Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motion capture ili Keyframing?

[es] :: 3D modelovanje :: Motion capture ili Keyframing?
(Zaključana tema (lock), by reject)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10824 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
91.150.113.*



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 12:56 - pre 202 meseci
Citat:
ognjen3d: Strpite se za god - dve izaci ce filmovi uradjeni sa mocapom. james cameroon snima Avatar-a dok ce spilberg i piter jackson snimati tin-tina. Sve u mocap tehnici. Verujte znam da ce to izgledati bolesno dobro.
I naravno sta ocekujes da se za cars koristi mocap (alo bre to su automibili).
I na kraju da ne bude zabune svaki mocap se mora doradjivati keyfrejmom. Shvatite i jedno i drugo su usko povezani sa tim sto keyfrejm s'tim sto su se rucni animatori iz nekog samo njima znanog razloga pomamili protiv mocap tehnologije koja je citavu stvar samo vise unapredila. Verujte mi ja se bavim mocapom 8 sati dnevno vec 3-4 godine. Mocap tehnologija tek treba da zazivi i zasja u punom svetlu a keyfrejm ce se i dalje koristiti da popravi mocap tamo gde treba ili da napravi karikiranii pokret.

Pa ok, samo sto mocap je taj koji je tu da popravi keyframe, jer keyframe je nezamenljiv. Mocap moze posluziti samo za karakternu animaciju zbog cega nikad ne moze predstavljati kompletnu soluciju za animiranje, dok keyframe upravo igra tu ulogu. Keyframe je solucija za sve vrste animacija dok mocap samo za animaciju humanoidnih karaktera. Teoretski je moguce mocap upotrebiti i na nekim pitomim zivotinjama kao sto je recimo konj ali tu se njegova primena i zavrsava. Probaj mocapom izanimirati letece zivotinje, neke divlje poput rakuna, nehumanoidne kreature, mehanicke modele i jos stotine drugih pa ces zavijati za keyframeom...

Sem toga keyframeom se mogu izanimirati karakteri bez ikakvih ogranicenja sve u zavisnosti od maste i znanja animatora. Mocap je jednostavno ogranicen na pokrete koje moze izvesti odredjeni glumac ili pantomimicar i to je to... U svakom slucaju se keyframe mora koristiti.
 
0

ognjen3d

Član broj: 155292
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 13:57 - pre 202 meseci
sve sto moze da udje scenu moze da se mocapuje. ja sam radio i pse i konje i zmije... razne propove... i sve to moze da se uradi sa mocapom bez problema. pitanje je samo dal se sve to isplati raditi mocapom ili uraditi rucno.
Shvatite bez mocapa video igrice bi izgledale jadno kao i pojedini filmovi. Ne vidim svrhu polemike oko mocapa i keyfrejma kad su i jedno i drugo neophodni za 3d animaciju.
 
0

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 14:27 - pre 202 meseci


sve je u redu, samo da neko ne pomisli da ce keyframing u svim oblastima humanoide animacije biti smjenjen mocap-om. to je jednostavno nemoguce jer talent pantomime je u odnosu na talent stilizacije pokreta mausom debelo ogranichen.
 
0

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 15:16 - pre 202 meseci
Rasa :-)
Pametno bakino kako ti to sve najbolje od svih ovde znas. Ti ces kad porastes svima njima tamo u Holifudu pokazati.
Ju Ju Ju
 
0

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
91.150.113.*



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 15:35 - pre 202 meseci
Citat:
MOHOK7: Rasa :-)
Pametno bakino kako ti to sve najbolje od svih ovde znas. Ti ces kad porastes svima njima tamo u Holifudu pokazati.
Ju Ju Ju


...vidim jos nisi preboleo proslu temu ( istina zna da boli :)
Jedino mi nije jasno cemu sad tvoji off-topici? Ako se osecas toliko podredjenim uradi nesto povodom toga, umesto sto mene pokusavas svesti na svoj nivo ( kao i uvek bezuspesno ). Svaki bolji 3D dizajner kada pogleda tvoj smesan portfolio reci ce ti ono sto sam ti i ja govorio, a ti mozes sebi i dalje graditi ime na ovakav provincijski nacin sto ce verovatno izleciti komplekse koje nosis ali te nece uciniti boljim modelerom. Sem toga, mogao bi dati neko misljenje u vezi teme, ako uopste znas sta je mocap i keyframe...
 
0

daysleeper025
Novi Sad

Član broj: 55431
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 16:01 - pre 202 meseci
Here we go again....
 
