Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22260 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 12:47 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: zbog mene? rahun mozes podnijeti bloodmanu i ashibashiju za sve shtete koje su ti nanesene.


Uh boga mu - sad ce se aktivirati blood i abishai na molbu novopridoslih clanova u globalno suzbijanje opozicija sa elitesecurity :) i neodoljive zelje da te banuju...
Sad cemo te zgaziti kao jednog opozicionara i resiti sve licne probleme :) Kad se forum ocisti od raznih Borisa, radovi ce nam biti hvaljeni i hvaljeni i samo hvaljeni, te cemo znati da smo najbolji na planeti :) pa cemo slati u pixar svoj CV sa toliko hvaljenim radovima :)))))), a pixarov ignore cemo protumaciti kao "mnogo smo dobri i za njih pa nece da odgovore" :)))))))) Sreca i zabluda u paketu :))
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 13:08 - pre 212 meseci
kritika = napredak. to zna i vlada.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 13:44 - pre 212 meseci
U pravu si za maya, mada vizuelno isti rezultati se postizu i u max-u, mozda uz malo vise muke, al bitno da sljaka :)

P.S.
:) Za tvoje prokletstvo i zle moderatore sam se salio... Mislio sam da je ocigledno da Blooda treba ugaziti ko mrava za konflikte koje potpaljuje. A tebe cemo cisto da bi se otarasili neistomisljenika :))))
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 15:33 - pre 212 meseci
ne radi greshke, sad ce i tebi da spreme lomachu (jelte dark angele?)
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 21:31 - pre 212 meseci
Ljudi, pa vi chat-ujete na forumu?!?! Imate serbiancafe, ako niste znali.

Inace, Borise zaboravio sam na tebe kako si pljuvo po Pailhedu, ali ti si se sam prepozno....sta cu ti ja. Inace, ja bih ga primio ko segrta, ali uz besprekoran i opsiran CV :). Elem, sto se tice tvojih komentara "Maya vs Max".....skidam ti kapu....i ja sam hteo slicno da napisem, ali si me preduhitrio. A, zaboravio si jos marking meni, dinamiku (koja je mnogo brza i preciznija od max-ovog reactora), integrisane fluide, (sto max nema), RAT (koji ne moze da fercera u max-u), pa ne znam da li max ima subd-ieve, ....a sto se tice karakterne animacije da i ne govorim.....jer kad se pomene "karakterna animacija", svi pomisle......MAYA :) :) :)

....evo, da ne budem pristrasan, i MAX ima svoje prednosti....kao sto je Vray....a, da....Vray ima i za mayu.......onda, max moze.....hm....max moze da.....hmmm......ne mogu sad da se setim.....jbga
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX13.11.2006. u 23:18 - pre 212 meseci
Auh al ste se raspisali... izgleda da ja netrebam vise nishta da kazem... he he...
Ovo me podseca na mog kolegu sa kojim se raspravljam oko After vs. Shake-a (ja ga zezam a on shvata ozbiljno)...
Da inace After Effects moze da cita Mayine kamere (al ne i Maxove ...Ha)
Mada priznajem da dosad nisam video nikaku primenu za ovo :/
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 10:06 - pre 212 meseci
Citat:
a sto se tice karakterne animacije da i ne govorim.....jer kad se pomene "karakterna animacija", svi pomisle......MAYA :) :) :)


sto znachi da to 'pominjanje' nije nikakav argument, posto XSI u stvarima karakterne animacije ipak ima chitav niz prednosti u odnosu na mayin CA odjel. uzmimo samo blend-shapes i rad sa klusterima i razlicitim modusima deformacija itd.

