Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22258 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 14:32 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: sto znachi da to 'pominjanje' nije nikakav argument, posto XSI u stvarima karakterne animacije ipak ima chitav niz prednosti u odnosu na mayin CA odjel. uzmimo samo blend-shapes i rad sa klusterima i razlicitim modusima deformacija itd.




Borise....neznanje nije greh, ali je zlo :).

Citat:
Parago: @3D-generik
Dinamika u mayi jeste preciznija, ali brza? :)))) - ovo cu shvatiti kao salu :)

Za animaciju si u pravu samo ako govorimo o integrisanim mogucnostima. Za Max postoje jaki i skupi muscle animation system plug-inovi za visokobudzetnu produkciju koji su daleko iznad bilo kojih integrisanih sistema, da ne spominjem LifeStudio za facialnu animaciju koji postoji kako za Max tako i za Mayu >> sto samim tim govori da ni maya nema dovoljno dobar integrisani sistem, btv. Weta koristi LifeStudio iako od samog pocetka rade u may-i.


Parago, uvek me slatko nasmejes :)..................................................a, kao za Mayu nema plaginova.





E, neko je pomenuo da je max bolji i brzi za modeling od maya-e. Zasto?
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 14:38 - pre 212 meseci
@Boris
Pih, skinuo sam ovu HQ verziju, ali ovaj QT sto mi je instaliran na poslu ne moze da je pusti...
Pogledacu od kuce. Za sada - intrigantan zvuk :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 15:59 - pre 212 meseci
Da ti ne kvarim dozivljaj - necu prelaziti u dublje poudcavanje chironovca ( nebi bilo u redu :), kad ste vecinom slepo i samouvereno zaljubljeni u mayu pa i da hocu ne vredi :)

Citat:
3D-generik: Borise....neznanje nije greh, ali je zlo :).


Evo sad se ja smejem :))) kad lik iz chirona napise "neznanje nije greh" nekome poput borisa :) ??!!?? :) ne treba upisivati tu skolu :) Pogledaj samo njegove radove, bolji su od cele galerije chironovih studenata jedno 500 puta :) Ako cemo vec da se smejem, ajmo onda :))
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 17:02 - pre 212 meseci
Evo pogledah Borisov rad.
Ukratko, nije moj stil, ali je kvalitetno uradjeno.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 20:27 - pre 212 meseci
Vi jos temunite povod Max-Maye ...
E tu i tamo sam se osetio prozvanim kao Mayas. Ja nisam poteko iz nikakve skole kao sto je chiron, na faxu i u gimnaziji sam kao ucio Max i sam sam presao na Mayu. Od mene kratko - brza je, preglednija, lakse se dolazi do rezultata kada ti je frka. Prilagodjavas je sebi kako hoces i to je to! Ja upocetku nisam znao nishta o tim fensi pluginovima ali sam mogao da prepoznam koji program je lepse i bolje spakovan :). Pogledajte razliku izmedju Mayinog i Maxovog helpa.
Sto se mene tice dosta o ovome jer ja i dalje kazem sve jedno je olovka ili maya ili maxa (pardon max ^^) bitan je rezultan i koncetrisanje na ono sta se radi. Pogledao sam ovaj QuickTime... nije lose. Avioncici su ok a malcice bi proradio na animaciji likova tj. tacnije smanjio bi je da bi kolko tolko uhvatio neki kao strip fazon (nesht kao mange... still frame-ovi)...
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 21:17 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: za tehnichara je dovoljno neshto zanatlijske inteligencije i marljivog uchenja. znachi teoretski moze svako da postane tehnichar. artist treba dar, a ovaj je rjedak. rad (obrnuto od 'dar') tu ne vodi nichemu. za vecinu 3D zadatka sa kojima se 3D-worker susrece ne potrebuju nikakva tehnichka umjeca (osim onih minimalnih koji ih chine 3D-workerima).


