Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

elitemadzone.org :: MadZone :: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19976 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+196 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 13:12 - pre 170 meseci
Citat:
maliradojca: Osnivac Kragujevacke skole ekonomske misli, neki veliki dr mr Anakin opet propagira kaubojstinu.


Citat:

Pa, pacovi tu ima, pacovi otprilike po dve kile komad k'o zec...


http://www.youtube.com/watch?v=TyO6gsiSlyw

---

Dobro je - u hlebu je pronadjen samo mali mis, jos nismo dosli do velikih pacova od po 2 kila...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 14:04 - pre 170 meseci
E to bi vec bio obrok za celu porodicu :) - bonus, free meat 4 all.

...
Btw. jednom kad sam bio klinac, jeli pomfrit... i tako jedm ja pomfrit sa pohovanim sniclama, i uzmem neki crni prepeceni komadic (mislci da je od pohovane snicle) - kad ono medjutim... upala muva u krompir i nacisto se ispekla :). Dok sam ja provalio da je to ustvari muva, zalogaj mi je vec bio mahinalno u ustima... posle toga nisam jeo pomfrit jedno godinu dana, a i sada kad jedem bilo sta, dobro zagledam pre nego sto zagrizem. Tako da ono sto kaze ona devojka da joj se zgadio hleb, nije ni malo naivno... ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 15:15 - pre 170 meseci
Sta kao, pastete, naresci i virsle su zabranjeni u EU? Nemojmo preterivati. Zabranjeni su stetni aditivi, konzervansi i emulgatori, ali su ih zamenili drugi. masinski otkosteno meso se itekako koristi isto kao i ovde. I nema u tome nista lose sem tih hemikalija kojima kondicioniraju proizvod i eventualno taj rizik od madcow-a ako je u pitanju govedina (sto je nesto sto se i kontrolise). Kad jedes pecenje, jedes i sve te stvari koje ide u virsle samo proces proizvodnje ne izgleda tako gadno, uz termincku obradu sve je to jestivo. Jbg, jeste skart u poredjenju sa krmetinom ali i cena je prilagodjena kvalitetu, kolko para tolko muzike.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 15:50 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Sta kao, pastete, naresci i virsle su zabranjeni u EU? Nemojmo preterivati. Zabranjeni su stetni aditivi, konzervansi i emulgatori, ali su ih zamenili drugi.


Pa to i pise.
Citat:
On objašnjava da pojedini proizvođači u salame i ostalu delikatesnu robu ubacuju izuzetno štetne dodatke (aditive i emulgatore), koji su u nekim evropskim zemljama zabranjeni i za ishranu mačaka i pasa.


Nisu svi aditivi stetni.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 17:51 - pre 170 meseci
Jok, pise "Dok sam ja bio načelnik, mi smo 1996. zabranili uvoz i upotrebu tog MOM-a, međutim, kasnije je to opet zaživelo. A koliko je ova hrana štetna govori podatak da su Francuzi, Nemci i Holanđani zabranili da se to daje mačkama i psima"

dakle suvereno je rekao da je masinski otkosteno meso zabranjeno (i to jos i kod nas dok je on carovao). Na taj deo sam reagovao i taj deo je glupost, mozda su zabranili uvoz ali su domaci preradjivaci itekako koristili MOM.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 18:28 - pre 170 meseci
Kad nece da se razume, onda ne vredi.
Ali ajde opet -

Citat:
Ovakvi proizvodi, prema njegovim rečima, u Srbiju ne stižu samo iz Evropske unije, već ih prave i naše poznate industrije mesa, jer im to naš zakon dozvoljava.

* Dok sam ja bio načelnik, mi smo 1996. zabranili uvoz i upotrebu tog MOM-a, međutim, kasnije je to opet zaživelo. A koliko je ova hrana štetna govori podatak da su Francuzi, Nemci i Holanđani zabranili da se to daje mačkama i psima - priča Stojišić.


