Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs. Linux? Iskustva?

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79783 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 15:54 - pre 231 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako inace zaraditi na prodaji OS-a ako ne preko royalty fees?


Prodaja golog kernela RTOS je rijetka pojava. Svi prodaju nekakav toolset pride, cijelo okruzenje. Alternativni model prodaje je "per developer seat", annual maintenance i/ili new release charge. Windriver, naprimjer, je konacno poceo da razmislja da mu je Tornado mozda i primamljiviji produkt od vxWorks.

Ne mnogo razlicito od biznis modela MontaViste, naprimjer.

Sto se statistika tice, ja koliko znam (Gartner se i kod mene u kuci koristi kao etalon, narocito za poluprovodnike), Linux (a i OSS uopste, upotreba GCC, naprimjer) im je poprilicno neuhvatljiv. Ono sto prijavljuju kombinacija je javno poznatih komercijalnih transakcija (koliko MontaVista i ostali embedded Linux komercijalni igraci prodaju, iz izvjestaja investitorima) + uredjaji koji su jasno deklarisani kao Linux platforme (Sharp Zaurus i linux telefoni).

Microsoft-ov covjek, u tom istom clanku, kaze slijedece:
Citat:
"Our primary competitor in the embedded space is proprietary in-house operating systems," Starkweather said. "We see Linux as falling in the same category, continuing the trend of proprietization and fragmentation. Linux lacks mature tool chains, and embedded software vendors that support Linux in embedded devices are further diluting and fragmenting the code base."


Ja sto iz ovog clanka citam, on govori o "trend of proprietization and fragmentation", a i konstatuje da im je najveca konkurencija "in-house proprietary OS".

Koliko ja razumijem, a ti me ispravi, Gartner i druzina ovu pojavu u svojim izvjestajima potpuno ignorisu.

GPL je ne mala babaroga, narocito za male firme koje nemaju mocnu pravnu sluzbu (pa padaju na standardni FUD), a bez ikakvog razloga. O upotrebi Linux-a se, uglavnom, mudro cuti sem gdje je nemoguce sakriti (GUI, ljudi pitaju "na cemu ovo trci").

"Our own proprietary stuff" je tako zgodan eufemizam gdje god moze da prodje.

Takodje, sto se trendova tice... Embedded board market, ja sto ga pratim, prakticno nema produkta za koga ne postoji Linux rijesenje, bilo da se radi o BSP-u koji moze da se kupi, bilo da je proizvodjac sam zbrckao nekakav toolset+kernel da ga ponudi uz platformu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.nyc.res.rr.com.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 19:54 - pre 231 meseci
Apatrid,

Izgleda da mi ne govorimo na istim frekvencijama - market na kome se ne uzima royalty fee je takav iz prostog razloga sto je: jako mali u broju prodatih uredjaja (profesionalni market), pa je komercijalno neisplativo uspostavljati takav biznis model.

O propustanju Gartnera da primeti pojave jednostavno ne bih ovaj put - ok, izgleda da ocigledno zivim u nekom drugom svetu...

Meni do filozofskih rasprava i procena tipa sportske prognoze nije puno stalo - dao sam cifre, gde se vrlo jasno vidi market share - 0.9% u opadanju... dobijem odgovor da je Gartner corav, ok... fine for me, samo napred.

Istu pricu slusam od 1998, od kada se i zanimam za Linux... same old Linux Journal story - samo sto nije.

Citat:

GPL je ne mala babaroga

...
Citat:

O upotrebi Linux-a se, uglavnom, mudro cuti sem gdje je nemoguce sakriti (GUI, ljudi pitaju "na cemu ovo trci").


O dobroj tehnologiji koja je ne mala babaroga se obicno mudro ne cuti :-) Cuti se samo ako zelis da to sakrijes, a pitam se zasto bi neko sakrivao nesto tako mocno & hip kao sto je Linux :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 20:17 - pre 231 meseci
Ivane, mislim da ces se sloziti da je glavni razlog sto bi im se RMS popeo na glavu koje kakvim pricama. Nema tih para koje mogu da nekome nadomeste RMS style kukumavcenje

:)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 21:41 - pre 231 meseci
Nijesam rekao da je Gartner "corav". Rekao sam da ne znam kako moze da se napravi istrazivanje trzista koje bi bilo bolje.

