Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20570 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 20:19 - pre 237 meseci
ok cool...
siguran sam da cemo uskoro u kucama imati sisteme koji ce imati i plafonske zvucnike.

ali point je i dalje isti. surround sistemi daju verniju sliku zvuka od stereo sistema, narocito tamo gde je to prirodno (filmovi i gamez).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 20:25 - pre 237 meseci
Citat:
Milan Nikolic
Meni ne treba treci zvucnik zato sto trodimenzija je postignuta sa dva.
Meni je neprirodno da se muzika pravi na cetiri zvucnika, jer mi nemamo cetiri uveta.


Ovaj, problem sa stereofonijom je zato sto se zvuk originalnog prostora moze postici samo u malom prostoru na tacno proracunatoj udaljenosti od oba zvucnika. Ta udaljenost je vrlo fiksirana, i postoji problem ako se setas po sobi, ili jednostavno vise ljudi to zeli da slusa u isto vreme.

Pogresno pravis analogiju - jer nije problem u tome sto mi imamo 2 uha, vec sto 2 zvucnika nisu u stanju da dovoljno dobro predstave 3D sliku originalne tonske scene.

Novi sistemi su dizajnirani kako bi sto realnije mogao da se predstavi zvucni prostor u bilo kojoj tacki

Citat:

a surround je nesto drugo, zato sto jos nije pronadjen nacin; bar ne znamo sta zna
cia.


Greska, mehanizam prostorne lokalizacije zvuka u CNS-u je skoro potpuno objasnjen sa stanovista psihoakustike. Jedini problem je sto je sama implementacija za sada previse skupa za sobu, pa se primenjuje jeftinijem 5.1 resenju koje je aproksimacija - ali i dalje bolja od stereofonske aproksimacije.

Citat:

O 3D surround-u sta da kazem kada jos nije izmisljen.


Ne pratis industriju, baci pogled na ovo: ;-)

http://ecoustics-cnet.com.com/...sound/2100-1026_3-5280535.html


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 21:39 - pre 237 meseci
Nisam rekao da je problem sto mi imamo dva uha.
Ja samo govorim o potpuno realnom 3D
Naravno da je nemoguce za svakog da se pokrece i da slusa realni 3D zvuk,
jer bi trebali zajedno sa njim i zvucnici da se okrecu i pomeraju; a za pokusaje
da se surround iskoristi kao 3D neophodno je praviti nesto novo, jer sadasnji sistem
prevazilazi mogucnosti mnogih izvodjaca, a kamoli korisnika. To je kao da te teraju da
vozis na cetiri tocka, a mozes i na tri.
Problem je sto i iz prostora surrounda mozes igubiti osecaj surrounda, ako malo
zakoracis izvan njihovog kruga; ali sada mi moras, sada te lepo molim, da mi pojasnis
dali surround ima cetiri zvucnika mala i jedan veliki, da su na cetiri mala zvukovi niski,
a na velikom dubina i basevi?
Kazes da je ‘implementacija’ previse skupa za sobu, mislim da se pogresilo sto nisu
napravili naj obicnija tri izlaza iz jednog sistema i napravili trougao, nego misle zato
sto ljudi zive u cetvrtastim sobama da ce biti bolje; a zaboravili su, ili zanemarili da je
maloumno prebacivati basove na jednu tacku; ako nije tako ispravi me; jer mislim da
nije realna 3D zato sto se dubokim melodijama gubi dolazni pravac.
Mogu da ti objasnim kako ja zamisljam pravi 3D surround; pa ako imas volje da
potrazimo finansije za istrazivanja voleo bi.
U vazi cetiri tocka, dodao bi da taj sistem kao da vozis na cetiri tocka, a peti stoji
bez osovine da se okrece; mislim na vufer.
Ako gresim ispravime
Postovanje tvome znanju

