Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU preti zabranom prodaje Windows Viste

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55339 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 11:07 - pre 220 meseci
Citat:
Nedeljko
Znam ja za sve to u vezi sigurnosnih kopija, samo ne znam šta će mi onda AV. Koja je tu njegova uloga? Da redovno pravi sigurnosne kopije? A žrtve hakerskih napada su i Pentagon i FBI i CIA i NASA, koji nemaju baš priučene administratore, a nisu baš ni bez bezbednosne opreme i mera. Dobr, nisu baš virusi u pitanju. Ali zašto ne prošriti temu na sigurnost od zlonamerne upotrebe računara.


Svaki OS na svetu je ranjiv i podložan je napadima hakera... Na kraju krajeva i neko iz firme može dati/nemarno izgubiti password od naloga, i time omogućiti hakerima da upatnu... To nije poenta...

Poenta ja da je posao administratora u tom slučaju, ako već nije sprečio upad, da minimizira nastalu štetu. Dnevni backup podataka spada u najosnovnije administratorske dužnosti, koje bez razlike svaki administrator mora da pravi. Postoji i opcija automatskog backupa, tako da ni tu ne vidim gde može biti problem... Jedan tape od 40 gb košta 20-30 eura koliko već, tako da ne verujem da jedan institut za matematiku koji ima jako bitne podatke na svojim serverima to sebi ne može da priušti...

Na kraju krajeva postoji i domeni, active directory, scheduled backup, sve postoji saom treba koristiti... U slučaju instituta punu i isključivu odgovornost za to što se desilo treba da snose administratori te mreže, a ne Microsoft. Microsoft ne učinio sve da do toga ne dođe.. E sad, ako neko nošalantno ostavi ključ u bravi od automobila, i ostavi sve otključano i onda se čudi kako mu je neko ukrao auto, to je već druga stvar...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 12:24 - pre 220 meseci
Citat:
ventura: Svaki OS na svetu je ranjiv i podložan je napadima hakera... Na kraju krajeva i neko iz firme može dati/nemarno izgubiti password od naloga, i time omogućiti hakerima da upatnu... To nije poenta...

Tu se u potpunosti slažemo.
Međutim, ako su meni podaci sačuvani na CD/DVD meijumu. Šta im tu neki virus može, i zašto bih koristio antivirus? Najgore što može virus da uradi je da mi upropasti sistem. Formatiram HD, instaliram OS i programe, vratim podatke, i šta će mi tu AV? Ja AV nikada nisam koristio niti na jednom operativnom sistemu, i ne znam šta će mi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 12:29 - pre 220 meseci
Citat:

Međutim, ako su meni podaci sačuvani na CD/DVD meijumu. Šta im tu neki virus može, i zašto bih koristio antivirus? Najgore što može virus da uradi je da mi upropasti sistem. Formatiram HD, instaliram OS i programe, vratim podatke, i šta će mi tu AV? Ja AV nikada nisam koristio niti na jednom operativnom sistemu, i ne znam šta će mi.


Zavisi od toga koliko tvoje vreme kosta, i koliko ga ti licno cenis ;-) Krah sistema znaci bar 3-4 sata u najboljem slucaju sa cimanjem, vracanjem podataka, podesavanja, itd...

Ni ja ne koristim AV na svom sistemu (Win XP) - doduse, ne posecujem rizicne sajtove, ne izvrsavam tudje nesigurne programe, i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 13:15 - pre 220 meseci
Citat:
Nedeljko: Tu se u potpunosti slažemo.
Međutim, ako su meni podaci sačuvani na CD/DVD meijumu. Šta im tu neki virus može, i zašto bih koristio antivirus? Najgore što može virus da uradi je da mi upropasti sistem. Formatiram HD, instaliram OS i programe, vratim podatke, i šta će mi tu AV? Ja AV nikada nisam koristio niti na jednom operativnom sistemu, i ne znam šta će mi.


Mi smo sad otišli u drugu krajnost i u totalni offtopic.

Ti si napredan korisnik računara, kao i ja, kao i Ivan... Ja lično smatram da su AV glupost za naprednije korisnije... Mi znamo da ne treba da klikćemo na YES kada se pojavi prozor na nekom sumnjivom sajtu, znamo da ne otvaramo nepoznate attachmente i sumnjive fajlove, ne instaliramo gomilu smeća u vidu šarenih screensavera ili nekih tamo smajlija, koji usput instaliraju i gomilu adware-a....

