Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOĆ oko tutorijala u max-u

[es] :: 3D modelovanje :: POMOĆ oko tutorijala u max-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13188 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u22.08.2007. u 20:51 - pre 203 meseci
Rasa eno ti prilike za duel koji si toliko zeleo pa pokazi nesto bolje.
Momak modelira auto i taj auto bi trebao da izgleda kao pravi auto.
Pozdrav
MOHOK
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
91.150.101.*



+1 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u22.08.2007. u 21:42 - pre 203 meseci
Vas dvoje ne mozete da se takmicite jer se radi o sasvim drugom tipu modelovanja.
Ti radis modele koji ne moraju estetski lepo da izgledaju ali zato moraju da budu precizni u milimetar jer moras kupcu da prikazes koje ce dimenzije stvarne da budu, dok TalRasha kao i vecina nas radi modele koji ce estetski perfektno da izgledaju i da sto je vise moguce pocecaju na originale.To smo vec rekli. Ali ako je svrha takmicenja sto bolji izgled onda si pao, to mogu da ti garantujem. Ne mora ni model da napravi vec si pao :DD
 
Odgovor na temu

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
77.46.236.*



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 08:28 - pre 203 meseci
Citat:
Stefan Ilic: Vas dvoje ne mozete da se takmicite jer se radi o sasvim drugom tipu modelovanja.
Ti radis modele koji ne moraju estetski lepo da izgledaju ali zato moraju da budu precizni u milimetar jer moras kupcu da prikazes koje ce dimenzije stvarne da budu, dok TalRasha kao i vecina nas radi modele koji ce estetski perfektno da izgledaju i da sto je vise moguce pocecaju na originale.To smo vec rekli. Ali ako je svrha takmicenja sto bolji izgled onda si pao, to mogu da ti garantujem. Ne mora ni model da napravi vec si pao :DD

Pa ispravno pitanje bi bilo: moze li neko losije da uradi? E to bi vec bio izazov :)))) Taj da ga nazovem "precizni" dizajn nije nikakva mudrost i obicno je nepodnosljivo dosadan vecini dizajnera. Al ko voli nek izvoli :)))
Citat:
MOHOK:
Rasa eno ti prilike za duel koji si toliko zeleo pa pokazi nesto bolje.

Pa nije valjda da se neko s onim modelima treba nadmetati? :)

[Ovu poruku je menjao TalRasha dana 23.08.2007. u 12:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 09:14 - pre 203 meseci
Rasa ako nije problem kao sto kazes onda ces to uraditi sa lakocom koja
zapanjuje. Sta te sprecava da to uradis? Pretpostavljam da jos uvek nisi
shvatio sta je cilj aplikacije nego se jos uvek saplices o tome koliko mozes
"impresionirati" posetioca sa modelima.
Drustvo tu se eto razlikujemo u stavovima.
Za mene (a i za ogromnu vecinu kupaca) dizajn treba da bude funkcionalan i
realan.
Sta ti vredi ako dizajniras stolicu u kojoj nitko ziv ne moze da sedi ili
spojler koji ne mozes nigde montirati.
Ili kad smo vec kod special FX za koji se toliko hvatate.
Primera radi: treba im za film scena sa avionima iz II svetskog rata ti
modeli treba verno da prikazuju originale inace je ceo film smesan i naivan.
Zapoceli smo diskusiju oko konkretnog auta i taj auto (po meni) treba kao
prvo verno da reprodukuje original a ne da izgleda kao igracka.
Izrada takvih modela je daleko zahtjevnija nego igranje u stilu: zatvoris
oci kliknes na Mesh Smoth pa onda hteo sam bas ono sto je slucajno ispalo.
Mesh smoth moze da ispegla povrsinu modela ali nikada ne moze u potpunosti
verno da reprodukuje original naprosto je "neuracunljiv"
Game industrija je nesto drugo tu mozes trpati sve monstrume i nakaze koji
ti padnu na pamet i koje dobijes takvim "slucajnim" metodama (naravno ako se
svidjaju naruciocu)
Ali precizno uraditi model sa zakrivljenim plohama (auto avion ili tako
nesto) sa tim nacinom modeliranja nema sanse. Posmatrac uvek ima osecaj da
je to "nekakva igracka"
Vrhunac "umetnosti" kako vi to zovete je da posmatrac ne moze da ustanovi
prevaru.
To bi po meni bila najvisa stepenica na lestvici Special FX i designa.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
77.46.236.*



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 09:49 - pre 203 meseci
Citat:
MOHOK7:
Sta ti vredi ako dizajniras stolicu u kojoj nitko ziv ne moze da sedi ili
spojler koji ne mozes nigde montirati.
Ili kad smo vec kod special FX za koji se toliko hvatate.
Primera radi: treba im za film scena sa avionima iz II svetskog rata ti
modeli treba verno da prikazuju originale inace je ceo film smesan i naivan.

