Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20628 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks28.10.2004. u 17:22 - pre 238 meseci
Plasticni, acid ti pomutio razum, pa naravno da je hardver bolji,
uostalom uvek mozes doci kod mene i da ga vidis....
Ne razumem to, svaki klinac ima softver....pa dzaba softver bez hardvera
i bez znanja, uostalom koliko sam ja razumeo tema je cubase i softver...
Ne mozes da tvrdis da su programi koje sam naveo losi, i te kako su
dobri, i nema ih bas svaki klinac....i ako ih ima sumnjam da ih je kupio.
Inace, trend u svetu je da se master radi kompjuterom iz prostog razloga sto
se time izbegava svaka nepotrebna konverzija signala u analogni, sto, koliko god
konvertori bili dobri, degradira zvuk manje ili vise.
A, na kraju, bas bi voleo da me odvedes u neki "pravi" studio za mastering u kome si ti bio, ako to kod nas i postoji....
I bas bih voleo da cujem neku nasu muziku, a da nije elekronska, koja je snimljena
i masterizovana po svetskim standardima.

Studio A
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks28.10.2004. u 19:30 - pre 238 meseci
xm, ne bas.

specijalizovani DAW-ovi (kao sto je audiocube ili sonic solutions) se koriste kao baza za mastering. ali se signal gotovo uvek salje preko hq d/a konvertora prema analognim procesorima i/ili custom made analognoj mastering konzoli. sto se onda salje na hq a/d konverter, evenutalno propusta kroz jos neke dodatne digitalne procesore, i vraca u DAW samo za finalno sastavljanje. ovo je vrlo cest setup u masteringu.

u svakom slucaju, ne postoji u pro-audio svetu taj trend da se sve radi na PC/MAC kompjuteru sa instaliranim wavelabom.

 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks29.10.2004. u 13:33 - pre 238 meseci
Citiram :

"The AudioCube 5 system includes dual 2.66 GHz processors, 36GB System and Audio drives, CD & DVD burners, Mykerinos 24 channel audio card, Steinberg Wavelab 4 & Steinberg Nuendo editors ...."

sa zvanicnog sajta firme koja pravi AudioCube....

;)
Studio A
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks29.10.2004. u 20:39 - pre 238 meseci
antonov,
ti izgleda imas problem sa citanjem vise recenica odjednom.

ajde procitaj moj post iznad, recenicu po recenicu, NE samo poslednju.
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks01.11.2004. u 11:48 - pre 238 meseci
Pa verovatno svi tvrdimo isto, da je za mastering najbolje iskoristiti sve najbolje iz digitalnog i analognog sveta...
Ovih dana sam probao novi programcic, pa bih voleo da ga i vi probate i kazete sta mislite. Zove se Har Bal v1.5 i u .nfo fajlu kaze ovako:

Date : 10-17-04
HarBal Harmonic Balancer is the software that introduces the new
process of Harmonic Balancing as the replacement for traditional
processes of mastering recorded music. Sometimes, todays songs
can be mastered incorrectly and producing extremely irritable
tones to the listener. With HarBal you can create a harmonically
balanced sound of unparalleled quality one hundred percent of
the time. With this software you will be able to create original
and re-mastered recordings that rival the best mastering studios
the world has to offer.

Har-Bal is an advanced equalization system and not just a
spectrum analyzer. Beyond that, even if your EQ
software/hardware is superior you will be hard pressed to be
able to come up with an equalization for a given track in the
time and with the ease with which you can using the EQ in
Har-Bal. This is because the filter is designed by modifying the
spectrum directly and because the designed filter is realized to
preserve perceived loudness. The latter is simply not possible
to do accurately with conventional EQ equipment and techniques.

Graficki interfejs je odvratno ruzan...al mislim da program radi lepo.