0

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 16:05 - pre 202 meseci
Hepo kockica bakina :-)
Hau yes nou.
 
0

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 17:06 - pre 202 meseci
- TalRasha
Možamo li da vidimo neku tvoju keyframeovanu animaciju ili bilo kakav rad?
 
0

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 21:29 - pre 202 meseci
Citat:
Boris Smislov: alo rejcet, imas 3 covjeka na forumu a 'poceo si da razmisljas o banu'. ne budi glupi pandur zika ko oni sa zone.

Koga svrbi, taj se cese. Vidim da si se odmah sam identifikovao kao problem. :)
Citat:
TalRasha:...a ti mozes sebi i dalje graditi ime na ovakav provincijski nacin sto ce verovatno izleciti komplekse koje nosis ali te nece uciniti boljim modelerom....

Probleme vase dece resavajte van ove kuce.

I tako ce (izgleda) jos jedna tema pod kljuc. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
0

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?30.08.2007. u 22:17 - pre 202 meseci
Citat:
Boris Smislov: sve je u redu, samo da neko ne pomisli da ce keyframing u svim oblastima humanoide animacije biti smjenjen mocap-om. to je jednostavno nemoguce jer talent pantomime je u odnosu na talent stilizacije pokreta mausom debelo ogranichen.



smislov procitaj ovu izjavu par puta i shvati sam sta si rekao, hajde i ostali procitajte.
pa o tome ti i govorimo. pantomimu ne mozes uraditi u keyframeu, sve sto je novo i pojednostavljuje i pojeftinjuje rad je opsteprihvaceno. stilizacija pokreta se radi na obradi mocap-a. modifikacijom key-eva iz mocapa dobijas draz svih crtaca koji su bili nabrojani gore. cak i shrek, koga si naveo, je uradjen pomocu mocapa. i to bas vicon. ali iz odredjenih razloga, nemam snage da iznosim i objasnjavam, informacija o tome nije na sajtovima.

forum sluzi da pomogne ljudima. meni je forum x puta pomogao u oblastima u kojima nisam strucan, a trebalo mi je znanje.
@smislov, jel ti mislis da pomazes nekome ako izvaljas brdo gluposti koje svi mi citamo? ili valjda mislis da su svi koji ovde dodju neznalice ili pocetnici?
 
0

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 01:41 - pre 202 meseci


dovoljno je da bacis pogled na karaktera shreka vidi se da je lose uradjena key animacija, nigdje ni traga transponirane pantomime. cudi me da ti to ne vidish i trazis dokaze u internetu da to nije tako :D
ja na ovom forumu ne ucim nista, s druge strane od mene moze mnogo da se nauchi u najmanju ruku nesto o mnogo zrelijoj 3D sceni nego sto je srpska. prema tome shuti i budi zahvalan da ti kao deda mraz donosim darove da i ti nesto nauchis :)
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 05:02 - pre 202 meseci
Citat:
Boris Smislov: dovoljno je da bacis pogled na karaktera shreka vidi se da je lose uradjena key animacija, nigdje ni traga transponirane pantomime. cudi me da ti to ne vidish i trazis dokaze u internetu da to nije tako :D
ja na ovom forumu ne ucim nista, s druge strane od mene moze mnogo da se nauchi u najmanju ruku nesto o mnogo zrelijoj 3D sceni nego sto je srpska. prema tome shuti i budi zahvalan da ti kao deda mraz donosim darove da i ti nesto nauchis :)

Ajde, možeš ti to i bolje, ovde je nekako nedovoljno arogancije :)
 
0

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
91.150.113.*



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 14:54 - pre 202 meseci
Citat:
Boris Smislov: s druge strane od mene moze mnogo da se nauchi u najmanju ruku nesto o mnogo zrelijoj 3D sceni nego sto je srpska. prema tome shuti i budi zahvalan da ti kao deda mraz donosim darove da i ti nesto nauchis :)

Dzaba... i da si duplo bolji modeler bice reakcija kao sto je ova pre mog posta "arogancija" :)) Prosecni ljudi su jednostavni, ne vole one koji se isticu ( dal talentom ili necim drugim ), jer to stvara osecaj podredjenosti u njima i vredja im sujetu. Sem toga ovakvi forumi su poslednji gde treba svracati sa namerom da se nesto nauci, po meni ovde pocetnik moze samo skrenuti sa pravog puta s obzirom na to ko i kako hitro deli savete :)))
 