Ova prica vazi samo za industrijski dizajn. Svaki dobar artist ce verno izmodelovati avion iz drugog svetskog rata, a da pritom ne obraca ni malo paznje na milimetarsku tacnost koja je inace za film i games potpuno nebitna, jer se ne modeluje za fabricku izradu vec za veliko platno, da si nekada radio u jednoj od te dve industrije znao bi, ovako samo pricas napamet. Ali vidim da si promasio celu peantu, pa samim tim nema ni poente da ja dalje kucam... I da, meshsmoothovanje se gotovo uvek koristi za filmske modele ( i organic i technical ) sem u par slucajeva, sto samo govori koliko volis tvrditi o stvarima koje slabo poznajes i iz kojih gotovo da nemas nikakvog izkustva.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 10:03 - pre 203 meseci
Rasa
"Ova prica vazi samo za industrijski dizajn."
:-) Ukazao bih ti da se ovde radi o konkretnom modelu konkretnog automobila i da je to upravo industrijski prozivod.
Rasa rekao sam ti da takav model u tom slucaju ne sme da izgleda kao igracka
to ostavlja neugodan osecaj kod posmatraca. Daleko je zahtjevnije uraditi
model za koji posmatrac nece primetiti da nije original. Nacin koji ti
zastupas je daleko manje zahtevan i jednostavnije ga je uraditi jer za svaku
nepravilnost (citaj svoju nesposobnost da uradis veran model) mozes da se
vadis na "umetnost i umetnicke slobode" Tu su razlike u pristupu stvarima.
Sa takvim nacinom modeliranja nikada neces postici visok nivo realiteta.
Momak je zatrazio savet u vezi vrlo konkretnog i realnog objekta ja sam mu
pokusao pomoci da to uradi sto bolje dakle sto vernije originalu.
MOHOK
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 10:48 - pre 203 meseci
mohok, ajde vozi...
Lacika je trazio pomoc, dobio ju je i kraj.
Namerno sam napiso samo tvoj nick, posto jedini ti odstupas od teme.
Decko ne pravi slavinu, ili cev da mu ne treba meshsmooth...
i batalite ovo, da sam ja moderator nebi bio ni jedan vas post ovde, sem konstruktivnih...

pozdrav od lose odgojenog i ne kulturnog. ;) lol
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
77.46.202.*



+1 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 10:52 - pre 203 meseci
Rasha, izvini sto ti upadam u razgovor ali na ovo moram da odgovorim.
Citat:
MOHOK7: Rasa
Rasa rekao sam ti da takav model u tom slucaju ne sme da izgleda kao igracka
to ostavlja neugodan osecaj kod posmatraca. Daleko je zahtjevnije uraditi
model za koji posmatrac nece primetiti da nije original.

A sta ti ces kao sa tvojim nacinom modelovanja vernije da prikazes model???

Citat:
MOHOK7: Rasa
Nacin koji ti zastupas je daleko manje zahtevan i jednostavnije ga je uraditi jer za svaku
nepravilnost (citaj svoju nesposobnost da uradis veran model) mozes da se
vadis na "umetnost i umetnicke slobode" Tu su razlike u pristupu stvarima.

On kao da ce rogove autu da stavlja pa ce da se vadi na umetnost. Jel ti stvarno mislis da mi modele radimo tek tako... kako stignemo?? i da niko ne vodi racuna koja je razmera, koliko je ovo veliko koliko ono?

Citat:
MOHOK7: Momak je zatrazio savet u vezi vrlo konkretnog i realnog objekta ja sam mu
pokusao pomoci da to uradi sto bolje dakle sto vernije originalu.
MOHOK

Da da, na originalu su tako ostre rupe na blatobranu, nedaj boze da tocak treba da skidas... sve ces da se isposeces.