Evo te opet sa prozivanjem... mrzim price u kojima ne postoji nijedna konstanta niti bilo koja racionalna vrednost za koju se covek moze uhvatiti. Pricas o talentu, daru... bez toga da i sam pojam mozes objasniti na nekom visem nivou osim tvrdnje da se sa njime covek radja. I uz to tvrdis da je samo to bitno, da covek ima talenta. Mislim raspravili smo mi tu pricu u teoriji, ali me zanima kako ti to u praksi procenjujes dali neko ima dar ili nema? To mozes da procenis samo na osnovu tvojih licnih ukusa. Meni se ne dopada ukus kelja, ali to ne moze da znaci da kelj ne valja - jer je to samo moja licna emocija prema ovoj hrani. Dopada mi se ukus masne hrane ali to ne znaci da je masna hrana zdravija i bolja. Kada pricamo o talentu u umetnosti, prica se svodi generalno na emotivnu i krajnje subjektivnu percepciju. BAnalan primer - Van Gogha gotovo niko nije smatrao za talentovanog i dobrog artista u nejgovo vreme - danas ga svi smatraju za genija. Van Goghov talenat je bio takav kakav je bio, svet se u medjuvremenu promenio, promenili su se ukusi, mode a sa time i vrednovanje njegovog dela i genijalnosti. A ovakvih primera ima milion, na svakom koraku. Poenta ove price je da je mnogo tesko shvatiti dali je neko talenat ili nije, ne mozes biti ti tu merodavan da to procenis. Kao sto ja ne mogu da procenim ni tvoj talenat niti tvoje tehnicko znanje na osnovu trailera za film na kome si radio sa jos 150 ljudi (da se radi o autorskom filmu, verovatno bih stekao malo veci uvid), mogu samo da kazem par stvari - estetski mi se svidja, fino je odradjeno, nimalo originalno, ali je korektno preveden stripski stil u 3d, dok sa emotivne i umetnicke strane.. ne govori mi nista o filmu (osim da je ratni - sto mene licno moze samo odaljiti od njega jer ne volim ratne filmove), ne prenosi mi nikakvu emociju - vise se uzbudim kada gledam kako neko igra igricu na kompu i na kraju, nisam ni siguran dali se radi o trejleru za igricu ili film (sto moze da znaci da nesto ne funkcionise u komunikaciji).

Citat:
Boris Smislov: kad bi jedan danashnji ti sa svim tvojim tehnickim naoruzanjem i jedan retrospektivni ja od prije 6 godina kad nisam znao ni sta je map channel, i to sa max 2.5 na monitoru, dobili 10 prosjechnih 3D zadataka, ja bi ih 8 uradio bolje od tebe (ne nuzno i brze).

Ovo bi bilo nemoguce proveriti. A i ne bi ti vredelo ako ne bi mogao da uradis istom brzinom ;) Kako si samo pun sebe:)
Uglavnom, siguran sam da ima stvari koje bih ja mogao da uradim, a ti ne bi ni znao odakle da pocnes jer jednostavno nemas dovoljno tehnickog znanja, dok ne verujem da bi moglo da bude obrnuto ;)

[Ovu poruku je menjao Angel_of_Dark dana 15.11.2006. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 21:49 - pre 212 meseci
Svaka cast dobro si im rekao. Lepota je individualno osecanje a ko zna da uradi podao zna a onaj ko ne savlada texnike dzabe mu je sto je lep:)))))))
I dobio sam samo jedan odgovor na pitanje kolko odprilike zaradjujete mesecno (ono svak cast za 300$ dnevno ali gde si naso posao koji mozes da zavrsis za dan a da vredi 300$ ; kolko sam primetio na ovim sajtovima gde ja radim cak i oni najbolji koji uzimaju po po nekoliko hiljada za posao ne zaradjuju tolko dobro kao ti za tolko kratko vreme po ovome ti si dobar preko 7000$ mesecno ; svaka cast)
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 22:31 - pre 212 meseci
Angele - talenat nema veze sa ukusom. Ne znaci da artist nije talentovan za svoj pravac koji se tebi licno ne svidja tj. ne zanima. Ti mesas neke pojmove. Sta mislis, kako izdvajaju na likovnoj akademiji talente i kreativce od suvih tehnicara? Nemoj mi reci da o tome odlucuje licni ukus komisije :))))
 