Znaci, ne kompletno MOM, nego ono koje sadrzi aditive koji su stetni po zdravlje, kao sto je karagenan.

Citat:
There is evidence from studies performed on rats, guinea pigs and monkeys which indicates that degraded carrageenan (poligeenan) may cause ulcerations in the gastro-intestinal tract and gastro-intestinal cancer.[16]

http://en.wikipedia.org/wiki/Carrageenan#Health_concerns

Mada, opet svako ima slobodu izbora.
Ja nisam ni rekao da se zabrani to ili ne, samo sam izneo da ko ima mogucnost zaobidje to meso zbog nejasne regulativa oko proizvodnje istog, kao i kontrole proizvodnje.

Mozes se sloziti i ne moras, meni je sve jedno.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 20:00 - pre 170 meseci
Autoru teme: Jesi li kad cuo za sanitarnu inspekciju? Sanitrne propise?

Sanitarna inspekcija dolazi u prodavnice i uzima nasumice uzorke proizvoda u ciju ispravnost sumnja i radi proveru istih (na sta tacno i koji se testovi rade ni sam ne znam).
To mogu biti: med, salama, slanina, sir ... itd. Te ako se ustanovi da proizvod ima "koju bakteriju viska" , roba se stopira i pise se kazna prodavcu.
Da ne zalazimo u druge segmente gde radnik ukoliko ima malu kijavicu i koju klicu u dijanom traktu, ne sme ni da primirise blizu osetljivih proizvoda. Uglavnom se suspenduje do ozdravljenja, tj salje na lecenje.

"Daleko je sunce."
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:11 - pre 170 meseci
Citat:
Sto se tice virsli u Srbiji, ako se ima mogucnosti bolje ih preskakati -


ma nije moguce? odakle nama obicnom narodu pravo da odlucujemo sta je lose? Cim su one u prodaji drzava je odredila da su one dobre za nas... aha kontam , pa ti si upravo rekao ono sto ja pisem sve vreme - da je za kupovinu loseg proizvoda portebna LICNA ODGOVORNOST POTROSACA. znaci nije kriv trgovac sto prodaje shhit vec kupac sto ga kupuje.
Ne razumem te sad, kazes da zaobilazimo virsle? Jasnije bi mi bilo da kazes da tata treba da zabrani virsle a ne sami da budemo odgovrni za sebe...

Citat:
...a onda se setim emisije na Discovery-u, gde se pokazuje proizvodnja chipsa u USA... naime likovi imaju kamere, koje snimaju cips dok prolece, i kad uoce da neki ima crne tacke po sebi, kompjuter izracuna u delicu sekunde gde se on nalazi, aktivira neke dizne sa kompresovanim vazduhom koji ga izbaci sa trake... to se zove kontrola kvaliteta. Nama je uspeo mish (ni manje ni vishe) da udje u pakovanje i tako ode u prodavnicu... mislim sta reci


zbog tog sam i otvorio temu. zato sto mentalitet u srbiji nema sramotu da za ovo ipak krivi drzavu i trenutno stanje a ne shvata da se to desava SVUDA.

Citat:
Sta kao, pastete, naresci i virsle su zabranjeni u EU? Nemojmo preterivati. Zabranjeni su stetni aditivi, konzervansi i emulgatori, ali su ih zamenili drugi. masinski otkosteno meso se itekako koristi isto kao i ovde. I nema u tome nista lose sem tih hemikalija kojima kondicioniraju proizvod i eventualno taj rizik od madcow-a ako je u pitanju govedina (sto je nesto sto se i kontrolise). Kad jedes pecenje, jedes i sve te stvari koje ide u virsle samo proces proizvodnje ne izgleda tako gadno, uz termincku obradu sve je to jestivo. Jbg, jeste skart u poredjenju sa krmetinom ali i cena je prilagodjena kvalitetu, kolko para tolko muzike.