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 22:34 - pre 237 meseci
Ispravljam se : Pet mala zvucnika
Shvatas da govoriti o takvom surroundu kao 3D, je kao snimiti da covek trci, skace, udaljuje se i vraca se, a glava mu je non stop iste velicine, mislim na vufer sto ne
pomera svoj prostor, odnosno visoki basovi.
Cinimi se kao da je velika obmana i ukraden pravi smisao 3D
Mozda nisam lepo uporedio sa slikom, ali, pa mozda je tacnije kao kad bi se covek
okretao; video punocu celog tela, osim glave da se spljosti u liniju.
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks12.11.2004. u 11:50 - pre 237 meseci
Alo, momci, 3D zvuk je u mojoj sobi, na 5.1 sistemu. Koliko puta sam, gledajuci film, ustao da se javim na telefon, otvorim vrata, okrenem se iza sebe a onda shvatim, to je stiglo sa DVD-a. Ako su me vec toliko puta namagarcili, ne vidim cemu rasprava sa toliko sitnih crevca.... 3D zvuk postoji odavno. Andreas Vollenveider (onaj harfista - Svajcarac), je jos krajem ostadesetih i pocetkom devedesetih miksao sa 3D procesima (muva koja oblece oko zvucnika). ROLAND je pre 10 godina prodavao uredjaj (studijski) koji je na dva zvucnika precizno pozicionirao zvuk, pa cak i gore i dole. Sada, ako Reason ima 3D, JAKA STVAR! Bas da vidim ko ce to da iskoristi na pravi nacin. Ja sam nosio portabl-DAT po busevima i po gradu, sa sve stereo mikrofonom i slusalicama (izgledao sam kao vanzemaljac i satima, bez shuma, snimao "environment". Onda na vokmen ili diskmen, pa da vidis sto je lepo! Najbolje zvuci livada u prolece, sa sve zrikavcima! Naravno, mikrofoni u M/S tehnici snimanja...
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks12.11.2004. u 14:09 - pre 237 meseci
Razumem te da imas 3D, ali razumi ti mene kad ti kazem da ti sto cujes sa tog uredjaja
nije 3D, vec osakacen 3D. Kazes cujes zvono i otvaras vrata, a kad bi cuo detonaciju bombe cuo bi sa vufera; a sta ako sam ga ja postavio na miksu na drugo mesto, a taj vufer je jedan pa nema sa drugim da se nalazi. Zamisli, to je kao kad bi izmislili 3D surround video monitor, i ti gledas na sve strane kako se sve u snimku pomera oko tebe,
ali na primer tamnije boje u tom snimku se zedrzavaju na jednom mestu, pa ako prolazi covek u crnoj jakni i belim patikama samo bi bele patike video da su nekud prosle; to je tvoje zvono koje te ocaralo. Jednostavno usrali su sa tom forom vufera, sto se tice potreba istinske 3D atmosphere.
Reason nama 3D, i da ima bila bi jaka stvar, ali zapravo ima jer samo ‘normalni’ inzenjeri mogu programirati 3D na njemu; kazes da vidis ko ca to da iskoristi na pravi nacin; pa davno se iskoristava ali nevidi svako. U stvari svaki program sa stereo izlazom ima 3D mogucnosti.
Covece taj mikrofon sto ti spominjes nemas da kupis nigde, da bi snimio 3D, sem u posebnim filmsko-produkciskim ponudama; verovatno, ne znam. Znas kad gledas film Matrix kad onaj cupavi plavi na autoputu puca sa kola, kamera ga snima direktno iza njega i paljba se cuje ispred, a sa poprilicno desne strane sto je realno od pozicije kamere, cuju se caure kako padaju. Zato ti kazem da je lepo snimiti realno 3D. I sta ako trebam da cujem u tom snimku turazu kamiona sa leve strane, a ja tu turazu u sobi na surroundu cujem samo sa vufera; to je promasaj. Po meni.
Dodje mi da se zakunem da cu proizvesti pravi 3D surround za sobno slusanje, i nazvacu ga drukcije.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks12.11.2004. u 15:07 - pre 237 meseci
Ivane Dimkovicu
Kazes : “Pogresno pravis analogiju – jer nije problem u tome sto mi imamo dva uha, vec sto 2 zvucnika nisu
u stanju da dovoljno dobro predstave 3D sliku originalne tonske scene.
Ti ovde komentarises po temi Cubase SX, i sada moram ispraviti tvoju pogresnu logiku recima merodavnog
tehnickog konsultanta: Thad Brown, autora knjige o Cubase-u.
“Zasto stereo miksovi?
Sluh je isto toliko prostorni, koliko i zvucni osecaj. Nase usi raspoznaju ne samo promene jacine i boje zvuka,
vec i pravac iz kojeg taj zvuk dolazi, Sluh nam cak daje dovoljno pouzdanu informaciju o tome koliko smo udaljeni od generatora zvuka. Verovatno su ove mogucnosti evoluirale iz alata za opstanak: moramo znati da
trcimo kada nase oci kazu da je lav spreman da nas zgrabi; ali isto tako, moramo biti sposobno da shvatimo
znacenje zvuka kada cujemo lomljenje granja odmah iza nas.
Mada se inovacije sistema raprodukcije neprestano pojavljuju, stereo miks sa jednim levim i jednim
desnim zvucnikom, i dalje ce informisati nas sluh o trodimenzionalnom akusticnom prostoru”
Poglavlje 11, strana 242
CUBASE SX FOR MACINTOSH AND WINDOWS: VISUAL QUICKSTART GUIDE. – THAD BROWN