Studio A
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks01.11.2004. u 14:17 - pre 238 meseci
.nfo? woooooooooooot?

zaradjujes pare koristeci krekovan softver? mr. "studio A" ? mr. "snimao sam simfonijski orkestar" ? mr. "all-PC mastering" ?

ccc...
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks01.11.2004. u 14:52 - pre 238 meseci
Pa ko je rekao da zaradjujem pare od krekovanog softvera ?
Ko je rekao da uopste zaradjujem od muzike?
U je, sorry, izvinjavam se sto volim da softver prvo probam
pre nego ga kupim, i ne mislim da ce muzicka industrija propasti zbog toga,
i nisam se bas leba najeo od softvera koji nisam platio...
Sinfoniski orkestar...pa da kad se setim, krekovao sam magnetofon i
mikrofoni su bili virtuelni ;)
To drugi ne rade? Mislim to sa softwarezom? Ili nece da kazu svoje pravo ime?

Studio A
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 09:01 - pre 238 meseci
Decaci, saradjivao sam i radio na snimanju zvuka i mastering istog za film Emira Kusturice "Crna macka, beli macor". U Bgd je sve snimljeno, spakovano i poslato u Pariz, da se tamo smixa i odradi master. Naravno, tamo je bio adekvatan lik, adekvatan hardware, i adekvatne pare. ALIIII, ipak se sve vratilo u Bgd, posle dve nedelje drk... po najskupljim studijima, i finalizovalo u Bgd, tj. kod mog (bivseg) ortaka i mene. Zaboga, nas "rough" Bgd-mix je bio u svakom aspektu bolji od mix-a koji je radio lik koji je mixao "Mano Negra", i slicna pop-etno izdanja, na najskupljem ProTools hardware-u. Toliko o HW, SW, i ljudima. P.S. Cak su nam i "ocigledne" greske i neznanje bili uracunati u "sound". P.P.S. Emir je posle tog iskustva otvorio svoj studio.....
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 10:36 - pre 238 meseci
Da cuo sam za to....ja sam takodje imao losa iskustva sa tzv 'mastering inzenjerima'
iz Londona, koji su lose odradili posao za Belgrade Burning album izasao za Cosmic Sound. Pesme su se razlikovale i po glasnoci i po celoj zvucnoj slici, nekim cudom sve je bilo normalizovano na -4 db na cd-u, a ploca je bila ubedljivo najtisa koju sam cuo...a tip je uzeo pare i koliko sam ukapirao ima sofisticiranu, godinama
biranu opremu.
Ima li u Beogradu neko ko zaista ima znanja i opreme i moze da odradi posao ?

Studio A
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 16:38 - pre 238 meseci
Ima, Vlado, ali mislim da je ceo ovaj posao kao pekarski zanat. Iako ja imam bolji burek, ici ces u tvoju pekaru, zato sto je blizejeftinijeboljeriberadetu ili slicno....
Pa sad, ko razume shvatice...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 16:41 - pre 238 meseci
Inace, momci, NE NORMALIZUJTE NIKADA NISTA NIGDE!!!! (osim ako krkate 700 mp3-ova na jedan disk, pa Vas zabole...)
To je NAJGORI matish u audiju! To nije VOLUME, pa ga i ne koristite! Nema veze ciji je algoritam! Zabranjeno!!!!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 18:13 - pre 238 meseci
hm, koliko je adekvatna bila saradnja sa tim londonskim i pariskim eng.-ovima?
koliko im je stavljeno do znanja sta se od njih zahteva?
mozda je bolje bilo da je film poslat na obradu nekome ko radi filmove, umesto mano negru i sl. sranja. hm?


izvinite, ne mislim da vi nesto ne znate da uradite, nego mi je malo preko glave te price kako te sav hardver nece spasiti ako nemas nesto neopisivo (aura, qrac palac).
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 19:28 - pre 238 meseci
Citat:
Ant, ovo programe shto si naveo danas svaki klinac poseduje na svom kompu, pa opet se sva ozbiljna muzicka produkcija radi samo u ozbiljnim muzickim studijima....
Ne znam da li si imao prilike da radis nesto u nekom takvom studiju, ali mogu da ti kazem da kvalitet jednog npr. Mackie-ja ne moze da se dobije na obicnom kompu,bez obzira koliko ga napumpas plugovima... , svaki hardverski efekat jednostavno bolje zvuci ..... ako ikad odes u neki bolji studio videces o cemu ti pricam...


