Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7987596 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.08.2012. u 17:02 - pre 143 meseci
Ako nekome trebaju casovi norveskog neka me kontaktira preko PP.
Profesorica norveskog, rad preko Skajpa, cena nesto manje od 8 evra za dvocas.
Mogucnost za dugotrajnu saradnju.
Poslacu vam kontakt podatke pa se vi dalje dogovarajte.
Inace ja radim sa njom i maksimalno je korektna, cak potrosi vise vremena nego sto je dogovoreno, uvek.
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2012. u 20:09 - pre 143 meseci
Ja sam se malo pomucio oko izbora lekara (fastlege) putem interneta, pa cu svoje iskustvo podeliti ovde - verujem da ce znaciti..
Elem, kada dobijete person nummer (sa D-nummerom se ne moze birati fastlege, neka me neko ispravi ako gresim) prvo treba poruciti MiniID na sledecem linku:

Bestille nytt

To pismo stize u roku od par dana, i sadrzi 15 razlicitih sifara. Potom se treba registrovati sa odgovarajucim ID brojevima iz tog pisma, na sledecem linku:

Registrere deg som MiniID-bruker

Za ovu registraciju se mora kao web-browser koristiti InternetExplorer, iz nekog razloga nece da radi na GoogleChrome ni Mozilla Firefox. Nakon toga se ulogujete na sledecem linku:

Logg inn med MiniID

I tada se odabere okrug u kojem zivite i pored spiska lekara ce stajati i mogucnost da izaberete jednog od onih kod kojih ima slobodnih mesta..

ps. usput i informacija za spajanje porodice - prilikom predaje papira - trazi se da vencani list NE bude stariji od 6 meseci
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.08.2012. u 21:45 - pre 143 meseci
Pozdrav svima!!! Postoji li neko na ovom forumu da radi kao asistent u obdanistu?
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2012. u 01:31 - pre 143 meseci
Citat:
kreza26: Pozdrav svima!!! Postoji li neko na ovom forumu da radi kao asistent u obdanistu?


Imam jednu prijateljicu koja radi kao asistent u obdanistu. Malo je drugacija situacija jer je ona nemica pa joj nije trebala dovola za rad. Inace , njena plata kao asistentu je 19 000 NOK , netto , da pomenem i to kada je vec rec o tome. Pozdrav !
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2012. u 19:23 - pre 143 meseci
Od Srba...nije niko asistent u obdanistu iz sledeceg razloga:
Asistent-znaci osoba koja nema obrazovanje,dakle nije "faglært".
Mi dolazimo iz Srbije,na osnovu toga sto smo "faglært" to jest osobe koje imaju autorizaciju dobijenu od SAFH.Ne mozemo drugacije da se zaposlimo.Tako nalazu pravila.Nakon tri godine,kada dobijemo stalnu dozvolu,mozemo.
Dakle,asistent nije niko.Ali moze u obdanistu da radi kao faglært tj.kao hj.pl.Takvih mozda ima.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.110.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.08.2012. u 21:19 - pre 143 meseci
Zna li neko bilo sta u vezi nostrifikacije diplome poljoprivrednog fakulteta, odsek agroekonomija, u Norveskoj???
Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Dzoen
Beograd, Srbija

Član broj: 305737
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 12:31 - pre 143 meseci
Pozdrav,
Kakvi su izgledi za nalazenje posla farmaceuta? Ako je prisutan neko od kolega, da li bi mogao da mi posalje detaljnije informacije na PP ili email, unapred hvala
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 15:38 - pre 143 meseci
Znaci ja kao medicinska sestra-vaspitac, nemam sanse za priznavanje diplome, i rad u obdanistu....?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 17:52 - pre 143 meseci
Citat:
kreza26:
Znaci ja kao medicinska sestra-vaspitac, nemam sanse za priznavanje diplome, i rad u obdanistu....?