Citat:
A, zaboravio si jos marking meni, dinamiku (koja je mnogo brza i preciznija od max-ovog reactora)


fuck tu preciznu dinamiku kad je nepodnosljivo spora i komplicirana. reaktor je grub, ali zato mnogo komforniji i brzi, kao i uvjek max u odnosu na maya-u. posto se generalno rad u 3D-u sastoji uglavnom od jednostavnih zadataka, reaktor bi za one koji ne rade na filmu bio vjerovatno bolji izbor.

sto se tiche mayinih modeling-kvaliteta, prije godinu ipo niko od maya-inih iskusnih modelera nije mogao da mi dokaze da maya-modeler nije bullshit - u odnosu na max-a (cak i bez polyboost-a). mislim da su koristili neke sumnjive plugin-e ili script-ove da bi uopshte mogli edge-loopovati (naravno XSI modeler moze im svima biti alter-ego).

maya je nesto kao sirovi labaratorij, mnogo sta ti nije servirano nego moras sam sklepati, a za to, i uz to, moras josh imati duboko teoretsko i prakticno znanje. nekad ti dodje kao da zelis samo upaliti auto, a nude ti se samo zice za spajanje. pa se zajebesh i spojish pogresne i kasnije vishe nisi u stanju odstraniti smece u backgroundu - bas zato sto je dubok program.

[Ovu poruku je menjao Boris Smislov dana 14.11.2006. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 11:31 - pre 212 meseci
E ljudi, a jel' istina to da je prvu verziju Maye napravilo nekoliko entuzijasta, koji nisu bili zadovoljni tadasnjim 3D softverom, pa kao razvili softver koji njima lezi.
To mi rekao kolega pre nekoliko godina.
Ima li istine u tome?
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 12:35 - pre 212 meseci
Eh Borise, eto mene kad me vec prozivas.
E sad, na zalost, ne mogu da ti se suprotstavim, jer se generalno slazem sa ovim sto si napisao povodom price max-maya.
Osim u ovoj stvari (mada je i to realtivno koliko se tu ne slazem) gde imam nesto da dodam.
Citat:
uzmimo za primjer hypershader sa njegovim utility node-ovima i max material editor. prvi nije ogranichen samo na teksture nego mozes njegove elemente linkovati sa bilo chim u programu. maxov material editor je krut i neproziran. to je inace reprezentativni odnos maye i maxa.

Hypershader je super stvar, sa jednim 'malim' problemom - a to je optimizacija. Ovakvi sistemi graph editovanja su mocni i zabavni, ali su daleko od optimizovanih. Problem je nivo na kom rade mayini shaderi - koji nije low level programiranje, a nije ni high level programiranje, nego je negde izmedju. Sta to u praksi znaci? Pa znaci to da bilo koji shader koji se napravi nije ni po cemu optimizovan, zapravo, nemoguce je optimizovati ovakve shadere jer se vecina funkcija nepotrebno racuna vise puta (iz passova). Kao rezultat dobijamo to da su shaderi visestruko sporiji za rendering.
Max za razliku koristi optimizovane shadere, pre-programirane na niskom nivou, koji se ponasaju dosta brze u renderingu jer sve transformacije rade u organizovanom nizu bez potrebe da salju podatke iz jednog modula shadera u drugi i da racunaju stvari po vise puta nepotrebno.
E sad, Mayin sistem je pogodniji jer se mogu napraviti shaderi koji su donekle manje standardni, dok je kod max-a sve to dosta standardno, teze je napraviti neke egzoticne shadere bez low-level programiranja.
Mana mayinog pristupa je to da se ovakvi shaderi renderuju mnogo sporije sto nikako nije pogodno za lo-budget produkciju iza koje ne stoji mocna render farma - a cak i u tim slucajevima, Hypershader se koristi vise kao sketch sistem za artiste u kome oni mogu da sklope osnovne shadere, koji posle bivaju ponovo napisani od nule (od strane programera) kao optimizovani kodovi za (recimo) Renderman.
Sa max-om na raspolaganju vec imas optimizovane kodove koji se renderuju optimalnom brzinom - ali recimo, nemas taj nivo kontrole koji bi imao u MAYi.
Osnovno pitanje je dali neko realno ima potrebu i vremena (a pogotovo ljudstva) da se bakce sa dodatnim programiranjem da bi postigao rezultat. To ima smisla za prijekte sa velikim budzetom i sa ogromnim vremenom na raspolaganju, ali mislim da ovakav workflow ne odgovara brzim produkcijama (kakve su sve produkcije u Srbiji gde se jedva sastave modelar i animator, ili vecina vecih produkcija u evropi).
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 15:50 - pre 212 meseci
sve to stimma, samo mislim da razlike u brzini nisu tako monstruozne da su u produkciji neophodni 'rekonstruktori' shadera :)
ja sam radio u njemachkoj full-cg produkciji, gdje je radilo 140 ljudi na filmu sa farmom od 200 rahunara, sa maya-om i mentalray-om i gdje nije izgledalo da je neogranicheno vremena na raspolaganju i radilo se isto kao i sa max-om, bez ikakvih optimiranja.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 16:06 - pre 212 meseci
@3D-generik
Dinamika u mayi jeste preciznija, ali brza? :)))) - ovo cu shvatiti kao salu :)