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks12.11.2004. u 19:00 - pre 237 meseci
Milane Nikolicu,

niske frekvencije (one koje subwoofer pusta) su ljudskom sluhu vrlo teske za prostorno percipiranje. za razliku od tvojih pticica koje piste high pitched "pesmom". bas zato je samo jedan kanal izdvojen za ove frekvencije, vibracije se prenose i preko poda i odbijaju se od sve uglove i zidove i stvara se i overhead ako nisu pazljivo rasporedjene kutije. sa druge strane jedan kvalitetan bass zvucnik je bolji od 5 losih. to je neka dogma koja vlada u industriji.


drugo, tvoj strucnjak, Thad Brown, je autor knjige o Cubase SX sekvenceru, ne o psihoakustici. taj mali snip koji si prekucao iz knjige je samo grubo objasnjenje stereofonije osobi potpuno ignorantnoj o ovoj temi.
inace, procitao sam dosta knjiga o SX-u, i Brown-ova je ubedljivo najlosija. sta mislis zasto operation manual ima skoro 900 strana? + getting started guide bar 300? a braunova knjiga kao sve to obuhvata na 300-400 strana (ne secam se vise)?
zato i kosta 800 din. :)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks13.11.2004. u 10:43 - pre 237 meseci
Tacno je da bass frekvencije stizu "sa svih strana", izracunaj talasnu duzinu zvuka od 20 Hz, i videces koliko treba da se udaljis od izvora da bi ga pravilno cuo! Ne govorim o percepciji "telom", tj tkivom i kostima.
Sto se mene tice, od 1999. godine ne verujem nijednom surround-u i "Hollywood"-u sto se tice njihovog poimanja zvuka. Tada sam doziveo i preziveo raketni napad na "Jugopetrol" na Cukarici. Bio sam na Hipodromu, znaci oko 400 m od rezervoara (u policijskoj uniformi, ne u kladionici). Prvo sam cuo raketne motore, znaci jet-sound odnegde gore i prema Kosutnjaku. Kada sam pogledao tamo, shvatio sam da kasnim, i da je raketa vec iznad moje glave (BRZA JE OD ZVUKA), i da me je vec preletela (bam, mrtav si...), ali se ona uputila ka rezevoarima, gde je 1-2 sec kasnije i EKSPLODIRALA, proizvodeci veliku zemljanu pecurku, i NIKAKAV ZVUK, koji je naravno stigao do mene 1.5 sec KASNIJE, kada i vazdusni udar, koji me je odbacio par metara i ucinio sprinterom na 100m. Bila je tu jos jedna, dve-tri sec kasnije, tek da zacini pricu, i da me ucvrsti u mishljenju da je filmska i audio produkcija apsolutna smejurija i prevara, i a da je tako lako umreti....
(usput "JP" su gadjali od negde iza Avale, dva F-16, navodno Italijani, i da su se "izmashili namerno" jer nas kao, ne mrze. Bullshit, Zabari su se usrali od PVO-a, nehajno "lock"-ovali i okrenuli u tutanj, u skladu sa ratnickim tradicijama njihove zemlje.... (heheheh)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 18.12.2004. u 22:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks13.11.2004. u 13:39 - pre 237 meseci
Koliko je primetno uhu razlika u vernosti kopije, kada se izvozi ili renderuje
fajl manje od 32-bitne rezolucije?
Meni puno znaci i to malo sto se izgubi.
Pokusavam da izvor zvuka svedem na nejmanje izvozenje; jedno u 32-bitnom fajlu za stazu u Cubase-u, gde u jednom cugu iskoristim sve moguce efekte i podesenja od ReWire aplikacije i Cubase-a; drugo izvozenje kao numeru za CD u 16-bitnom fajlu; i jos jedno neophodno izvozenje kad se narezuje na CD.
Jeli to OK?