"Kvalitet jednog mackie-ja"? Koji kvalitet? :) Mackie je jeftina solucija u nedostatku bolje. Svaki hardverski efekat na mackie (odnosno summing i EQ), je prilično inferioran velikoj većini plug-in efekata.
Ozbiljniji muzički studio ne koristi macke konzolu.

FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks02.11.2004. u 21:12 - pre 238 meseci
jeste jeftina :) ali dobra za te pare :)
nasao sam jedan 24/4 desk za 350 quid ;-)
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks03.11.2004. u 05:37 - pre 238 meseci
ma naravno... zvučim kao licemer, jer koristim meki 32x8 skoro svakodnevno, ali baš zbog toga mi je teško da ga koristim kao referencu za kvalitet :)
FBzP
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks03.11.2004. u 14:27 - pre 238 meseci
"...vutra je sretstvo americkog imperijalizma, pa bi je kao takvu
trebalo odbaciti...."

Ako mislimo na istu vutru....ja je ne bih odbacio, bas mi daje nesto tipa
'Auru i qrac palac' prilikom mixa.....;) a i nemam nista protiv americkog imperijalizma..................................................................................
Studio A
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks04.11.2004. u 03:27 - pre 237 meseci
to je neki debil svojevremeno izjavio ovde... ;]
ja ne pušim vutru dok miksam, osim ponekad ako je u pitanju neki projekat za faks koji mislim da mogu da uradim bez uključivanja mozga.
američki imperijalizam neću da komentarišem jer je zabranjena politička diskusija na forumu ;]
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks04.11.2004. u 09:27 - pre 237 meseci
Alo, ako se secas, muziku je za film radio Dejo Sparavalo (neki lik izbosne) i Nele Karajlic. Posto je to, kao, iskreni etno-rock, naravno, nekom "mudrijasu" je palo na pamet da se sve to poklapa sa Mano Negra (!!!!!), a posto su Mano.. francuzi, a i producenti su iz Pariza, sve se tu tako uklopilo.... Taj francuz-miksadzija je, mucenik, ukapirao preozbiljno celu pricu, pa je miksao dva dana bas i bubanj za prvu pesmu (od 14), pa je cupao kosu, pa su mu rekli "POZURI", pa su ga napushili pred producentima i gazdama, tako da je ovo sve prica, koja svakome moze da se desi... tj. i oni tamo su ljudi, al imaju veci fond love. Kreativnost je, uglavnom, na njihovoj strani, zato sto imaju da jedu bolju klopu (sic) i ribe im lakse padaju u narucje (valjda). Ostalo je u hardveru... hhahahahhhhhaaaaaaaaaa!!!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks08.11.2004. u 15:10 - pre 237 meseci
antonov, a bogami i g-din sa 2 macha...

jeste vi culi da droge menjaju percepciju? :) znaci prvo john blaze, pa onda izmenis ceo dozivljaj zvucnog spektra, pa onda mixujes, pa onda dobijes chorbu :)


hm... shot in the dark, shto bi neki rekli... ja bi zadrzao zdrav i prav sluh kad treba :) aura qrac palac mi ne fali ni tako :]

@ majstor

jbg, jos jedan dokaz da srbi/bosanci ne bi smeli kreativno da saradjuju sa ljudima iz drugih kultura.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks08.11.2004. u 16:05 - pre 237 meseci
Krk u bulj.... Naravno, najbolji primer za nekorishcenje vutre i ostalih stimulansa su Milan Mladenovic (RIP), Cavke (RIP), Kristali (Radovi I Pushenje), Keba itd. sto znaci: pre NE, a posle (mix-a) kol'ko ti Bog i priroda zapovedaju. Ko ne troshi, ima sve shanse da ostane u igri. Imam ortake koji su se isponaradili, pa sada bleje u matorce i svadjaju se ili su u Lazi Lazarevicu. Ma shta, svako je svoje sudbe master.... Za Srbe znam, al' su Bosancherosi neka druga prica ("ja nisam odavlen", al u sred Bgd-a)..... strasno
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20628 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.