Za animaciju si u pravu samo ako govorimo o integrisanim mogucnostima. Za Max postoje jaki i skupi muscle animation system plug-inovi za visokobudzetnu produkciju koji su daleko iznad bilo kojih integrisanih sistema, da ne spominjem LifeStudio za facialnu animaciju koji postoji kako za Max tako i za Mayu >> sto samim tim govori da ni maya nema dovoljno dobar integrisani sistem, btv. Weta koristi LifeStudio iako od samog pocetka rade u may-i.

Koje prednosti ima max u odnosu na may-u? - pa brojne, pocev od modelinga ( samo pogledaj plug-in-ove kao sto je npr. metaball ) preko spomenute optimizacije do jos raznih mocnih plug-in-ova koji ne postoje za may-u. Po meni su oba programa odlicna, a tebe sam morao ispraviti jer si spustio Max na niske grane iz neznanja ili nekih drugih razloga ( licne prirode )

P.S.
Max ima subd-ieve :))
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 16:22 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov:  gdje je radilo 140 ljudi na filmu sa farmom od 200 rahunara


Sve si rekao. Farma od 200 racunara ;) Mislim da u Beogradu ne bi mogao da nadjes studio koji bi imao dovoljno struje da pokrene tu farmu (kao naj-banalniji problem). Svejedno, moje misljenje je da uz znanje i pravilno koristenje alata moze da se nadoknadi nedostatak procesorske snage. Samo, cini mi se da neki studiji idu vise linijom - bolje da mozemo da se hvalimo kako imamo stotine kompova koji renderuju i kako koristimo software koji se koristi u holywoodu, nego da se bakcemo sa optimizacijom produkcije (koju je tesko odraditi u velikim timovima, jer su potrebni strucni ljudi koji bi koordinisali sve to). A sigurno je da kosta vise jedan dobar tehnicar nego desetina kompova kada se radi o velikoj produkciji.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 16:33 - pre 212 meseci
Momci svaka cast, bez obzira sto ste se udaljili od teme. Pisete o stvarima za koje sam ja samo cuo a nemam pojma kako se upotrebljavaju. Ja sam poceo pre nekih 2 godine da se bavim sa 3d programima. Prvo Rhino 3D pa posle max, ali se moze reci da sam u zadnjih 4 meseca stvarno poceo da ucim. Uradim poneki poslic na netu i prosecno zaradim nesto vise od 200$ mesecno. Zanima me kad bih imao vase znanje kolko bi zaradjivao, pa bih vas zamolio ko hoce da mi napise kolko u proseku zaradjuje.
>>>Naisao sam na jednom sajtu nekog naseg koji je zaradio preko 30000$ za zadnjih sest meseci tip iz Beograda.<<<
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 16:45 - pre 212 meseci
moguce je da je tako. sto se konkretno tiche pomenute produkcije: da je falilo dobrih tehnichara nije, rekao bih. tu su bili neki koji su se slovili kao iskusni internacionalni experti koji su radili na par znamenitih filmova kao king-kong i sl. mislim da je jednog dobrog tehnichara lakshe nachi nego jednog dobrog artistu.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 17:12 - pre 212 meseci
Citat:
Zanima me kad bih imao vase znanje kolko bi zaradjivao, pa bih vas zamolio ko hoce da mi napise kolko u proseku zaradjuje.