Citat:
TalRasha: Taj da ga nazovem "precizni" dizajn nije nikakva mudrost i obicno je nepodnosljivo dosadan vecini dizajnera. Al ko voli nek izvoli :)))

Upravo tako.

@joXit
Pa moramo da promenimo misljenje coveku. Vidis da je pogresno naucen.

P.S. Rasha, pogledaj predposlednju poruku... zadnji citat si uzeo pogresno. Ja ono nisam rekao :))
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 11:22 - pre 203 meseci
Citat:
Rasa rekao sam ti da takav model u tom slucaju ne sme da izgleda kao igracka
to ostavlja neugodan osecaj kod posmatraca. Daleko je zahtjevnije uraditi
model za koji posmatrac nece primetiti da nije original.


dali model izgleda realnih dimenzija najmanje ovisi o vjerodostojnosti modelinga. prije svega teksture i svjetlo odredjuju dali model izgleda kao model ili realno.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 11:33 - pre 203 meseci
"On kao da ce rogove autu da stavlja pa ce da se vadi na umetnost. Jel ti stvarno mislis da mi modele radimo tek tako... kako stignemo?? i da niko ne vodi racuna koja je razmera, koliko je ovo veliko koliko ono?"
Na zalost tu imam upravo takva vrlo konkretna iskustva koja nisu bas pozitivna. Od 10 novih "modelara" kojima dam konkretan posao jedva da jedan uradi posao koji moze da prodje, ostatak je uglavnom posve neupotrebljiv ljudi naprosto rade "odokativno".
I uistinu nema smisla ovako dalje. Industrijski design je jedno a Game industrija drugo. i vrtimo se u krugu.
Borise da bi model realno izgledao potrebno ti je i jedno i drugo valjane razmere i onda pristojan render.
Postovanje i pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK

 
Odgovor na temu

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
77.46.236.*



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 15:09 - pre 203 meseci
Citat:
MOHOK7: Rasa
"Ova prica vazi samo za industrijski dizajn."
:-) Ukazao bih ti da se ovde radi o konkretnom modelu konkretnog automobila i da je to upravo industrijski prozivod.
Rasa rekao sam ti da takav model u tom slucaju ne sme da izgleda kao igracka
to ostavlja neugodan osecaj kod posmatraca. Daleko je zahtjevnije uraditi
model za koji posmatrac nece primetiti da nije original. Nacin koji ti
zastupas je daleko manje zahtevan i jednostavnije ga je uraditi jer za svaku
nepravilnost (citaj svoju nesposobnost da uradis veran model) mozes da se
vadis na "umetnost i umetnicke slobode" Tu su razlike u pristupu stvarima.
Sa takvim nacinom modeliranja nikada neces postici visok nivo realiteta.
Momak je zatrazio savet u vezi vrlo konkretnog i realnog objekta ja sam mu
pokusao pomoci da to uradi sto bolje dakle sto vernije originalu.
MOHOK

Pa nije valjda da ti svoje modele nazivas realisticnim? Pa ono ne bi proslo ni za crtanu seriju nize klase, a kamoli kao realistican model.

Graficki Reazlizam uopste ne zavisi od dimenzionalne preciznosti. Ti ne znas raditi "Realistican model", vec znas uraditi samo model tacnih dimenzija koji po mernim jedinicama jeste realan ali vizuelno izgleda jadno pa samim tim i nerealno za ljudsko oko.

Pogledaj samo svoj umivaonik i reci nam da je realistican... :)))

P.S.
Nacin koji ja zastupam je daleko komplikovaniji, ne bi se ti bavio inferiornoscu da ti je lakse raditi u filmskoj industriji :))) Ti jednostavno nisi sposoban da radis u Filmskoj ili Game dev. industriji i to se vidi po tvojim radovima, zato je i prirodno da podizes svoju jadnu profesuju u nebesa, moraju se negde izlecit kompleksi :))