I kako ti sad izvuce ovaj zakljucak?Naravno da imas.Zorica Markovic Nikolic je u jednom ranijem postu pobrojala koji smerovi iz med.struke se priznaju i tvoj je medju njima.Dakle,priznata ti je diploma kroz hj.pl./hjelpepleier-a i sa njom mozes da radis u zdravstvu.Moze i po obdanistima.
Asistent-ta rec kod nas i ovde su dve razlicite stvari,NEBO I ZEMLJA.
Ovde je asistent osoba bez skole.Dodjes sa ulice,imas dozvolu radnu ili ti ona ni ne treba uopste i radis kao asistent...Dakle,zaboravi to.
Hj.pl.-je osoba kojoj je priznata diploma,i zove se faglært.Celokupno norvesko zdravstvo stremi ka tome da se smanji broj asistenata na sto je moguci nizi nivo.Iz prostog razloga jer zele da imaju strucan skolovan kadar.
Kontas?
Ako ne kontas...citaj,skontaces.
Veliki pozdrav,Krezo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 18:02 - pre 143 meseci
Mozda je ovako najbolje napisati,da bi se skontalo!
Jer brkamo stvari sa nasim srpskim sistemom,tj.hijerarhijom u zdravstvu.

DAKLE:

(pocinjem od najnizeg sloja)

1.SPREMACICE/SPREMACI
2.ASISTENTI (bez skole)
3.BOLNICARI HJ.PL.(srednja skola)
4.MED.SESTRA SPL.(Visa skola)
5.LEKAR (pod ovim lekar idu dalje podkategorije)

Norveski obrazovni sistem kaze sledece:U okviru zanimanja bolnicara dakle,hj.pl imas mogucnost za dalje skolovanje npr.ides jos dve godine dodatne pa budes psihijatrijski bolnicar(videre utdanning innen psykisk helse) na primer...Na to ide malo veca plata,i imas prednost u okviru trazenja posla na takvim specijalizovanim mestima...To sto si uzeo dve godine skole nakon srednje skole nema nikakve veze da si ti nakon toga med.sestra tj.spl.Nisi.
Za med.sestru ides 3 god.Vise skole,pa isto tako u okviru toga mozes da ides dalje na dalje skolovanje,npr.videre utdanning innen akuttmedisin,sto bi bilo intensiv sykepleie,tj.specijalizovan za rad na akutnom prijemu na primer.Dalje to mozes da produbljujes za masterom itd...
Dakle,to su sve kategorije i podkategorije.
Kod nas je nesto drugo.Potpuno drugo...jednostavno,sistem je drugaciji i u zdravstvu i u skolstvu...
Dakle,Krezo...asistent ne predaje na uvid ni dokument o srednjoj skoli...nista.
Jel sad malo jasnije...?
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 18:23 - pre 143 meseci
Toliko se pricalo o bankama u Norveskoj da covek prosto mora da dozivi da bi poverovao u gluposti.
Kad sam stigao ovde prvo izvadih poresku kartu a nakon toga naravno do banke da bi otvorio racun.
Odemo tako jedan dan ja i jedan Spanac (siroma 39 godina i morao u emigraciju) u DNB banku u centru Trondhajma. Ulazimo unutra, tamo radi neka cica u minicu. Dobar dan mi bi zeleli da otvorimo racune. Kaze on uzmete broj na aparatu i sacekate. Ok, nije problem, fala vam. Uzeli mi broj ono 500 (super prvi smo, upali u banku ko da ce da nam pobegne otvaranje racuna.) Dobar dan, dobar dan, mi smo tu kao sezonski radnici i zeleli bi da otvorimo racun. Upita lik a koliko meseci cete raditi. Ja reko dva. Kaze on u tom slucaju ne mozete da otvorite racun jer mora da imate posao barem tri meseca a pritom mi trazio i poresku kartu i kaze da bez toga ne moze da mi otvori racun koji svakako ne moze da otvori (koji ce mu djavo to?). Uze potom on od Spanca sva dokumenta i naravno glupavu poresku kartu i ode kod drugog kolege ili sefa mozda i pocne da prica sa njim. Kaze meni Spanac a sta cemo sad Aleks, nece nam otvoriti racune a na to kazem ja njemu nista se ti ne sekiraj, cim se vrati lik odma ce da ti kaze kako moze da ti otvori racun. Spanac me gleda cudno jer mu engleski los pa ne konta najbrze sta sam kazao. Vraca se bankarski ekspert tj. sluzbenik i kaze Spancu evo ovo su vam papiri, potpisite ovde i racun je otvoren a vi dodjite ponovo i donesite poresku kartu. Reko ok, no problem, thanks a lot!
Sutra ja opet ispred banke, ulazim unutra ista cica radi. Kad sam usao unutra ono ispred mene lik stoji i staklena vrata zatvorena. Majku mu jos nisu poceli.
Uzem ti ja broj, kad ono opet 500 (kako to da prvi broj svaki dan krece sa 500?) i opet isti lik i isti salter. Reko Good day (gleda on mene i seti se jedva sta ocu) reko I brought the tax card. Kaze on No problem, oma cemo otvorimo racun. I tako i bi, otvorim ti ja racun. Razmisljam tako posle, pa ovo je treci najveci grad u Norveskoj gde od 200k stanovnika ima i jedno 20.000 stranaca minimum. Majkmu mu njegovu pa nemoguce da niko dosad nije dosao da otvori racun kod ovog istog lika a da radi manje od tri meseca ili mozda radnici u bankama u Norveskoj nemaju pojma...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.08.2012. u 22:08 - pre 143 meseci
Zemljak,

