Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjac i njegov uticaj na performanse

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Menjac i njegov uticaj na performanse

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24102 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filippo_A4
Filip Jovanovic
Student, radim,...
Gornji MIlanovac, Nevade

Član broj: 249952
Poruke: 6
93.86.67.*



Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse06.02.2010. u 15:32 - pre 173 meseci
Pa verovatno je to, samo mi u saobracajnoj pise da je 2000' godiste, a svugde sam video 99', stakla, neki delovi, ecu i sl. jbg :-(

Verovatno su nesto muljali tokom uvoza ili slicno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse06.02.2010. u 16:20 - pre 173 meseci
Citat:
Filippo_A4:br je: 0 261 206 318


Moze da se postigne dobitak za 10 do 15 KS i oko 20 Nm O-momenta kao i usteda u potrosnji od 0,5 do 1 L/100 km.

Podrazumeva se da je vozilo potpuno ispravno.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse06.02.2010. u 17:04 - pre 173 meseci
Citat:
Filippo_A4: Pa verovatno je to, samo mi u saobracajnoj pise da je 2000' godiste, a svugde sam video 99', stakla, neki delovi, ecu i sl. jbg :-(

Verovatno su nesto muljali tokom uvoza ili slicno.

Nije u pitanju nikakvo muljanje, nego - ako je auto proizveden na samom kraju 2009. godine, a ocarinjen početkom 2010., kada je i registrovan, njegovo zvanično godište je 2010.

Potpuno uobičajena praksa.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Filippo_A4
Filip Jovanovic
Student, radim,...
Gornji MIlanovac, Nevade

Član broj: 249952
Poruke: 6
93.86.67.*



Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse06.02.2010. u 17:21 - pre 173 meseci
Kako mislis da je vozilo potpuno ispravno ?? Mehanicki ?

E moguce da je tako...mislim na regirstraciju. Posto je kraj godine i to... :-))))
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse06.02.2010. u 19:27 - pre 173 meseci

Evo slikovitog objasnjenja zasto su automobili sa duzim prenosom losi.

Odgledati prvi minut.

http://www.youtube.com/watch?v=Dzz6tkiFvdA&feature=related

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 12:25 - pre 173 meseci
Citat:
DrJekyll: Evo slikovitog objasnjenja zasto su automobili sa duzim prenosom losi.

Odgledati prvi minut.

http://www.youtube.com/watch?v=Dzz6tkiFvdA&feature=related

Nisi trebao da stavljaš ovaj snimak, Nebojša će uraditi harakiri ako ga bude video...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.artcommunication.rs.



+1349 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 12:40 - pre 173 meseci
Da sam na vašem mestu, ja bih harakiri uradio zbog vašeg mentalnog sklopa...kada su mi ljudi govorili da ne ulazim ni u kakvu diskusiju na mestima gde se slepe Golfadžije pojavljuju - nisam im verovao...

Bolje se malo obrazujte i naučite nešto umesto da samo prosipate uvrede i besmislice po forumu, a bez da izgovorite ijednu smislenu rečenicu ikada.

Ne znam zašto vam se to dozvoljava...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:01 - pre 173 meseci
Citat:

ventura

Nisi trebao da stavljaš ovaj snimak, Nebojša će uraditi harakiri ako ga bude video...



Morao sam zato sto je jedini argument za njegovu pricu o dugim menjacima bio kako su ljudi sa balkana neobavesteni i kako samo znaju za nekakvog golfa itd...

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.artcommunication.rs.



+1349 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:06 - pre 173 meseci
Idite u kafanu i tamo pričajte vaše kafanske priče, ostavite ovaj forum na miru, ovde ima ljudi koji žele nešto smisleno da čuju i nauče...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:07 - pre 173 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Da sam na vašem mestu, ja bih harakiri uradio zbog vašeg mentalnog sklopa...kada su mi ljudi govorili da ne ulazim ni u kakvu diskusiju na mestima gde se slepe Golfadžije pojavljuju - nisam im verovao...

Bolje se malo obrazujte i naučite nešto umesto da samo prosipate uvrede i besmislice po forumu, a bez da izgovorite ijednu smislenu rečenicu ikada.

Ne znam zašto vam se to dozvoljava...

Nemoj da laskaš tim Kineskim igračkama pa da ih porediš sa Golfom... Uzmi poredi ih sa Škodom i Dačijom, to možda bude malo ravnopravnija borba... Ali ni u tom slučaju te igračke nemaju baš mnogo šanse..

A što se tiče mene i epiteta 'golfadžija', ja sam poslednja osoba na svetu od koje ćeš čuti preporuke i pohvale za golfa...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:12 - pre 173 meseci

Ako je nekom ko je video onaj snimak potrebna pomoc oko prevoda, prevescemo pa da stavimo tacku vise na ovo glupo ubedjivanje kako su korejanski automobili sa duzim prenosima bolji.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.artcommunication.rs.



+1349 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:17 - pre 173 meseci
Ovo nije tema ni o kakvim igračkama, a ponajmanje kineskim, ovo je tema o inženjerskim principima projektovanja menjača i posledicama koje loše konstruisanje menjača sa sobom nosi, a naročito u ravničarskim predelima gde svi mi živimo.

Ali vi to ne vidite, nego kao i uvek, bez ijednog niti argumenta, niti bilo kakve makar smislene rečenice ikada, ismevate svaku ozbiljniju i priču i želju za nekom analizom.

To je stvar za administraciju foruma i dok se vama to dozvoljava, ja i pored najbolje volje - ne vidim više razlog da učestvujem ovde.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 13:27 - pre 173 meseci

Citat:
Ali vi to ne vidite, nego kao i uvek, bez ijednog niti argumenta, niti bilo kakve makar smislene rečenice ikada, ismevate svaku ozbiljniju i priču i želju za nekom analizom.