Odgovor na temu

ruskabajka
L suma

Član broj: 21364
Poruke: 7
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 22:39 - pre 212 meseci
e ljudi, bacite me lavovima ako gresim...
da li chiron vodi onaj bakic sto se pre par godina vratio iz ILMa ovde da otvori skolu ?
ako je to taj, secam se da me je to tad zaintrigiralo, pa sam malo cesljao po IMDB-u, izlistao sam sve filmove [ koje je on ovde po novinama naveo kao reference ], ono complete crew, sa sve kafe kuvaricama i donosiocima pizza na set...ali nikakvog bakica tu nije bilo...a on je navodno bio prilicno visoko u hijerarhiji tehnicke ekipe...
sad, da li je potpisan pod pseudonimom, to ne znam, ali nije bilo nikakvog pitera bucksa, niti bilo sta tome slicno...
meni je tad izgledao kao savremeni djenka koji se vratio u provinciju...
evo, i unapred se izvinjavam P Bakicu, ukoliko sam dosao do pogresnih zakljucaka
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.ip.fastwebnet.it.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX15.11.2006. u 23:39 - pre 212 meseci
Citat:
Parago: Angele - talenat nema veze sa ukusom. Ne znaci da artist nije talentovan za svoj pravac koji se tebi licno ne svidja tj. ne zanima. Ti mesas neke pojmove. Sta mislis, kako izdvajaju na likovnoj akademiji talente i kreativce od suvih tehnicara? Nemoj mi reci da o tome odlucuje licni ukus komisije :))))

Pogresno si me razumeo, ne radi se o izjednacavanju talenta i ukusa, vec o vezi talenat - umetnost i vrednovanje talenta na osnovu ove veze. A vrednovanje umetnosti je u 99% slucajeva vezano za ukus u sirem smislu reci (estetika). Boris zastupa misljenje (o kome smo raspravljali vise puta ja i on) da je jedino talenat bitan, da se covek rodi kao umetnik, a da tehnika nije bitna (ja pod tehnikom podrazumevam sve sto je teorija, tehnologija, filozofija, psihologija komunikacije). Po njemu je steceno znanje nevazno, i on smatra da talenat igra vazniju ulogu, iz cega se da zakljuciti da se covek zapravo radja ili ne kao umetnik. Ja se ne slazem oko toga, i licno smatram da je edukacija i sirok pristup stvarima, tako i poznavanje teorije i prakse najbitnije. I licno mislim da bilo ko se posveti radu (pod uslovom da nije totalni retard) moze da napreduje. Znaci, poredjenje.. sta je bolje: inteligentan i glup (neobrazovan) ili prosecno inteligentan i pametan (obrazovan)? Licno dajem prednost ovom drugom.
A citavo poredjenje je tu jer ne kapiram na osnovu cega Boris moze da oceni dali je neko talentovan ili nije (kako je do sada cinio u slucaju vise ljudi na ovom forumu, vredjajuci na sve strane), ostaje mi da pomislim da ocenjuje iskljucivo po principu - svidja mi se ili mi se ne svidja. Ali, posto mu se nista ne svidja onda mogu da zakljucim da ima svoj sopstveni ukus po kome je dobra samo ona hrana koju on spremi, makar bila zagorela. U svakom slucaju, dugo se ja i Boris 'prepucavamo' ovako, morao bi da se vratis unazad par godina i procitas sve sta smo pisali.
A na tvoje pitanje kako se izdvajaju talenti od tehnicara na akademiji... Pa u principu, mislim da se cene obe stvari i da je tako strukturisan i prijemni (prvo tehnicki deo, a tek onda kreativni), ne mozes da razdvojis tehnicku spremnost od umetnickog dara (a ovo znam dosta dobro jer sam se uspesno upisao u Dizajnersku, na Primenjenu u BG-u, a zatim i na Akademiju lepih umetnosti u Milanu). Dali neko polu-pismen moze da upise knjizevnost?
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX16.11.2006. u 03:07 - pre 212 meseci
@Angel