Citajuci tvoju prvu bankarsku norvesku ispovest,vec na pocetku teksta se uocava bitan momenat,koji daje impuls srecnom zavrsetku price,a to je da je u banci radila "cica u minicu"...To je resilo slucaj...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 09:51 - pre 143 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Mozda je ovako najbolje napisati,da bi se skontalo!
Jer brkamo stvari sa nasim srpskim sistemom,tj.hijerarhijom u zdravstvu.

DAKLE:

(pocinjem od najnizeg sloja)

1.SPREMACICE/SPREMACI
2.ASISTENTI (bez skole)
3.BOLNICARI HJ.PL.(srednja skola)
4.MED.SESTRA SPL.(Visa skola)
5.LEKAR (pod ovim lekar idu dalje podkategorije)

Norveski obrazovni sistem kaze sledece:U okviru zanimanja bolnicara dakle,hj.pl imas mogucnost za dalje skolovanje npr.ides jos dve godine dodatne pa budes psihijatrijski bolnicar(videre utdanning innen psykisk helse) na primer...Na to ide malo veca plata,i imas prednost u okviru trazenja posla na takvim specijalizovanim mestima...To sto si uzeo dve godine skole nakon srednje skole nema nikakve veze da si ti nakon toga med.sestra tj.spl.Nisi.
Za med.sestru ides 3 god.Vise skole,pa isto tako u okviru toga mozes da ides dalje na dalje skolovanje,npr.videre utdanning innen akuttmedisin,sto bi bilo intensiv sykepleie,tj.specijalizovan za rad na akutnom prijemu na primer.Dalje to mozes da produbljujes za masterom itd...
Dakle,to su sve kategorije i podkategorije.
Kod nas je nesto drugo.Potpuno drugo...jednostavno,sistem je drugaciji i u zdravstvu i u skolstvu...
Dakle,Krezo...asistent ne predaje na uvid ni dokument o srednjoj skoli...nista.
Jel sad malo jasnije...?

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!! Veliko Vam hvala!!!! Ulepsali ste mi dan!!! Svako dobro, divni ste!!!
 
Odgovor na temu

tifusar
Baja Patak
PC

Član broj: 33634
Poruke: 1
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 14:02 - pre 143 meseci
Hmmm...

Da i ja napišem nešto, do sad samo čitam:
ja sam inženjer po struci, energetičar, samo što ni dana naisam radio na poslovima inženjera (lažem, 6 mjeseci sam radio na poslu koji je tražio diplomu maš. fakulteta, ali nije vezan za struku). Inače 15ak godina radim kao grafički dizajner, posljednjih godinu dana i web dizajner...
Pročitao sam temu, manje-više uspješno, dosta je dugačka, neke stvari od prije par godina možda više i nisu relevantne, ali, primjetio sam da je najveći broj postova ubjedljivo vezan za zdravstvene radnike (valjda su oni najtraženiji). Znam isto tako da mi niko ne može pomoći da odem u NO, da to moram sam, ali, nekako pokušavam da vizueliziram prve korake, pa mi ne uspijeva. Volio bih (više sebe radi) da probam rezimirati proceduru skoka u nepoznato, a ako imam neke tablične greške, volio bih da me neko ispravi:
1. Odlučiti se za odlazak u NO
2. Naučiti jezik
3. Potražiti posao putem oglasa (internet, prijatelji, novine, gledanje u šolju...)
4. Aplicirati za posao (poslati CV i sl.)
5. Čekati odgovor uz molitve ili štagod
6. U slučaju pozitivnog razvoja događaja zapucati u NO
7. Pronaći gdje spavati do prve plate
8. Pronaći stan
9. Riješiti papire (beskonačno papira)
10. Preživjeti 4 godine
11. Početi živjeti