0

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 15:55 - pre 202 meseci
Hajde drustvo kad ste vec na gomili ovde. Predjimo sa reci na tela.
Manite se prepucavanja oko umetnosti (meni je ponekad najveca umetnost da na kraju meseca platim racun za struju)
Da budemo konkretni:
kako vas citam u zadnje vreme danas sam bio kod kupca i palo mi na pamet da mu ponudim animaciju (avatar) nekakav robot ili android (model mozemo da kupimo i na turbosquid-u) ili ako neko od vas ima nesto u rezervi.
Treba uraditi animacije (po mogucnosti MAX) i onda rendering za video. Oko desetak pokreta: Dohvaca nekakvu plocu sa leve strane i drzi ju onda ju odolozi, pa onda dohvati plocu sa desne strane pa ju odlozi itd
Job je otvoren i ponudu valja uraditi do ponedeljka.
Ja od posla ne znam kud cu nemam kada jos i to da grbacim pa ako ste zainteresirani za job javite se.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

PS
Kontakt informacije imate na sajtu ali evo jos jedared:
STUDIO MEDISON
Zellerstrasse 2/5
A-4400 Steyr
Tel: +43 676/93 06 330
Skype: medison_austria
+46(0)8-559 24 303
[email protected]
[email protected]
www.studio-medison.com
www.web3d-system.net
www.3d-immobilien.net

 
0

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 17:21 - pre 202 meseci


pa ja stvarno ovdje dolazim sekundarno da se kurchim (dobro kurchim se), medjutim, posto imam taj privilegij da radim po udarnim firmama za film i reklamu (idem mozda slijedece godine u london) primarno mi je da prenesem nesto ískustva ovamo. nisam ja ekskluzivist tipa tal rasha ;)
 
0

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 21:47 - pre 202 meseci
koje si ti to velike moudrosti doneo na forum. koliko vidim ovde je samo tvoja sujeta.
koji si to dar doneo ovde? osim one gluposti od bankara imao si par radova, i sta sad? ti si neki carobnjak, sta li?
boje bi bilo da naucis vise o animaciji nego sto lupas gluposti po svakoj temi koja se ovde otvori.
 
0

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 22:13 - pre 202 meseci
vec sam napisao da je za forum svakako atraktivno da je neko iz prve lige tu. npr. informisao sam ekipu ponesto o softwareu 'flowline' iz prve ruke..

nego..sto se bre ljutis kolega? 'gluposti po svakoj temi..'gluposti od bankara'..gluposti ovamo-i-tamo..ti mi nesto vec dugo skupljas pljuvacku..gdje sam ti to stao na rep kolega? smeta te sto sam te okarakterizovao kao nesposbnog zato sto ne znas da crtas?
 
0

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?31.08.2007. u 23:26 - pre 202 meseci
po tvojim radovima vidim da nismo kolege, a ja i ne znam da crtam
 
0

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?01.09.2007. u 10:26 - pre 202 meseci
Ajmo da rezimiramo, ako je moguce:

-U pocetku bese KeyFrame, sa njim mozes da uradis sve poteze, i pokrete a naravno kvalitet zavisi od samog animatora.
-MoCap je dosao da zameni KeyFrame samo u situacijama kada je prioritet da se neki pokreti iz stvarnosti (telo, lice...)prenesu na ekran, sto verodostojnije. I tu je jasno ni jedan KeyFrame ne moze da prenese ono sto senzor snimi. ALI! Cak i MoCap-ovan materijal se mora obraditi KeyFrame-om, posto ovako ostaje sirov.

Dakle:
KeyFrame = STILIZACIJA (iliti artisiticki pristup sto bi rekao Boris)
MoCap = CIST REALIZAM, i nista vise! (i mnogo uzi krug primene - za sada)

Pozdrav

 
0

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Motion capture ili Keyframing?01.09.2007. u 11:15 - pre 202 meseci
Vidim ja da je vama svima vise do prepucavanja nego do konkretnih stvari :-)
Teorija o animacijama ima ovde koliko hoces svi lepo pricate ali kad vam covek ponudi konkretan job nitko se ne usudi da ga se prihvati.
Jel to vase znanje samo teoretsko ili ???

Izgleda da cu ja to sam morati da odrljam.
Blago vama imate love na pretek, ja sam eto prisiljen cak i da radim da bih uspeo na kraju meseca platiti struju vodu i telefon.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
0

[es] :: 3D modelovanje :: Motion capture ili Keyframing?
(Zaključana tema (lock), by reject)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10824 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.