UPRAVO SAM JA O TOME PRICAO. kolkop ara tolko muzike... a neeee, lemminzi bi da im drzava garantuje i da za male pare da kupi kvalitet... uostalom kako jadan lemming moze biti kriv za bilo sta...

Citat:
Mada, opet svako ima slobodu izbora.
Ja nisam ni rekao da se zabrani to ili ne, samo sam izneo da ko ima mogucnost zaobidje to meso zbog nejasne regulativa oko proizvodnje istog, kao i kontrole proizvodnje.


ti preso na moju stranu?

Citat:

Sanitarna inspekcija dolazi u prodavnice i uzima nasumice uzorke proizvoda u ciju ispravnost sumnja i radi proveru istih (na sta tacno i koji se testovi rade ni sam ne znam).


i? Verujem da je bila i da je sve bilo ok. I desio se MIS. sta sad? da raspravjlamo na visokom sudu o tome ko je kriv...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:28 - pre 170 meseci
Vi očigledno ne razumete anakina, a možda i on ne ume da objasni kako treba. Nije poenta u tome da li treba da postoji kontrola kvaliteta ili ne, već na koji način će ona da se sprovodi i ko će da je sprovodi, tj. da li treba država da meša prste u to. Moje mišljenje je da ne treba, jer to zaista dovodi do stvaranja leminga, koji se uljuljkavaju u neku lažnu sigurnost i veruju samo jednom entitetu, tj. državi, a država svakako nije bezgrešna, pogotovo što ima interesa u tome da favorizuje određene proizvode (recimo domaće) u odnosu na neke druge. Setimo se recimo FUD-a za Orbit žvake. I onda siroti mali leming ode u prodavnicu, vidi te Orbit žvake i neće da ih kupi jer su na vestima rekli da su te Orbit žvake otrovne, a kupi neke druge koje su možda 10 puta goreg kvaliteta, ali ih nisu kudili u vestima. Dakle, taj sistem ne valja.

Po meni, to bi trebalo da funkcioniše ovako. Ne treba da postoji obaveza kontrole kvaliteta, pogotovo od strane države. Nego, imaš firmu A, B i C koje se bave proizvodnjom nekog prehrambenog proizvoda i imaš firme D i E koje se bave kontrolom kvaliteta, s tim što firmu D bije glas da je imala nekih propusta, dok ono za šta je firma E izdala sertifikat se uvek pokazalo kao vrhunski kvalitetan proizvod. I sad firma A odluči da uopšte ne sprovodi kontrolu kvaliteta, već veruje da im je roba dovoljno kvalitetna i da im to ne treba i da to samo povećava cenu što im može oboriti prodaju. Firma B odluči da uzme sertifikat od firme D, jer takođe smatra da su im proizvodi dovoljno kvalitetni, pa nema potrebe za skupim sertifikatom firme E. I konačno, firma C takođe veruje da su im proizvodi dovoljno kvalitetni, ali su spremni da stanu iza toga time što će platiti skupi sertifikat firme E. I tako kad se ta roba pojavi u rafovima, kupac koji uđe u prodavnicu ima izbor da kupi proizvod firme A koji košta 100 dinara, ali nema sertifikat, što znači da niko ništa ne garantuje za taj proizvod ili proizvod firme B koji košta 200 dinara, ali ima jeftiniji sertifikat, što znači da postoji garancija, ali od strane firme koja je imala propuste u prošlosti ili da kupi proizvod firme C koji košta 300 dinara, ali ima najskuplji sertifikat, što garantuje vrhunski kvalitet. Dakle, u tome je poenta, u izboru. Pa ko hoće da rizikuje da bi uštedeo, kupiće proizvod firme A. Ko hoće manje da rizikuje, kupiće proizvod firme B. A ko neće da rizikuje, kupiće proizvod firme C. Pa nek onda ljudi razmišljaju svojom glavom i odluče sami šta će da kupe, pa samim tim i koliko će da rizikuju. Tako da, ako kupiš proizvod firme A i nađeš miša u njemu, nemaš šta da se buniš.