(brojevi ne oslikavaju nužno redoslijed operacija)
Zbunjujuće stavke za mene (imam SRB/BiH državljanstvo):

- Da li je službeno poznavanje jezika (sa polaganjem u državnim institucijama) obavezan preduslov za poslove u mašinskoj struci/grafičkoj struci ili je to vezano samo za zdravstvo?
- Da li prvo tražim posao, pa dolazim ili dolazim pa tražim posao? Ako je prvo tačno, kako se obavlja razgovor, a ako je drugo tačno, kako dobijam boravišnu/radnu dozvolu?
- Koliki kredit moram podići da preživim do prve plate sa svim troškovima (hrana, smještaj, prevoz, papiri,...) ako bi neko otprilike znao lupiti? I nakon koliko plata mogu sebi priuštiti i salamu uz lebac i vodu, obzirom na troškove života i adaptacije (tri kirije unaprijed, ako sam razumio, nostrifikacija vozačke dozvole, diplome i sličnih papira)?
- Pošto ja kao dipl. ing. imam pravo da tražim ekvivalent master studija (formalni papir), interesuje me (ako neko zna) da li je vrijedniji master od diplome u NO? Ako nije, da uštedim 150EUR...

Pretpostavljam da je na dosta ovih pitanja već na ovaj ili onaj način već odgovoreno, ali, bilo bi mi drago ako neko ima koju riječ podrške za nas koji bi smo da se otisnemo u hladnu vodu bez šlaufa...

Eto...
nije Boško lud...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
37.191.211.*



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 19:17 - pre 143 meseci
ima li nekog za kafu u oslu? ovde sam na masteru zivim u kringsji... pozdrav ;) ako znate za neka okupljanja nasih ljudi negde, mozete me obavestiti slobodno :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 22:30 - pre 143 meseci
Tifusar-ha ha,dobar nickname...
Ajde da probamo kratko sa odgovorom...
Jezik-polaganje u zvanicnim institucijama,uglavnom je aktuelno za zdravstvo.Ali,da bi dobio stalnu boravisnu posle 3 god,moras da ides u skolu norveskog jezika ovde(po pravilu 550 plus 50-pise i na UDI stranici,ili da polazes ispit),ali time ti nije uslovljen posao konkretno za tvoju struku.U zdravstvu je jezik primaran uslov.
U svakom slucaju se preporucuje da prvo trazis posao-kako ide razgovor,neka neko drugi ko je blizi struci odgovori.
Kredit...pa to je prijatelju tesko i lupiti...jako je individualno.Koliko god da poneses,trebace ti...Uglavnom za tvoju struku,nekako se poslodavac potrudio da nadje stan,barem sto sam ja slusala od ljudi.Ali ako ti sam treba da zavrsavas to,zeznuto je to jer trebaju ti sredjeni papiri da bi neko hteo da ti izda stan,a ti imas prva tri meseca dobrog i odlicnog zezanja sto za dozvolu,sto za poresku itd...
Dozvola se dobija tako sto predas ugovor o radu sa pasosem i diplomom u policiju gde naravno i platis taksu koja je trenutno 3000 kruna(malo manje od 400 evra).To je trenutna cena.
Salama,lebac itd...kako ti to spomenu...moze i od prve plate,ali ako ces odmah da vracas kredite uzete u Srbiji...zavisi opet od dugovanja...Ali jede se...ne brini...
Institucija u kojoj ti predajes diplomu na verifikaciju je NOKUT.Ali za masinske struke je kako kazu ljudi ovde na forumu prolazilo i bez toga.Master ti svakako nece biti priznat u celosti,ali ces dobiti odredjeni broj poena koji ti je priznat.O tome blize,mogu kolege da ti kazu...
Tebi je zapravo za trazenje posla najvaznije iskustvo.Tj.sta je ono sto imas u CV-u.Cime ti njih mozes da "osvojis".Ti imas diplomu masinskog fakulteta,ali iskustva imas kao graficki dizajner.To ti je rupa u CV-u kada te budu pitali o iskustvu ako trazis posao u masinskoj struci,jer za to imas diplomu.A pak,ako trazis posao grafickog dizajnera,trazice ti diplomu toga,a ti je nemas.Kao drzavljanin zemlje dvojne u tvom slucaju,koja nije clanica EU,moras da povezes diplomu i posao koji radis,osim ukoliko ti startna plata ide preko 500.000 kruna,sto je slucaj sa mnogim programerima ovde.Onda ne moras da spajas diplomu i posao.
Engleski se podrazumeva u tvom slucaju...
Eto tako malo nabacano...ono sto ja mogu da ti napisem...
Srecno,pa koliko god hladna voda bila,a slauf nestao-kako ti kazes,Tifusar.



MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 22:36 - pre 143 meseci
Citat:
Sen Maki:
Zna li neko bilo sta u vezi nostrifikacije diplome poljoprivrednog fakulteta, odsek agroekonomija, u Norveskoj???
Hvala unapred!!!


Druze,ja nisam cula za bilo koga od nasih da je sa tim zanimanjem dosao.Na forumu ga nemas sigurno.
Poljoprivreda u Norge?Slabo...3% obradive povrsine...-to sam onako napisala info iz knjiga koje sam citala.O deficitarnosti tog zanimanja nema ni govora,a da li je bas toliko nemoguce,ne mogu ti reci...medjutim,tesko,po mom misljenju.
Evo,neka se jos neko javi sa odgovorima...ako zna nesto.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.109.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 22:51 - pre 143 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Sen Maki:
Zna li neko bilo sta u vezi nostrifikacije diplome poljoprivrednog fakulteta, odsek agroekonomija, u Norveskoj???
Hvala unapred!!!


Druze,ja nisam cula za bilo koga od nasih da je sa tim zanimanjem dosao.Na forumu ga nemas sigurno.
Poljoprivreda u Norge?Slabo...3% obradive povrsine...-to sam onako napisala info iz knjiga koje sam citala.O deficitarnosti tog zanimanja nema ni govora,a da li je bas toliko nemoguce,ne mogu ti reci...medjutim,tesko,po mom misljenju.
Evo,neka se jos neko javi sa odgovorima...ako zna nesto.



Hvala Miro puno...nadam se da nije tako kao sto ti mislis :) Znam da imaju malo obradivih povrsina ali im je zato veoma dobro razvijena stocarska proizvodnja...sa druge strane, ja sam zavrsio agroekonomski smer pa bih mogao malo da im radim kalkulacije, racunovodstvo, finansije ili organizacije proizvodnje :)) ne znam ni sam !?
Hvala ti jos jednom...ako jos nesto saznas javi mi...pozdrav
 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.109.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.08.2012. u 23:33 - pre 143 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Sen Maki:
Zna li neko bilo sta u vezi nostrifikacije diplome poljoprivrednog fakulteta, odsek agroekonomija, u Norveskoj???
Hvala unapred!!!


Druze,ja nisam cula za bilo koga od nasih da je sa tim zanimanjem dosao.Na forumu ga nemas sigurno.
Poljoprivreda u Norge?Slabo...3% obradive povrsine...-to sam onako napisala info iz knjiga koje sam citala.O deficitarnosti tog zanimanja nema ni govora,a da li je bas toliko nemoguce,ne mogu ti reci...medjutim,tesko,po mom misljenju.
Evo,neka se jos neko javi sa odgovorima...ako zna nesto.



Hvala Miro puno...nadam se da nije tako kao sto ti mislis :) Znam da imaju malo obradivih povrsina ali im je zato veoma dobro razvijena stocarska proizvodnja...sa druge strane, ja sam zavrsio agroekonomski smer pa bih mogao malo da im radim kalkulacije, racunovodstvo, finansije ili organizacije proizvodnje :)) ne znam ni sam !?
Hvala ti jos jednom...ako jos nesto saznas javi mi...pozdrav
 
Odgovor na temu

Cherie
Sarajevo,BiH

Član broj: 303223
Poruke: 15
*.dynamic.telemach.ba.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2012. u 09:10 - pre 143 meseci
Sta mene samo zanima, sad razmisljam o tome kad ugledah pricu o CV rupi i tim stvarima. Kada se radi prekvalifikacija za MST , zna se da nakon toga nema radnog iskustva pa da li to predstavlja neki ogroman problem koji se rijesit ne moze ( lupam sad ) ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7987596 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.