Običan korisnik se ne ponaša tako, on otvara attachmente "I love you" mailova, instalira fancy screensavere, instalira šarene smajlije, kllikće na YES kad god mu iskoči popup na nekom sajtu, kad primi neko forwardovani chain-letter mail obavezno otvara da vidi šta je unutra, i forwarduje to svima iz svog adresara.... Itd itd... Takvim korisnicima treba AV koji će ih ako ništa drugo barem koliko toliko zaštititi od masovnih najezda poput "I love you" 'virusa' i sl...

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 14:16 - pre 220 meseci
@ ventura

Upravo tako! Ja uopšte ne mislim da su svi ti ljudi koji kupuju AV budale, a da sam samo ja pametan. Samo smatram da je ključni parametar bezbednosti kultura upotrebe računara, a da je bez nje sve ostalo slaba (mada, ne i nikakva) zaštita.

@ Ivan Dimkovic

Pa, stvar je u tome da ako znaš kako da koristiš računar, takve stvari će ti se desiti jednom, dvaput ili nijednom u životu, tako da j taj utrošak vremena zanemarljiv. Ionako ću jednom odvojiti vreme za instalaciju nove verzije operativnog sistema. Ako je tvoje vreme zaista toliko skupo, plati čoveka da ti to odradi, recimo dok ti spavaš.

Zezanje sa AV-om takođe odvaja neko vreme (koje se doduše skraćuje ugradnjom istog u OS).

Ako je to zaista bitno, onda je jedna od prednosti Linux-a nad Windows-om što se Linux brže instalira zajedno sa softverom, nego Windows sa softverom. Čak ima i distribucija kao što je Knoppix koje ne moraju ni da se instaliraju. Međutim, značaj te prednosti opada u onolikoj meri u kojoj se sistem sa softverom ređe instalira.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 14:35 - pre 220 meseci
@Nedeljko

Odrzavati proprietary sw za hiljadu distribucija je strahovit problem, a negde i nemoguce. Zto se linux nikad nece ni maknuti sa 2-3%. Da je NetBSD na njegocvom mestu, kao i svaki bogovetni zdravi UNIX, situacija bi mogla da bude drugacija u perspektivi.

Hint: Najnoviji ATI drajveri ne mogu se instalirati na Slackware 9.1 - aticonfig ne pravi dobar /etc/X11/XF86Config. Mogao bih da probam jos neku (pa jos neku) distribuciju dok ne proradi sve kako treba (i izgubim vreme). Sa *BSD nema gubljenja vremena. Dovuces sa FTP sve sto ti treba. Dalje, nece sve magicno da se promeni u sledecoj verzijui distribucije. Nit sam ja kao korisnik, nit je firma koja pravi sw na milosti l337 h0x0r maintainera distribucije, koji nije nikad nista sem Linuxa video.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 14:51 - pre 220 meseci
@ bojan_bozovic

Izvini, ali ja zaista ne nism uspeo da uočim nikakvu vezu između mojih poruka i tvojih odgovora na njih.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 20:15 - pre 220 meseci
Citat:
Nedeljko: Međutim, ako su meni podaci sačuvani na CD/DVD meijumu. Šta im tu neki virus može, i zašto bih koristio antivirus? Najgore što može virus da uradi je da mi upropasti sistem. Formatiram HD, instaliram OS i programe, vratim podatke, i šta će mi tu AV? Ja AV nikada nisam koristio niti na jednom operativnom sistemu, i ne znam šta će mi.


Priča oko klasičnih virusa je davno gotova, kao i opis stanja sistema nakon što ga je virus poharao - "sistem je uništen". Danas su stvari bitno drugačije, nije cilj uništiti nego iskoristiti što je više, duže i bolje moguće. Pogledaj recimo Kasperskyevu analizu evolucije malwarea u '05-oj i zastupljenost (i rast) TrojWare-a. To je sljedeći trend tvoraca malwarea, više nije "in" da se uništi što više sistema - cilj je pod kontrolom imat što više zombija, a oni imaju puno veću primjenu i vrijednost za tvorce malwarea. Više se ne bojim to što će mi sistem biti uništen (jer ga lako povratim u prijašnje stanje), bojim se za šta mi se sistem koristi bez moga znanja. Komp naprednijih korisnika lako može postati "prometnica" za promet kriminalaca - bez da je on toga svjestan. Gornji link govori o porastu rootkita za 413%, dok istovremeno znam svega za par upotrebljivih anti-rootkit alata. Ne brine li te to više nego uništenje sistema?
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste10.04.2006. u 22:28 - pre 220 meseci
Za klasicnu reinstalaciju ipak treba dosta vremena: te sam sistem, te drajveri, pa aplikacije da stavis, pa podesavanja (mail, itd). Zato se i koriste alati kao sto je Norton Ghost - sistem ponovo spreman za rad za 10 minuta. Sve podeseno, aplikacije instalirane. Vozi misko.