To je mnogo bolji sistem, jer omogućuje ljudima da sami odluče koliko će brinuti o sebi i svom životu i da li će uopšte brinuti, upravo time što će sami birati šta kupuju, umesto što će prepustiti državi da to radi umesto njih. I onda se ljutite kad anakin nazove ljude leminzima. Mislim, i ja smatram da dotični ponekad preteruje, ali sa nekim stvarima ne mogu da se ne složim. Nego šta si nego leming ako treba država umesto tebe da odluči šta ćeš ti da jedeš za ručak ? Ispada po vama da svako treba da proizvodi maksimalno kvalitetne proizvode i da još to bude obavezno zakonom. I šta će onda sirotinja da jede ? Valjda je bolje da postoji neki izbor i da društvo, tj. narod sam odluči za sebe koliko je spreman da rizikuje.

Mislim, to je isto kao ovi što kritikuju autoindustriju zbog toga što većina proizvođača ima svu sigurnosnu opremu (bočne aribagove, zavese, ESP, TS...) tek u najvećim paketima opreme i traže da se nekim zakonima i regulacijama obavežu proizvođači da tu opremu stavljaju i u bazne modele. Jes, pa da najeftiniji automobil košta 15.000 evra. Mislim, čemu to ? Zar nije bolje, pa na kraju krajeva i pravednije, da svako sam za sebe može da odluči koliko mu je bitna sigurnost i koliko je spreman da plati za to, da ne kažem koliko mu vredi život. Zar treba neka država ili državna zajednica to da procenjuje ? Naravno, sve to je praćeno raznim popustima osiguravajućih kuća, pa te recimo životno osiguranje košta mnogo manje ako imaš sigurniji auto. Dakle, samoregulacija u svom punom sjaju, jer u krajnjem zbiru dovodi do toga da se većina ljudi ipak trudi da ima sigurniji auto. A ako država zakonima insistira na toj bezbednosti, onda dovodi do toga da veći deo ljudi ne može da priušti nov auto, pa će uzeti neku 20 godina staru krntiju i time ugroziti ne samo sebe, nego i druge.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:37 - pre 170 meseci
Citat:
zbog tog sam i otvorio temu. zato sto mentalitet u srbiji nema sramotu da za ovo ipak krivi drzavu i trenutno stanje a ne shvata da se to desava SVUDA.


Taj primer treba da posluzi, tj. pokaze da se to bash ne deshava "svuda". Odnosno da je proizvodjac tog chipsa istalirao zesce komplikovan (pretpostavljam, vrlo skup) sistem bas da se takve stvari ne bi dogadjale - i isao do takvih detalja da snima svaki komad u nekoj ekstra rezoluciji trazeci tackice, bukvalno velicine par mm.

Da se tamo dogodi da ceo mish ode u prodavnicu, siguran sam da bi oni koji bi ga dobili trljali ruke, jer u pravnoj drzavi sa zakonima koji se postuju, i sudjenjima koja se obavljaju po zakonu i na vreme, to bi znacilo veoma opipljiv novcani dodatak za celu porodicu.

Ta firma je izracunala da joj je jeftinije da trazi dlaku u jajetu, nego da placa eventualnu odstetu - jer tamo sistem funkcionishe - odnosno za misha bi verovatno fabrika pretrpela ukupnu stetu vecu nego da je stavila taj sistem sa kamerama (ispekcija + odsteta + kontra reklama u medijima). Kod nas sistem ne funkcionishe, pa ni privatni preduzetnici nemaju zasto da kontrolishu svoje proizvode... ti koji se bune na misha ce verovatno biti oznaceni kao "budale koje su nesto izmislile", inspekcija nikad nece doci u fabriku (ili ce kad dodju uzeti koju kintu, popiti kafu i otici kucama), a sudjenje (kad i ako pocne), ce verovatno biti neuporedivo skuplje od eventualnog obestecenja. To je razlika izmedju sistema koji je uredjen i ovog naseg, a ne neka "savest" proizvodjaca - u biznisu je jedino pitanje da li ti se isplati nesto da radis... ovde se isplati ne placati robu koju si preuzeo, dakle kradja, a za "neku tamo" kontrolu kvaliteta ih bas briga. Dok se to ne popravi, uvede princip odgovornosti i kazne, imacemo "misheve" u svemu.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:38 - pre 170 meseci
Citat:
A ako država zakonima insistira na toj bezbednosti, onda dovodi do toga da veći deo ljudi ne može da priušti nov auto, pa će uzeti neku 20 godina staru krntiju i time ugroziti ne samo sebe, nego i druge.