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks13.11.2004. u 14:45 - pre 237 meseci
e sad ste stvarno smorili sa tim 3d zvucima, surroundom, 29.348 zvucnika, pticicama i ostalim peripetijama. :) :)

da bi nekako vratili temu na pravi kolosek, ja cu da izlozim jedan problem koji je prilicno ozbiljan i nervira: dakle, kombinacija je: audigy 1, kx-drajveri i cubase SX 1. ne mogu da kontrolisem jacinu midija iz cubase-a kad su u midi track stavljeni vst instrumenti. ne reaguje ni na automatizaciju. jednostavno track ne reaguje na stisavanje i pojacavanje u cubase-u. kad udjem "u" vst instrument (klikom na ono pisano "l"), tu reaguje na podesavanje jacine.
ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks15.11.2004. u 13:56 - pre 237 meseci
Andreja, probaj da koristis sx 2 i \ ili da probas standardne drivere a ne kx.
Sx 1 je pun bug-ova, predpostavljam da je to problem...probaj da pojacavas
i stisavas na glavnom mixeru (F3) audio kanal na kom je vst instrument, a ne
na midi kanalu......

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 18.12.2004. u 22:11 GMT+1]
Studio A
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks15.11.2004. u 15:29 - pre 237 meseci
Citat:
Milan Nikolic
Sluh je isto toliko prostorni, koliko i zvucni osecaj. Nase usi raspoznaju ne samo promene jacine i boje zvuka,
vec i pravac iz kojeg taj zvuk dolazi, Sluh nam cak daje dovoljno pouzdanu informaciju o tome koliko smo udaljeni od generatora zvuka. Verovatno su ove mogucnosti evoluirale iz alata za opstanak: moramo znati da
trcimo kada nase oci kazu da je lav spreman da nas zgrabi; ali isto tako, moramo biti sposobno da shvatimo
znacenje zvuka kada cujemo lomljenje granja odmah iza nas.
Mada se inovacije sistema raprodukcije neprestano pojavljuju, stereo miks sa jednim levim i jednim
desnim zvucnikom, i dalje ce informisati nas sluh o trodimenzionalnom akusticnom prostoru”
Poglavlje 11, strana 242
CUBASE SX FOR MACINTOSH AND WINDOWS: VISUAL QUICKSTART GUIDE. – THAD BROWN


Vidi ... ovako, Cubase na stranu, ne bavim se komponovanjem ali se bavim percepcijom zvuka - pa cu da pokusam da ti objasnim kako se zvuk locira u prostoru.