[Ovu poruku je menjao TalRasha dana 23.08.2007. u 16:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 16:15 - pre 203 meseci
Drustvo otisli smo u off topic.
Hajde da otvorimo novu temu i postavimo isto pitanje, pa da izmenjamo argumente kao civiliziran svet.
A pro po umivaonik :-)
Kupac je zahtevao upravo taj umivaonik i kad sam mu prezentirao treci (koji je meni bio lep) onda mi je jednostavno doneo predloske sa umivaonikom koji je hteo pa sam ga uradio Apsolutno prema predlosku bukvalno mozes terati masine na osnovu datoteke sve odgovara u stoti deo milimetra. Tek kada je dobio taj umivaonik prestalo je zanovetanje. Jedini "problem" je sto je model radjen u INVENTORU a taj je (kao i svi autodeskovi programi) los u tim vrstama algoritma pa je kod zaobljavanja ivica "sazvakao" model. I to necu namerno da mu ga popravim dok se ne pojavi na kassi sa lovom, mada imam "cist umivaonik" gotov i to bi mi bio posao od par minuta.
Uraditi takvu aplikaciju je daleko komplikovanije nego sto na prvi pogled izgleda:
1) Valja uraditi vjeran model tako da posetilac nema dojam da je to nekakva jevtina igracka (koliko znam pipa kosta nekoliko stotina EURA)
2) U isto vreme mora da bude low polygon
3) java i flash konverter na "napete" povrsine reaguju posve neuracunljivo i to ti moze upropastiti posao dakle datoteka treba da bude "mirna"
4) treba da se vrti na svim mogucim racunarima sa svim mogucim konfiguracijama hardvera i softwera MAC WIN LINUX
5) Pri tome cela aplikacija (u ovom slucaju 39 objekata) ne sme da predje 15 000 poligona
6) ne sme da razvali niti jedan racunar prilikom otvaranja datoteke u www (pogledaj opterecenje procesora kad otvoris aplikaciju i zavrtis objekt)
7) materijali (shäderi) treba da izgledaju sto vjernije originalu i tu moras raditi kompromise jer ima ovakvih i onakvih konfiguracija a to treba svuda valjano da izgleda. Pri tome valja izbegavati tiff jpg i ostale mappinge jer to opterecuje aplikaciju a ona treba da se otvori u manje od 2 sekunde.
8) datoteka na kraju ne treba da prelazi 110 KB

Itd itd.

Dakle golema razlika od aplikacije koju nadrljas u MAXu sa xxxxx.MB i pustis render sa svetlima shäderima i efektima koji ti padnu na pamet. Imas jako malo prostora da se kreativno izdovoljis.


Postovanje i pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 17:26 - pre 203 meseci
mohok,aj nebi da se mešam puno i svadjam pošto imam tek 15 god,al kad smo već kod dimenzija u maxu šta misliš čemu služe blueprintovi,zašto možeš da ubaciš sliku predmeta u pozadinu nekog viewporta i da uporediš?
 
Odgovor na temu

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
91.150.113.*



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 17:41 - pre 203 meseci
Citat:
MOHOK7:
Drustvo otisli smo u off topic.
Hajde da otvorimo novu temu i postavimo isto pitanje, pa da izmenjamo argumente kao civiliziran svet.
A pro po umivaonik :-)
Kupac je zahtevao upravo taj umivaonik i kad sam mu prezentirao treci (koji je meni bio lep) onda mi je jednostavno doneo predloske sa umivaonikom koji je hteo pa sam ga uradio Apsolutno prema predlosku bukvalno mozes terati masine na osnovu datoteke sve odgovara u stoti deo milimetra. Tek kada je dobio taj umivaonik prestalo je zanovetanje. Jedini "problem" je sto je model radjen u INVENTORU a taj je (kao i svi autodeskovi programi) los u tim vrstama algoritma pa je kod zaobljavanja ivica "sazvakao" model. I to necu namerno da mu ga popravim dok se ne pojavi na kassi sa lovom, mada imam "cist umivaonik" gotov i to bi mi bio posao od par minuta.
Uraditi takvu aplikaciju je daleko komplikovanije nego sto na prvi pogled izgleda:
1) Valja uraditi vjeran model tako da posetilac nema dojam da je to nekakva jevtina igracka (koliko znam pipa kosta nekoliko stotina EURA)
2) U isto vreme mora da bude low polygon
3) java i flash konverter na "napete" povrsine reaguju posve neuracunljivo i to ti moze upropastiti posao dakle datoteka treba da bude "mirna"
4) treba da se vrti na svim mogucim racunarima sa svim mogucim konfiguracijama hardvera i softwera MAC WIN LINUX
5) Pri tome cela aplikacija (u ovom slucaju 39 objekata) ne sme da predje 15 000 poligona
6) ne sme da razvali niti jedan racunar prilikom otvaranja datoteke u www (pogledaj opterecenje procesora kad otvoris aplikaciju i zavrtis objekt)
7) materijali (shäderi) treba da izgledaju sto vjernije originalu i tu moras raditi kompromise jer ima ovakvih i onakvih konfiguracija a to treba svuda valjano da izgleda. Pri tome valja izbegavati tiff jpg i ostale mappinge jer to opterecuje aplikaciju a ona treba da se otvori u manje od 2 sekunde.
8) datoteka na kraju ne treba da prelazi 110 KB