@Nedeljko:

Zamisli mrezu u firmi sa 500 korisnika. Opa miki, danas 5 njih dobije mail sa Open_this.exe, pokrenu ga, ovo-ono, ovaj nekako uspe da se posalje dalje (mada npr. Outlook to sprecava ako se dobro secam) i eto gomile korisnika sa virusom koji, usput, brise podatke iz My Documents.

Au. Sad vec moramo da vadimo podatke iz jucerasnjeg bekapa za gomilu ljudi. Boga mi, za malo veci broj korisnika, to ce da potraje. I kad zavrsi, moze 2 sata posle opet da se desi slicna stvar.

Produktivnost u firmi danas? Nikakva, svi su ionako jedva docekali takvu situaciju, pa pored sto realno i jesu usporeni, onda jos i sami otezu 3x vise nego sto bi morali i svi se naravno pravdaju tipa: "Eeee.. moram ponovo da radim to od jutros sto sam vec bio uradio.." :)))






Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 14:48 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ni ja ne koristim AV na svom sistemu (Win XP) - doduse, ne posecujem rizicne sajtove, ne izvrsavam tudje nesigurne programe, i sl...


Prije par dana me zamolio prijatelj da mu nadjem flash upgrade za neki predpotopni 33.6k ISA modem, da bi ga htio dignut na 56K, pa stavit u neku kantu od kompjutera.

Naravno, to se tad placalo, a sad vise i nema na legalnim stranicama (rockwell/conexant) za skinut. Bio sam primoran trazit na googleu sve to skupa, i nadjem na nekoj debilnoj stranici jedan file, .EXE. Skinem ga, ali prije nego sta sam ga pokrenuo, otvorim ga u hex editoru, i na dnu zapisa naidjem na nesto ala www.bimbos.com, spominje se neki cudni .DLL file, nigdje ni jednog resource stringa od eventualnog upgrade programa i slicno. Dakle, neko malware s*****.

Idemo dalje, pa nadjem isto tako jedan .EXE file, napravim istu proceduru, i vidim u hex editoru da je zapravo RAR-selfexecutable installer. Pokrenem ga, kad ono "welcome to patch installer", molim klikni na next. Sumnjivo. Otvorim taj .EXE file u WinRARu, kad ono tamo BIN file za flash upgrade, ali isto tako neki run.exe program. Ekstraktiram oba filea, hexeditiram run.exe i primjetim da je on isto nekakav malware shit. Nema veze, jer imamo BIN file za upgrade. Kasnije sam sa neke entuzijasticke stranice skinuo program koji upgrada modem, pa smo preko njega i novog BIN filea digli modem na 56k.

Zasto ja ovo tebi pricam? Da li Joe Consumer moze ovo napravit? Ne. Njemu treba AV da ga zastiti od ovakvih sranja. Meni i tebi ne treba, ali drugima treba.


Citat:
degojs: Za klasicnu reinstalaciju ipak treba dosta vremena: te sam sistem, te drajveri, pa aplikacije da stavis, pa podesavanja (mail, itd). Zato se i koriste alati kao sto je Norton Ghost - sistem ponovo spreman za rad za 10 minuta. Sve podeseno, aplikacije instalirane. Vozi misko.

@Nedeljko:

Zamisli mrezu u firmi sa 500 korisnika. Opa miki, danas 5 njih dobije mail sa Open_this.exe, pokrenu ga, ovo-ono, ovaj nekako uspe da se posalje dalje (mada npr. Outlook to sprecava ako se dobro secam) i eto gomile korisnika sa virusom koji, usput, brise podatke iz My Documents.

Au. Sad vec moramo da vadimo podatke iz jucerasnjeg bekapa za gomilu ljudi. Boga mi, za malo veci broj korisnika, to ce da potraje. I kad zavrsi, moze 2 sata posle opet da se desi slicna stvar.