Gde ces bolji argument od onog snimka.

A onda je tvoj argument i smislena recenica nakon toga "idite u kafanu"...



 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 15:37 - pre 173 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Ovo nije tema ni o kakvim igračkama, a ponajmanje kineskim, ovo je tema o inženjerskim principima projektovanja menjača i posledicama koje loše konstruisanje menjača sa sobom nosi, a naročito u ravničarskim predelima gde svi mi živimo.


A koji su to ingenjerski principi i koji su to losi menjaci (i zasto su losi)?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.artcommunication.rs.



+1349 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 15:46 - pre 173 meseci
Bilo bi lepo da ti odgovoriš na ono što si bio direktno pitan što od strane drugih učesnika, što od mene, naravno nakon što prethodno pobrišeš sve ove koji vređaju i zagađuju čak i ovu diskusiju.

Što se mene tiče, sve svoje stavove sam izneo i obrazložio mnogo puta, čak sam od dežurnih cinika i rušitelja diskusija dobio epitet i da "smaram" (?!) - tako bi u toj atmosferi od mene bilo zaista besmisleno da ponovo nešto objašnjavam.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 16:10 - pre 173 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Bilo bi lepo da ti odgovoriš na ono što si bio direktno pitan što od strane drugih učesnika,


Koja su to pitanja? Jedno pitanje sam dobio od osobe koja je zalutala u ovu temu i koja nikad nije ucestvovala ni u jednodnoj "tehnickoj" diskusiji pa je njegovo pitanje vise izgledalo "hade da nesto pitamo, a ni sami ne znamo sta, ni zasto to pitamo". Zbog toga sam i postavio sledeci post sa zahtevom da definise pitanja koja postavlja.

Ucesnici koji se tebi obracaju, nisu nepoznati tehnickom delu foruma, posebno ne tebi, tu si u pravu , medjutim do sada nisu izneli uvredljivu notu zbog koje bih trebao reagovati. Ukoliko se budu nedolicno ponasali, svakako cu odreagovati.


I dalje vazi pitanje, ne samo tebi, vec i onima za koje kazes da su tvoji istomisljenici i kojih, kako tvrdis ima mnogo, da objasne:

"Koji su to ingenjerski principi i koji su to losi menjaci (i zasto su losi)?" , koje cesto spominjes o svojim vizijama dobrog, odnosno loseg menjaca.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 16:48 - pre 173 meseci

Pa po njemu su "losi" menjaci iz VW grupe (mozda je spominjao jos neke ali je na ovima bio akcent) medjutim cela ta njegova prica pada u vodu kad se jednom malo izleteo pa napisao "da kosta manje i ja bi kupio VW" to je bilo na onoj temi najbolja kupovina, tako da svaka dalja rasprava s njim je suvisna.



 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse07.02.2010. u 17:06 - pre 173 meseci
Vrlo je cudna sva ta prica o uslovno lose proracunatim VAG ovim menjacima. Cudna je zato sto je paradoksalna.

Ako su VAGova vozila sa kratkim menjacima, kako to Nesa tvrdi, kako je moguce da su takva vozila najstedljiviji i najmanji potrosaci. I to ne malo, vec gotovo ubedljivo.
Ako se tome doda i teorija da su im motori stari, neugladjeni, osmoventilski, bez kulture rada, kako to Nesa tvrdi (da ne trazim) u nekoliko navrata, paradoks je jos veci.

Zatim, laz i varka o performansama, kao posledice kratkih i ingenjerski lose projektovanih, kako to on tvrdi, a mereni rezultati te rezultati na raznim, kako drumskim, tako i onim za "bodovanje", najbolji, ili medju najboljima. Jos jedan pradoks.

Zato sam i postavio pitanje oko razresenja pojma "ingenjerski projekt" jer ocigledno tu nesto ne stima.
 
Odgovor na temu

penic
vlada penić
dublje

Član broj: 76316
Poruke: 17
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse08.02.2010. u 21:23 - pre 173 meseci
)) Golfadžije ))

ovde fali jedan lock!
 
Odgovor na temu

phoen1x
Veciti student
Pancevo

Član broj: 240950
Poruke: 5
..BAS0001.orangehomedsl.co.uk.



Profil

icon Re: Menjac i njegov uticaj na performanse12.02.2010. u 00:13 - pre 172 meseci
Pf,a ja pomislio sad cu da se podsetim malo teorije,kad ono niko nema pojma...

Nista konkretno nisam cuo sem da ljudi veruju klasicnim propagandama sa tv-a ili interneta.
Za pocetak evo negde iscupah nesto validno:
http://presretac.com/Zanimljivo/Konjska-snaga-i-moment.html

Moj profa je uvek voleo da kaze:veci obrtaji dobijaju trku a veci obrtni moment prodaje kola.(nadam se da nece niko shvatiti bukvalno)
I jos par zabluda bih voleo da razgranicim,sem menjaca mnogo vecu ulogu o tome koliko ce neka kola da imaju
tzv. elasticnost je hod klipa,precnik klipa,promer usisa itd.
A koliki ce da bude odnos tih velicina je propisala fabrika u skladu sta zeli postici tj. marketing:ciljati na potrosnju,brzinu,habanje,konfor...
Naravno poucna je ona poslovica o tome kako ne mozes ni jare ni pare pa vi prosudite sami sta vam najvise treba.
I na kraju sledi poruka za postavljaca teme,ne moz' da trosi k'o upaljac a da ide k'o blesav.

 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Menjac i njegov uticaj na performanse

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24102 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.