i eto jos jednog primera kako regulacija moze odneti vise zivota kada se i brine o sigurnosti.

Citat:
I onda se ljutite kad anakin nazove ljude leminzima. Mislim, i ja smatram da dotični ponekad preteruje


koliko sam ja primetio moje i tvoje misljenje su 100% isto. jedina razlika je sto ti prenosis eufemisticki a ja agresivno.

Citat:
Da se tamo dogodi da ceo mish ode u prodavnicu, siguran sam da bi oni koji bi ga dobili trljali ruke, jer u pravnoj drzavi sa zakonima koji se postuju, i sudjenjima koja se obavljaju po zakonu i na vreme, to bi znacilo veoma opipljiv novcani dodatak za celu porodicu.


pzi ovo, za ljude koji zele da ustede kupujuci NAJGORE i NAJJEFTINIJE potencijalni novcani dodatak? Pa znas kako, onda je i bolje da kupujes od najgorih proizvodjaca jer uz to dobijs i drzavnu lutriju... a veruj mi da u slucaju te lutrije lemminzi zaboravljaju sra su i od koga su kupili i da razmisle malo svojom glavom vec im je bitna samo nagrada...

sta je lose u ovome?
1) proizvodjac ce i dalje proizvoditi lose jer ce imati trziste tj kupce za lose zbog te lutrije
2) kupci nece prebacivati odgovornost na sebe i kupovati bolje prizvode vec ce kupovati los proizvod jer i ako se otruje tu je drzavica da mu pomogne u nadoknadjivanju stete... problem je sto neke stete ne mogu da se nadoknade, nije drzava bas toliko svemocna...
3) sprecava se razvoj trzista
4) umesto da trziste tera proizvodjaca da proizvede kvailtetno drzava mu poklanja trziste na kome ce ne povecanje troskova proizvodnje biti jeftinije od nagrade dobitniku "lutrije"

kako ne shvatate da drzava uvek napravi veci problem kada pokusava da resi problem u drustvu...
i jos nesto, drzava na sav glas stiti sirotinju i opravdava svoje postojanje zastitom najnize klase jer da nije nje ko bi stitio jadne lemminge, a gle cuda, intervencije drzave gotovo uvek idu na INDIREKTNU STETE NAJNIZOJ KLASI i postoje radi hrajnenja birokratskog aparata novim propisima i regulacijama koji opet navodno postoji da bi stitio jadne lemminge... Mafija je mnogo postenija, em te stvarno stiti,em mozes da biras koju ces,em ti da trzisnu cenu...


[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 31.05.2010. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:45 - pre 170 meseci
Jbg. ja ne mogu da ti nacrtam, obrati paznju na poslednji pasus... uvodjenje sistema kontrlole vs eventualna odsteta...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 23:52 - pre 170 meseci
ma nije poenta u proizvodjacu nego u potrosacu. O time govori i nalov teme.
znaci zastitom jadnih potrosaca drzava upravo pravi trziste za lose proizvodjace koga ne bi bilo da potrosaci razmisljaju svojom glavom. a drzava im garantuje dobar proizvod koji je najbolji za njih i tako preuzima individualnu odgovornost sa lemminga i tako imamo ljude koji ce kupovati najejftinije i ako znaju da je shhit jer drzava im garantuje kvalitet a ako se nesto desi lose jos ce izvuci i lutriju.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:02 - pre 170 meseci
Drzava treba da vrshi povremene kontrole kvaliteta, preventivno - da se neko ne bi otrovao. I treba da sprovodi zakon, odnosno da natera ljude da budu odgovorni... da im se ne isplati da 'vataju krivine. Odnosno da postoji odgovornost i kazna. Toga u ovoj zemlji nema.