Dakle, kao sto svi znamo, imamo 2 uha - a mozemo da lociramo zvuk u celom prostoru oko nas zbog sledecih parametara koji se zovu HRTF:

IID/ILD (Interaural Level Difference / Interaural Loudness Difference) - razlika u jacini zvuka frekvencije F izmedju levog i desnog uha

IPD/ITD (Interaural Phase Difference / Interaural Time Difference) - fazna razlika izmedju zvuka frekvencije F za vreme integracionog vremena naseg cujnog sistema

Head Shadowing - "maskiranje" odredjenih talasnih duzina zbog velicine naseg slusnog aparata (glave) ;-)

E ... da se mi vratimo na pocetak - ti kazes da stereo moze da docara 3D zvuk, odgovor je - da, moze, ali samo u jednoj tacki ili sa slusalicama - dakle, ako samo ti stanes izmedju 2 zvucnika na odredjenoj duzini i ako su ti zvucnici usmereni kako treba.

Dakle - ako se setas, ako ima vise osoba, ako sedite na velikoj sofi u maloj sobi - nista od 3D zvuka.

5.1 zvuk daje vecu slobodu i veci region gde cujes 3D zvuk - a trodimenzionalni audio, recimo, kakav se istrazuje u IDMT instututu ce doneti potpunu slobodu kretanja i utisak prostora.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dushan_S

Član broj: 39546
Poruke: 16
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks15.11.2004. u 15:36 - pre 237 meseci
Sajt, časopisa Sound On Sound, tamo se nalaze tone članaka, između ostalog i na ovu temu. Pa nek čita ko voli.

Bez uvrede ali u 90% slučajeva kad neko počne temu kao ovaj dečko u prvom postu, radi se o čistoj lenjosti da se sedne, čita, nauči, pa se otvori neki projekat i sve to proba u praksi.

Ne postoji način za instant presipanje znanja u glavu kao ni instant metod za miksanje koji pali u svakom aranžmanu. Što u jdnoj pesmi super leži, ne leži u drugoj
"Walking the fine line between Pagan and Christian"
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks15.11.2004. u 16:26 - pre 237 meseci
U redu je Ivane Dimkovicu. Ja kad pravim dogadjaj ja u jednom klubu postavim
trideset zvucnika; slicno ako si bio u bivsem klubu ‘HIPNO’ u Skadarliji. Ti su svi zvucnici iste velicine i postavljeni su na male razmake po citavom prostoru: hodnici, prolazi, coskovi; i na svakom mestu se porazmisli gde je najbolje da se zvucnici levi i desni nadju; da bi svuda bio stereo efekat. Temo su bile zurke utorkom celo vece, prepuno; da ne spominjem vikend.

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 18.12.2004. u 22:14 GMT+1]
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks18.12.2004. u 23:23 - pre 236 meseci
ok, kad smo već kod toga... budimo realni: NEVEROVATNA većina ljudi ne zna šta je stereo. Znaju šta znači možda, čemu služi, ali niko ne zna da iskoristi stereo zvuk do maksimuma. Iako smo svi okruženi duplim zvučnicima, većinom je to totalno bezveze. Jedan zvučnik metar od levog uveta (uha?), drugi 3 metra od desnog, okrenut na drugu stranu. Svako standardno ozvučenje za kola, fuj. Klubovi...smejurija. Ljudi idu u klub da si nađu životnog-seksualnog partnera, ne da slušaju stereo.

Ljudima je važnije da zvuk bude glasniji (što je i paradoks moderne produkcije, kako muzičke tako i filmske), tako da se često da naći neki debil sa 8 zvučnika kojima se JAKO ponosi, a zapravo niti zna šta radi, niti čuje ono što je za njega pravljeno.... Na kraju da pomenem koliko mi je muka od retarada koji ture 214 zvučnika u kola da bi se što glasnije čuli: iskrena ideja bi bila organizovati javna pogubljivanja za takve :)

I neka sam rekao...........
FBzP
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks19.12.2004. u 00:12 - pre 236 meseci
Velikani zvuka, zdravo.