Ok to stoji, od samih pocetaka umetnosti, ona se vrednuje vezano za ukus. Al znas, kad se ( dajem sad neki banalni primer ) u nekoj dizajnerskoj skoli pojavi klinac sa 14. godina ciji su radovi po kvalitetu i kreativnosti iznad vecine u toj skoli - rec je o talentu, jer u umetnosti - talenat je kao u nauci inteligencija i to je najbolja definicija. Matematicar sa vecim stepenom inteligencije ce brze i lakse napredovati, shvatati i resavati matematicke zadatke, imati slobodniji ( kreativniji ) pristup svakom problemu i cak otvorena vrata za pronalazenje nekih novih teorija. Tako i artist sa odredjenom dozom talenta, napredovace mngo brze i lakse, a granice njegovih mogucnosti ce uvek biti iznad granica onih kojima talenat nedostaje i to je ono sto je najbitnije, kao sto postoje matematicki problemi tolike tezine da ih 99.9999% matematicara ne moze resiti koliko god se trudilo, a pojavi se par njih koji mogu. Inteligencija i talenat su veoma slicni ( sustina im je ista. )

Oko cega se 100% slazem jeste poredjenje koje si naveo :.. sta je bolje: inteligentan i glup (neobrazovan) ili prosecno inteligentan i pametan (obrazovan)? Licno dajem takodje prednost ovom drugom.

Jedino sto nisi spomenuo nadprosecno inteligentan i obrazovan - odnosno u 3D-u "veoma talentovan i tehnicki potkovan", sto jeste prava retkost ali takvi artisti se ne porede sa onima koji su samo tehnicki potkovani. Upravo tu razliku zelim ovde izdvojiti.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX16.11.2006. u 14:23 - pre 212 meseci
Dobar model, ali rad kao rad je bas glup ( kich u pravom smislu te reci ). Sa tehnicke strane je odlican, al sa kreativne i imaginarne cista nula.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX16.11.2006. u 15:52 - pre 212 meseci
Citat:
ono svak cast za 300$ dnevno ali gde si naso posao koji mozes da zavrsis za dan a da vredi 300$


radim trenutno u jednoj firmi koja izradjuje reklame za automobile.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX16.11.2006. u 16:41 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: inache taj rad gore (mislim na ratno vazduhoplovstvo) nije moj nego od chuvenog poljskog 3D kovacha (kako ne znate za njega?) - Tomek Baginski (Platige Image), hehe..:)


Aaaa to je kao neka fora da predstavljas tudje radove kao svoje ili...?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX20.11.2006. u 21:46 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: inache taj rad gore (mislim na ratno vazduhoplovstvo) nije moj nego od chuvenog poljskog 3D kovacha (kako ne znate za njega?) - Tomek Baginski (Platige Image), hehe..:)


...ne mogu da verujem da niste culi za Tomeka.....pa ljudi, on je car za kompuitere i elektrotehniku.


Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX21.11.2006. u 08:28 - pre 212 meseci
Drugari, da se razumemo odma' i iz momenta, Stahlberg je tata.
Ne samo zbog kvaliteta i znanja vec i zbog toga sto cesto deli
znanje sa ostalima.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX21.11.2006. u 08:45 - pre 212 meseci
zbog ove slike sam spreman da mu oprostim svu glupost i trivijalnost:

 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX22.11.2006. u 13:46 - pre 212 meseci
Morate priznati, ni Claude Monet nije losh....


Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX22.11.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Citat:
Boris Smislov: zbog ove slike sam spreman da mu oprostim svu glupost i trivijalnost:

A on se o'seko od brige dal' ces da mu oprostis.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX25.11.2006. u 12:36 - pre 212 meseci
par relativno frishkih radova:

























 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Skola u Beogradu specializovana za 3DS MAX

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22258 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.