Kad bi sve bilo prepusteno kupcima, onda bi neko mogao da prodaje metanol kao rakiju, i kad dovoljan broj ljudi oslepi - tj. kad se procuje, i vishe niko ne kupuje njegov "proizvod", on jednostavno promeni nalepnicu, ime prozivoda, otvori novu firmu i nastavi po starom. Mora da postoji zakon, i ostra kazna za neodgovorne, a od strane drzave...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 31.05.2010. u 01:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:07 - pre 170 meseci
Citat:
Da se tamo dogodi da ceo mish ode u prodavnicu, siguran sam da bi oni koji bi ga dobili trljali ruke, jer u pravnoj drzavi sa zakonima koji se postuju, i sudjenjima koja se obavljaju po zakonu i na vreme, to bi znacilo veoma opipljiv novcani dodatak za celu porodicu.

Pa upravo to trljanje ruku je ono što ne valja, jer takav sistem stvara gomilu oportunista kojima je životni san da pronađu miša ili govance u hlebu, pa da brže bolje odu na sud i obogate se. Neki radnici po fabrikama i slično idu toliko daleko da namerno sebi otkidaju prste, pa i celu ruku ne bi li tužili fabriku i uzeli koju paricu, jer mu država to omogućava. Nije da nije bilo slučajeva. Nije li to malo bolesno ? Izem ti sistem. Upravo zato se slažem sa anakinom, da ljudi treba da preuzmu malo veću odgovornost sami za sebe, pa će onda radnici koji rade sa opasnim mašinama više paziti na sebe, isto kao što će oni koji nešto kupuju, više paziti šta kupuju. Time se na duže staze postiže manje nesrećnih slučajeva po fabrikama, kao i bolji kvalitet proizvoda, jer kada ljudi znaju da su odgovorni za sebe, odnosno da neće moći da prebace odgovornost na drugoga i traže milione odštete, neće ni kupovati nekvalitetnu robu u kojoj mogu naći miša, osim ukoliko im ne odgovara sveže pečeni mišić kao prilog.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:09 - pre 170 meseci
Citat:
Kad bi sve bilo prepusteno kupcima, onda bi neko mogao da prodaje metanol kao rakiju, i kad dovaljan broj ljudi oslepi - tj. procuje se i vishe niko ne kupuje njegov "proizvod", on jednostavno promeni nalepnicu, ime prozivoda, otvori novu firmu i nastavi po starom. Mora da postoji zakon, i ostra kazna za neodgovorne, a od strane drzave..


ne bi mogao. Mogao bi da prodaje samo budalama koji su za rakiju spremni da plate 200din. Takvi i trebaju da oslepe jer mozga nemaju. On jednostavno ne moze da stavi cenu 1500din jer je niko nece kupiti, svi ce kupiti ve proverene proizvode tipa "zuta osa". Jednostavno cena proizvoda govori sve o njemu

Citat:
Drzava treba da vrshi povremene kontrole kvaliteta, preventivno - da se neko ne bi otrovao. I treba da sprovodi zakon, odnosno da natera ljude da budu odgovorni...


pa ona upravo radi suprotno... tera lemminge da budu neodgovorni jer je ona tu da bude odgovorna za njih...