Nisam ni citao ovo nabrajanje niti zelim, zato cu postaviti samo jedno pitanje. Koga ovo zanima? :)))) Posto je klise da ti MOHOK mesas sve zive pojmove, odskaces od teme za kilometar i tvrdis o nekim stvarim u koje niko drugi ne veruje sem tebe, necu vise ni citati tvoje postove, jer me mrzi da ti ponavljam 50 puta isto.
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u23.08.2007. u 22:52 - pre 203 meseci
Hajde jedno pitanje. Koliko je moguce PRECIZNO precrtati blue printove? Da li je za automobil potrebno samo top, front i side view ili je mozda potreban i poneki presek pa da jos i neko tehnicki PISMEN zna da procita crtez? Ja sam nekeko dosao do zakljucka da je precizno modelovanje daleko zahtevnije i zahteva vece obrazovanje, dok je za estete potrebno strpljenje dok se igraju sa parametrima oko renderinga.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u24.08.2007. u 08:45 - pre 203 meseci
Lacika.1991
Citat:
...al kad smo već kod dimenzija u maxu šta misliš čemu služe blueprintovi zašto možeš da ubaciš sliku predmeta u pozadinu nekog viewporta i da uporediš?

Lacika mlad si i na pocetku, u ovaj "okrsaj" sam se upustio upravo zbog tebe i takvih. Mladima treba pomoci da na pocetku nauce valjano raditi.
Blueprint ti pomaze da naucis program, da steknes osecaj prostora i volumena.
Budimo iskreni: Cemu raditi (losu) kopiju na osnovu (loseg) predloska necega sto vec postoji u perfektnoj izvedbi? AUDI radi modele u CATIA i ProE (koliko je meni poznato) ceo taj auto je do zadnjeg sarafa uradjen precizno do stotinke milimetra i to upravo metodom koju ti preporucujem. Po tim 3D modelima su uradjeni alati i sa njima ceo auto.
Model koji ti radis jedva da nekome treba, mozes da ga pokazujes prijateljima (i na ovakvim forumima) i eventualno da ga prodas za sitnu lovu na nekom od sajtova. I kada izracunas koliko si rada i truda ulozio videces da obican bravar u srbiji zaradi daleko vise za isto vreme.
Kad vec ucis program gledaj da ga naucis valjano sa sto vise detalja onda mozes kada dobijes konkretan zadatak odabrati od mnogih alata i opcija onu koja tebi najvise "lezi". Kada budes stekao zanatsku rutinu (a tu si kako vidim valjano uznapredovao svaka pohvala) to ce ti omoguciti da budes uistinu "kreativan" i da se razigras.
Za tehnicke stvari je kao prvo neophodan UREDAN CISTO URADJEN MODEL sa kojim kasnije mozes valjano raditi sto god ti padne na pamet.
Nastoj da nikada ne dodjes u situaciju da slampavo uradjen posao pokrivas pricama o umetnosti, to prolazi samo na ovakvim forumima
Na pocetku sam radio tehnicke stvari isto kao ovi sto me ovde napadaju i onda sam ustanovio da je to nedovoljno pa sam zavrsio skolovanje za CAD konstruktera i sada znam da uradim cist model i to mi izuzetno pomaze u poslu.
Ako zelis da ikada dobijes posao i zivis od zanata koji volis kao prvo moras znati da uradis cist model po zadatku bez obzira o cemu se radilo u firmama u 99% slucajeva dobijas vrlo konkretne upute sto se trazi. Cenjeni su modeli koji VERNO prikazuju original. Isto se odnosi i na organsko modelovanje. Ako ces raditi ljude daleko ces bolji rezultat postici ako ti je model tehnicki cist. Tek kada savladas tu fazu moci ces i to daleko bolje da radis "monstrume" za special FX itd.