Sve je tacno za debile i to je mucnina svih nas.
Zeleo bih u vezi sterea samo zamoliti da ko zeli da cuje maksimum njegov, nadje i poslusa numere od Jean Mishel Jarre iz albuma Magnetic Fields; gde ce cuti neverovatno za to vreme dostignuce da se zaista cuje realna atmosfera iz prirode; na kraju druge i cetvrte pesme kako kod mene ide po redu covek je postavio savrseno realan stereo zvuk sa vozne stanice, gde na jednom mestu voz prolece sa desne strane na levu i cuje se savrseno kao da ti sam stojis pored ssina; a na drugom mestu je covek snimio isto prolazak voza a potom odmah nastavak ljudske vreve na toj stanici; prosto savrseno. Poenta je sto je koristio dva mikrofona za stereo strane.

Mnogo veca stvar cudesa je sto je taj covek proizveo vestacki zvuk u polju covekovog ambijentalnog sluha; to je sto smo predhodno objasnjavali; neverovatno je da je on u to vreme imao opremu za postizanje te stvari; jer ja danas kada vidim njegovu sliku u njegovom studiju, jednostavno poredim sa programom Reason i hiljadama kablova svuda isprepletenih.

Tako prijatelji, Cubase je program bez koga se zaista ne moze, jer je po meni on savrsen za Audio uredjivanje.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.teleportgroup.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks19.12.2004. u 01:24 - pre 236 meseci
Milane, sreco! Ziv bio majstore! Tvoj sistem komunikacije i percepcije zvuka i teksta je specifican i pomalo sveobuhvatan za nas ostale. Nemoj se ljutiti, ali tvoja posting/replikants situacija je krupan problem za ostale. Shvatam da si emotivac i samostalan/samosvestan ali, ostali gubari to nece pravilno razumeti! Ili diskusije usmeri na KKOONNKKRREETTNNEE stvari ili ne odgovaraj na provokacije. Ja zaista ne znam sta da ti kazem da te zastitim/uporedim/ sa ostalima..... Ljubim te, ne komplikuj komunikaciju na ovom forumu vishe nego sto je to neophodno.... Pozdrav!
(STOP! SVAKI SLEDECI NADREALNI POST CE BITI HARDERASED! by ME! ton_majstor)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks21.12.2004. u 20:09 - pre 236 meseci
@ni ten ichi ryu

given :) ali je meni cudno sto i gomila newbie producenata ne kapira stereo uopste.. sve trpaju u centar, ili prave offset +-10% na retkim elementima.. stvarno bre... nije sve podjednako bitno :)
moja filozofija je, bas i brejkovi u mono, od brejkova samo hats/cymbals idu u panning, a sve ostalo (iznad 500Hz) se baca na sve strane, lejeruje blago razliciti signal u hard left/ hard right etc.

reci ti (i svi ostali naravno) kako rasporedjujes zvuk u mixu (ono generalno mislim).


@milanche nikolic

taj jean michelle jarre ti je malo dated... (ne komentarisem uopste njegov stil muzike;)
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks21.12.2004. u 21:50 - pre 236 meseci
vindic8or, to je zato što se ljudi ne uče "zanat" nego uče softver. Ovde na jedno milion mesta možeš da učiš pro tools na milion načina, potrebno je samo malo keša da postaneš "pro tools" certified. I šta sad s tim? Odu, i dobiju posao kod papana kojima više važi parče papira nego godine iskustva, i onda ti dobiješ end-result u vidu muzike koja je neviđeni krš. Razumem, lepo je biti pt certfied, ali kako nekome da objasniš kako da namesti kompresor ako on ne zna šta je to, niti kako radi ili čemu služi?
Isto tako, pokažu oni njima kako da koriste panning, ali oni ne znaju čemu to, ne znaju šta je stereo image, niti čuju da kad naguliš milion stvar u sredinu sve zvuči pretrpano.
I tako još neke stvari. Danas sam nešto u kritičkom raspoloženju, jebiga ;]
FBzP
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20570 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.