Produktivnost u firmi danas? Nikakva, svi su ionako jedva docekali takvu situaciju, pa pored sto realno i jesu usporeni, onda jos i sami otezu 3x vise nego sto bi morali i svi se naravno pravdaju tipa: "Eeee.. moram ponovo da radim to od jutros sto sam vec bio uradio.." :)))


Slazem se za ghost. A to sa OE-om, dosta ljudi odblokira tu opciju, jer filter ne radi kako bi trebao. Mislim, jednoj prijateljici sam poslao PDF file, mail adresa mi je na akademskom serveru, i OE je opet blokirao. Ona je zvala T-Com, jer je mislila da je nesto do novog DSL-a, a oni su joj objasnili kako ce iskljucit svo blokiranje attachmenta u OE-u.

Citat:
bojan_bozovic: @Nedeljko

Odrzavati proprietary sw za hiljadu distribucija je strahovit problem, a negde i nemoguce. Zto se linux nikad nece ni maknuti sa 2-3%. Da je NetBSD na njegocvom mestu, kao i svaki bogovetni zdravi UNIX, situacija bi mogla da bude drugacija u perspektivi.

Hint: Najnoviji ATI drajveri ne mogu se instalirati na Slackware 9.1 - aticonfig ne pravi dobar /etc/X11/XF86Config. Mogao bih da probam jos neku (pa jos neku) distribuciju dok ne proradi sve kako treba (i izgubim vreme). Sa *BSD nema gubljenja vremena. Dovuces sa FTP sve sto ti treba. Dalje, nece sve magicno da se promeni u sledecoj verzijui distribucije. Nit sam ja kao korisnik, nit je firma koja pravi sw na milosti l337 h0x0r maintainera distribucije, koji nije nikad nista sem Linuxa video.


Eh, to ja govorim cijelo vrijeme. Da je BSD u poziciji "najaceg alternativnog sistema", drugacije bi to sve skupa bilo. Neka i nebi imao hardversku podrsku ko windowsi, ali barem bi se svaka instalacija drivera, programa i bilo cega svela na pkg_add, ili /usr/ports/xxx/xxx pa make install. A postoje i vrlo lijepi graficki alati za ove operacije.

@IcyImpact : danas se najvise fura taj malware, zato sta kompanije placaju piscima malwarea, tako da bi ovi mogi exploatirat sistem, i zaljepit ti nekakve ikone i popupe na kompjuter. Ciste reklamne stvari. Nikom nije u interesu da napravi virus koji ce ti sjebat kompletan sistem i obrisat podatke, vec da se penetrira duboko u sistem, i onda te tlaci reklamama i cime god vec.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 15:12 - pre 220 meseci
Citat:

Zasto ja ovo tebi pricam? Da li Joe Consumer moze ovo napravit? Ne. Njemu treba AV da ga zastiti od ovakvih sranja. Meni i tebi ne treba, ali drugima treba.


E, sad, reci ti meni - da li Joe Cosumer mora da placa elementarnu zastitu svog sistema od malicioznog softvera ako Microsoft tu osnovnu zastitu moze ugraditi i u OS?

Pri tom, cisto sumnjam da to mora biti antivirus u klasicnom smislu te reci (sa modulima za skeniranje diska, skeniranje memorije, heuristiku, itd...) - jednostavno se monitorisu sve cudne aktivnosti, tipa otvaranje UDP/TCP servera, konekcije na portove, pokusaj izvrsavanja data blokova i bilo kakve sumnjive instrukcije, pisanje po registry/startup parametrima, egzekucija bilo cega iz emaila, instaliranje drajvera bez potpisa... pisanje po izvrsnim fajlovima, itd...

I to ce zaustaviti veliku vecinu virusa - vlasnici patcheva ce svakako morati da potpisu svoje patcheve i drajvere. A ti sto jure upgrade za modem iz 1998-me od 2 evra... iskreno da li ti stvarno mislis da su to kupci Viste?

Ma daj :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 16:43 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: @Nedeljko:

Zamisli mrezu u firmi sa 500 korisnika. Opa miki, danas 5 njih dobije mail sa Open_this.exe, pokrenu ga, ovo-ono, ovaj nekako uspe da se posalje dalje (mada npr. Outlook to sprecava ako se dobro secam) i eto gomile korisnika sa virusom koji, usput, brise podatke iz My Documents.