A od ovakvih sto pokrivaju aljkavo i slampavo uradjene stvari sa pricama o umetnosti nemoj se dati zavesti. Kada mi se na oglas za modelara javi 10 takvih i svima dam probni posao onda u 9 slucajeva dobijem modele koji otprilike na nesta lice i u osnovi su posve neupotrebljivi, kada ih poslazes jedan pored drugoga ne mozes se dovoljno nacuditi sta sve ljudi urade od istog predloska. Jednostavno nisu u stanju da cisto odrade posao.
Pozdrav i postovanje s ove strana Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

daysleeper025
Novi Sad

Član broj: 55431
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u24.08.2007. u 10:27 - pre 203 meseci
Decko ima 15 godina i tek uci modelovanje. Sigurno se jos uvek nije nasao u real life a ne u 3d-u. Koliko sam shvatio probao je napraviti
model auta po tutorijalu a ne dizajn novog modela za Audi ili Mercedes.

Lacika moj savet ti je da se igras sa svim alatima sto 3dsMax ima jer ces tako najbolje shvatiti sta volis da radis, i koji nacin rada ti najvise lezi.
Isprobaj sve pa onda odluci sta je za tebe dobro. Pusti okvire...
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u24.08.2007. u 10:59 - pre 203 meseci
mhohk,pravo da ti kažem catia nije zamene,3d max mi je nekako najzanimljiviji,kad vidim šta su neki momci radili u maxu,oću i ja tao nešto da napravim,a to da to nikom netreba jednostavno nije tačno,dali vidiš da se u filmskim industrijama sve više zastupa 3d,znam likove koji su se itekako obogatili na takvim stvarima što po tebi nikom netrebaju,ali upravu si ti za catiu samo ja neću da pravim alate za auto,šta mi treba sad da napravim kalup za haubu itd...kad me to ne zanima
 
Odgovor na temu

TalRasha
Tal Rasha
Beograd

Član broj: 152581
Poruke: 160
91.150.113.*



Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u24.08.2007. u 11:08 - pre 203 meseci
Samo kratko ( posto ne zelim lupati kao mohok [od svega sto je napisao jedva dve recenice mogu ugledati neki istinu] )
Ako neko voli industrijski dizajn ( mada sumnjam ) moze naci i nesto konstruktivno medju njegovim postovima. Za one koji sanjaju o filmskoj ili gam dev. industriji ( kazem sanjaju posto to zaista i jeste "dreamwork" za 99% dizajnera ) savetujem da pogledaju sta se radi na CG talku, pa cete i sami videti koliko su ljudi koji se bave industrijskim dizajnom i preciznim radom "pod znacima navoda" mali u odnosu na njih.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: POMOĆ oko tutorijala u max-u24.08.2007. u 11:31 - pre 203 meseci
:-)
Lacika rekao sam ti da kao prvo valjano naucis sve tajne zanata i tako da na
kraju mozes da radis uredne modele bez obzira o cemu se radilo ni organic
modeling ljudskog tela ne mozes valjano raditi "otprilike" nego treba da
dobro poznajes anatomiju i alate kojima ces to postici. To ce ti biti dobra
(jedina) podloga da jednog dana zivis od tog leba.
MAX je mocan program mnogo se moze u njemu i zadovoljava bezmalo sve
potrebe, ako znas da radis sa njime. U fazi ucenja je bitno da "isprobas"
vise nacina da dodjes do cilja. Tako ces moci stvoriti "svoj" stil rada.
Samo jednoga se cuvaj: Nemoj da se dovodis u situaciju da slampavo uradjen
posao pokrivas pricama kako je to "umetnost".
Ako se jednog dana budes profesionalno bavio 3D modeliranjem onda ce te
nuzda naterati da radis i u drugim programima koji su za konkretan zadatak
pogodniji iz prostog razloga sto desetak puta brze dodjes do valjanog
objekta koji ces onda moci dalje da "obradjujes" u programu kao sto je MAX.

Kupac ti placa gotov posao o ceni odlucuje trziste, njega se ne tice dali si
ti drljao nedeljama ili si ga zavrsio za sat dva.

Guraj ti samo za pocetnika si izuzetno dobar.
Postovanje i pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: POMOĆ oko tutorijala u max-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13188 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.