to je vrzino kolo... drzava u stvari i postoji da bi "stitila: lemminge od zlih kapitalista koji ce otrovati i prevariti jadne lemminge... a u stvari ona je ta koja inicijalno steti narodu da bi ga pole stitila..
ekvivalentno religiji... popovi su tu da ti kazu kako ces ti ziveti i sta je najbolje za tebe... i da te zastite od nekog mesta punog vatre koji su ONI IZMISLILI
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:10 - pre 170 meseci
Upravo suprotno, bez odgovarajuce kazne, proizvodi ce biti sve losiji jer to maksimizuje profit...
Nego, kako god... over and out... rekao sam sto sam im'o :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:14 - pre 170 meseci
Citat:
Kad bi sve bilo prepusteno kupcima, onda bi neko mogao da prodaje metanol kao rakiju, i kad dovaljan broj ljudi oslepi - tj. procuje se i vishe niko ne kupuje njegov "proizvod", on jednostavno promeni nalepnicu, ime prozivoda, otvori novu firmu i nastavi po starom. Mora da postoji zakon, i ostra kazna za neodgovorne, a od strane drzave...

A jesi li ti uopšte pročitao šta sam ja napisao. Taj što hoće da prodaje metanol kao rakiju ne bi mogao da dobije sertifikat nijedne iole ozbiljnije firme koja se bavi kontrolom kvaliteta. Samim tim, njegov proizvod bi mogao da ide u prodaju samo bez sertifikata. I onda kada ti kao kupac uđeš u prodavnicu i vidiš rakiju bez sertifikata, imaš izbor da je kupiš i time rizikuješ da se otruješ ili pak da tražiš rakiju sa sertifikatom. Dakle, izbor je na tebi. Tako da, može taj da menja nalepnicu do sutra, ali ne može da dobije sertifikat ozbiljne firme koja se bavi kontrolom kvaliteta, sve dok ne napravi normalnu rakiju.

Pa onda sam razmisli koji je sistem bolji. Ovaj gde možeš da se otruješ samo ako sam izabereš da se otruješ ili onaj gde se prvo 1000 ljudi nenamerno otruje, jer je kupilo proizvod za koji država garantuje (čim se proizvod našao u rafovima jel), pa onda još 1000 dok država ne ispuni protokol kontrole uzorka tog proizvoda (što može da potraje mesecima), a onda ga tek povukla iz prodaje jer je shvatila da sa tim proizvodom ipak nešto nije u redu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:18 - pre 170 meseci
pa kvailtet maksimizuje profit. Sto veci kvalitet proizvoda = veca cena * veca prodaja...

los kvalitet smanjuje profit - problem je sto vi ne znate da upravo drzava omogucava losim proizvodima da opstanu na trzistu raznim regulacijama...

i ne razumem, ti mislis da u stvari najkvalitetniji proizvodi postje zbog POTENCIJALNIH KAZNI??? ono napravili su ferari da ih ne bi kaznila drzava...

upravo to sto ti pricas je demagogija drzave bez koje ona ne bi postojala: "da nije nas da vas stitimo,svi bi vas potrovali..." i posle se zalite sto zovem narod lemminzima.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran31.05.2010. u 00:22 - pre 170 meseci
I onda udje baba koja ne zna da pishe kako treba, a ne kako izgleda sertifikat... popije tu rakiju i oslepi... cool. Mada, vasa logika se i zasniva na tome da "nesposobni" treba da umru, ili oslepe, zato sto su nesposobni...

Mozda neko "sposobniji" treba da dodje, opali ti samarcinu i izbaci iz tvoje gajbe... ipak, on ima kvalitete koje ti nemas, recimo lud je, hrabar, jak i bezobrazan... to sto ti imas vishe mozga od njega u tom slucaju ne znaci nista.

Sistem postoji kao drustveno prihvacen splet zakona i nacina ponasanja, a u cilju boljitka i napredovanja celokupnog drustva... bez tih propisa vratili bi se na nivo srednjeg veka, plemena, otimacine...

@Anakin: potencijalna kazna definishe minimum koji je prihvatljiv, da bi nesto u opste moglo da se prodaje... sve iznad toga je dozvoljena i potrebna konkurencija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19976 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.