Zamisli da su to računari Instituta za matematiku u Novom Sadu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 18:08 - pre 220 meseci
Zamisli da podelis otkaze vecini ljudi koji nisu u stanju da osiguraju da se vazni podaci bekapuju dnevno.

I sad ti jos pitas cemu AV, a ovamo se ni bekap ne radi????



[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.04.2006. u 19:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 18:46 - pre 220 meseci
Citat:
z@re: danas se najvise fura taj malware, zato sta kompanije placaju piscima malwarea, tako da bi ovi mogi exploatirat sistem, i zaljepit ti nekakve ikone i popupe na kompjuter. Ciste reklamne stvari. Nikom nije u interesu da napravi virus koji ce ti sjebat kompletan sistem i obrisat podatke, vec da se penetrira duboko u sistem, i onda te tlaci reklamama i cime god vec.


Aha, rekoh - novi trend. Upravo zbog tog trenda se rootkiti jako brzo razvijaju, a izbora programa za zaštitu baš i nema. Treba se početi ozbiljno raditi na tome - za sigurnu budućnost ;-)
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2790 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 19:23 - pre 220 meseci
Ama, nije poenta u tome da li su oni bekap radili ili nisu. Možda i jesu. Poenta je u tome, da ako se virus zainati, probiće sve AV-ove ovoga sveta. Bekap jednostavno mora da se pravi, a za pravljenje bekapa se ne koristi AV, već sasvim drugi softver.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 20:52 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: E, sad, reci ti meni - da li Joe Cosumer mora da placa elementarnu zastitu svog sistema od malicioznog softvera ako Microsoft tu osnovnu zastitu moze ugraditi i u OS?

Pri tom, cisto sumnjam da to mora biti antivirus u klasicnom smislu te reci (sa modulima za skeniranje diska, skeniranje memorije, heuristiku, itd...) - jednostavno se monitorisu sve cudne aktivnosti, tipa otvaranje UDP/TCP servera, konekcije na portove, pokusaj izvrsavanja data blokova i bilo kakve sumnjive instrukcije, pisanje po registry/startup parametrima, egzekucija bilo cega iz emaila, instaliranje drajvera bez potpisa... pisanje po izvrsnim fajlovima, itd...

I to ce zaustaviti veliku vecinu virusa - vlasnici patcheva ce svakako morati da potpisu svoje patcheve i drajvere. A ti sto jure upgrade za modem iz 1998-me od 2 evra... iskreno da li ti stvarno mislis da su to kupci Viste?

Ma daj :)


Pa nisu to kupci Viste. Vecinom i nece postojat "kupci" Viste, vec ce ta Vista ic po dobrom starom OEM potkradanju. No to je druga tema. Moze Microsoft stavit nesto tako, najbitnije (za njih) da se puno nediraju u klasicno trziste AV-ova, da ne bi opet doslo do antitrustovskih parnica.

Ma ustvari, jebe se mene za AV kompanije, a bogami i za Vistu, jer ne vidim valjan razlog niti za koristenje jednog ili drugog. Zasad. Ali ako kompanije vec moraju popusit, neka to barem bude od neke zdrave konkurencije, a ne od monopolista. Nisam ja za nikoga ovdje, al jednostavno - FIFA Fair Play(TM)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 20:59 - pre 220 meseci
Citat:
Pa nisu to kupci Viste. Vecinom i nece postojat "kupci" Viste, vec ce ta Vista ic po dobrom starom OEM potkradanju.


E svakakve trzisne teorije covek na ovom forumu nece cuti. Izvinjavam se ako prikazujem glupost, ali mozes li mi malo pojasniti izraz "OEM potkradanje" - mislim, to sto ti OEM prodaje OS ispod retail cene sa kompjuterom je potkradanje?

Pa ako ti se ne placa - stavi Linux, eto ima OEMa koji bundluju Linux - svi su nesto poleteli da ga kupuju.

Citat:
No to je druga tema. Moze Microsoft stavit nesto tako, najbitnije (za njih) da se puno nediraju u klasicno trziste AV-ova, da ne bi opet doslo do antitrustovskih parnica.