ja sam radio oko 2 g. (ne konstantno) u firmi koja ima apsolutni monopol u njemachkoj na radjenje filmova u kojima se masivno koriste digitalni efekti. zato sto je posao u toj firmi san svakog 3D-djure, ova je besramno koristila chinjenicu da su ovi spremni raditi i za toplu supu. level plachanja je bio toliko nizak da je, kako sam chuo, jedan lead-modeler dobijao 1200 Eu mjesechno :)
ja sam sa 'senior artist' statusom i dobrim imageom uspjevao iztrgovati sasvim zadovoljavajucu cjenu.
u 3D-branshi je generalno situacija takva da ima dovoljno napaljenih mladih freakova koji bi za sudjelovanje u jednom znamenitijem projektu pristali i na 0 Eu mjesechno i 2 sata spavanja denevno (bio stvarno jedan koji je 6 sati tjedno spavao i radio za 500 Eu) tako da je vjestina 3D-artista extremno podcjenjena. ja trenutno uzimam oko 300 Eu dnevno.
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX14.11.2006. u 17:13 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: mislim da je jednog dobrog tehnichara lakshe nachi nego jednog dobrog artistu.

Ne bih se slozio. licno poznajem jako puno tehnicara koji vaze za dobre tehnicare, a su zapravo su jako losi. Samo, kada je neko tehnicar, kakav je taj tehnicar moze da oceni samo neko ko je bolji tehnicar od njega. Sto svodi na to da realno malo ljudi moze da proceni nekog tehnicara posto rezultat tehnicara najcesce nije toliko vidljiv kao rezultat artista. Ljudi u koje sam se kleo kao u strava tehnicare, opre nego sto sam i zasao u tehniku su kasnije (kada sam se usavrsio) opali jako u mojim ocima a pre svega zbog neinventivnog pristupa problemima (bez imalo kreativnosti - skolski).
Drugi problem je problem komunikacije izmedju tehnicara i artista, koji je po meni ogroman, pogotovo u usko specijalizovano pripremljenim licnostima (americki sistem skolovanja). Tehnicari se ne zanimaju za umetnicke aspekte, artisti ne razumeju i ne zanimaju ih (voleli bi da ih ne zanimaju) tehnicki aspekti. To je otprilike kao kada stavis dva invalida na gradiliste, jednog bez ruku, drugog bez nogu, i pustis ih da izgrade kucu. Jeste da ih je dvojica, ali nijedan nije kompletan, i sasvim je normalno da nikada nece biti efikasni i produktivni kao jedan zdrav radnik.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 09:36 - pre 212 meseci
za tehnichara je dovoljno neshto zanatlijske inteligencije i marljivog uchenja. znachi teoretski moze svako da postane tehnichar. artist treba dar, a ovaj je rjedak. rad (obrnuto od 'dar') tu ne vodi nichemu. za vecinu 3D zadatka sa kojima se 3D-worker susrece ne potrebuju nikakva tehnichka umjeca (osim onih minimalnih koji ih chine 3D-workerima). kad bi jedan danashnji ti sa svim tvojim tehnickim naoruzanjem i jedan retrospektivni ja od prije 6 godina kad nisam znao ni sta je map channel, i to sa max 2.5 na monitoru, dobili 10 prosjechnih 3D zadataka, ja bi ih 8 uradio bolje od tebe (ne nuzno i brze).
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 11:11 - pre 212 meseci
100% correct! :) Dobar tehnicar moze biti svako ko ima volje da nauci zanat. Kad je zanat savladan - talenat izdvaja artiste od suvih tehnicara. Sobzirom da je veoma redak i ne moze da se nauci :) logicno da je lakse naci tehnicara nego artista.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 11:26 - pre 212 meseci
Borise, jel` imas negde okaceno nesto od radova?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 12:05 - pre 212 meseci
http://www.pathsofhate.com/TRAILER.htm
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22260 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.