Kao sto rekoh, sa dovoljno sigurnosnih sistema, a Vista je na dobrom putu da ih ima - AV-ovi ce biti nepotrebni u dobrom delu slucajeva. Naravno, za totalne idiote koji ce i posle upozorenja sistema instalirati VidiStoSuDobreSise.exe nema pomoci - za njih je Darvin :)

Citat:

Ma ustvari, jebe se mene za AV kompanije, a bogami i za Vistu, jer ne vidim valjan razlog niti za koristenje jednog ili drugog. Zasad. Ali ako kompanije vec moraju popusit, neka to barem bude od neke zdrave konkurencije, a ne od monopolista. Nisam ja za nikoga ovdje, al jednostavno - FIFA Fair Play(TM)


I meni se, pak, jebe za AV kompanije a i za Vistu ako cemo pravo - medjuti ako lihvari iz AV kompanija nisu u stanju ponuditi dodatnu vrednost za njihov heroinski biznis model, nek propadnu iz ovih stopa. Evo vec vidim zid placa za njima.

Kakva bi ih to konkurencija unistila kad se svako ko se prihvati u to kolo nudi "heroin model" (ne mozes da kupis AV, vec samo da placas pretplatu) - sorry, meni to djubre ne treba - poslednji put sam ispizdeo pre 2-3 godine kada mi je AV softver na racunaru za posao poceo da sere, a nisam imao VPN pri ruci da ga re-licenciram sa internog licencnog servera... more, nek se nose.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.04.2006. u 22:01 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 22:46 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
E svakakve trzisne teorije covek na ovom forumu nece cuti. Izvinjavam se ako prikazujem glupost, ali mozes li mi malo pojasniti izraz "OEM potkradanje" - mislim, to sto ti OEM prodaje OS ispod retail cene sa kompjuterom je potkradanje?

Pa ako ti se ne placa - stavi Linux, eto ima OEMa koji bundluju Linux - svi su nesto poleteli da ga kupuju.


Ne, meni firma ne prodaje OS ispod cijene, nego me tjera da kupim kompjuter zajedno sa operativnim sistemom. Ovdje cu tesko nac firmu kojoj mogu kazat - ajd dajte vi meni onaj P4, samo nemojte Windowse sa njim. Jok jok. A druga stvar je, ako tebi klinac prolije coca-colu po kucistu od kompjutera, i budes primoran kupit novu maticnu plocu, CPU i memoriju, bok bok licenca za OS.

To je meni potkradanje, pa ti kako hoces interpretiraj "trzisnu teoriju".

Citat:
Ivan Dimkovic:
Kao sto rekoh, sa dovoljno sigurnosnih sistema, a Vista je na dobrom putu da ih ima - AV-ovi ce biti nepotrebni u dobrom delu slucajeva. Naravno, za totalne idiote koji ce i posle upozorenja sistema instalirati VidiStoSuDobreSise.exe nema pomoci - za njih je Darvin :)


Neki tesko odoljevaju dobrim sisama :)

Citat:
Ivan Dimkovic:
I meni se, pak, jebe za AV kompanije a i za Vistu ako cemo pravo - medjuti ako lihvari iz AV kompanija nisu u stanju ponuditi dodatnu vrednost za njihov heroinski biznis model, nek propadnu iz ovih stopa. Evo vec vidim zid placa za njima.

Kakva bi ih to konkurencija unistila kad se svako ko se prihvati u to kolo nudi "heroin model" (ne mozes da kupis AV, vec samo da placas pretplatu) - sorry, meni to djubre ne treba - poslednji put sam ispizdeo pre 2-3 godine kada mi je AV softver na racunaru za posao poceo da sere, a nisam imao VPN pri ruci da ga re-licenciram sa internog licencnog servera... more, nek se nose.


Ni meni ta djubrad ne treba. Ocito njima heroin model radi, bili oni sam crni djavo, Microsoft se ne smije uplitat u to trziste na ovaj nacin, radi svog statusa. Ko ce ih unistit - nek ih unisti, zivo me se jebe.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 23:29 - pre 220 meseci
Citat:
Poenta je u tome, da ako se virus zainati, probiće sve AV-ove ovoga sveta. Bekap jednostavno mora da se pravi, a za pravljenje bekapa se ne koristi AV, već sasvim drugi softver.


Ali ako se virus ne zainati onda ce ga AV uhvatiti i to se desava(lo) cesto. Nije valjda da tebi neki AV nikad nije nasao virusa u mailu i slicno?

A to znaci da posao ide dalje bez zastoja.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.04.2006. u 00:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: EU preti zabranom prodaje Windows Viste11.04.2006. u 23:45 - pre 220 meseci
Inat je bitan, izgleda
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: EU preti zabranom prodaje Windows Viste

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55339 | Odgovora: 406 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.