Citat:
Meni do filozofskih rasprava i procena tipa sportske prognoze nije puno stalo - dao sam cifre, gde se vrlo jasno vidi market share - 0.9% u opadanju... dobijem odgovor da je Gartner corav, ok... fine for me, samo napred.


:)

Ako ti vjerujes da je 0.9% realan podatak, fine for me, takodje. Ako Windriverova preorijentacija na Linux support (na 0.9% marketa) nesto ne govori, opet fine for me. Mi nijesmo poceli da pisemo Linux BSP-jeve na osnovu Linux Journal price, vec sto nam to treba.

Citat:
O dobroj tehnologiji koja je ne mala babaroga se obicno mudro ne cuti :-) Cuti se samo ako zelis da to sakrijes, a pitam se zasto bi neko sakrivao nesto tako mocno & hip kao sto je Linux :-)


Krije se zato sto je i Microsoft dugo negirao da je bilo BSD koda koji su naprosto maznuli, te su im, u neka vremena, hvatali portparole u lazi sve u sesnaest. Uzet nesto sto je dzaba, upakovati pa prodavati kao svoje sopstveno je slatko.

Krije se i zato sto se jos uvijek dovoljno ljudi prima na Microsoft FUD o propasti svijeta pod open source i o OSS kao komunizmu. Ne jedan ovdje, ja sto primijecujem. Proizvodjacima nije do ulazenja uopste u te vjestacki napravljene raspravke i nazovi ratove.

Konacno, krije se zato sto presedansko pravo u anglosaksonskom pravnom sistemu nije, jos uvijek, testiralo GPL i ustanovilo dokle se i kako ta "otrovnost koncepta" (u smislu "sto je 'izvedeni' kod") proteze. Nortel ne krije, ali nijesu svi toliki ka' Nortel.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 23:21 - pre 231 meseci
Citat:
Krije se zato sto je i Microsoft dugo negirao da je bilo BSD koda koji su naprosto maznuli


Kako može da se mazne nešto što je pod licencom kakvom je taj kod koji je u pitanju? Ako se ne varam, to je, praktično, "Public Domain".

Citat:
Ako ti vjerujes da je 0.9% realan podatak


Ne, ne verujemo Gartneru, ali zato verujemo u istraživanja koja ti vršiš. O kvalitetu takvih istraživanja, npr. "O ceni programiranja jedne linije koda na Windowsu" smo imali prilike nedavno da se uverimo, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?13.05.2005. u 23:34 - pre 231 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kakav prodor Linuxa?


Kako misliš: "Kakav prodor Linuxa?"

Pa to je onaj isti prodor o kom slušamo već 10 godina. "Na istoku stare priče, a na zapadu ništa novo." :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 02:00 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Kako može da se mazne nešto što je pod licencom kakvom je taj kod koji je u pitanju? Ako se ne varam, to je, praktično, "Public Domain".


Prakticno. Skoro. E treba stvarno da si sampion da uslove te i takve licence prekrsis, ali je to majstorima iz (svetog) Microsofta (koji ubiva azdahu komunizma i brani kapitalizam od open source-a) poslo za rukom.

Evo ti licence (tj. template za licencu) ovdje:
http://www.opensource.org/licenses/bsd-license.php

Primijetices da cak ni to nije "dzaba". Nije dzaba jer copyright poruka mora da se zadrzi ako se kod redistribuira, a ako se redistribuira binarni sadrzaj ta copyright poruka mora da se reprodukuje u dokumentaciji i/ili drugim materijalima koji se salju sa distribucijom.

Uprosceno receno, moras da javno priznas da koristis taj kod. Kad kazes "mi ne koristimo taj kod, mi smo cisti od tog koda", a uhvate te da to nije istina, e onda krsis tu licencu. Maznjavas, i to, po Microsoftovoj prici, "nista".

Pravo tih jebenih programera sto su taj kod pisali i ostavili da se dzaba koristi da se zna da je to njihovo, a ne Microsoftovo.

[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 14.05.2005. u 03:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 02:12 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Ne, ne verujemo Gartneru, ali zato verujemo u istraživanja koja ti vršiš. O kvalitetu takvih istraživanja, npr. "O ceni programiranja jedne linije koda na Windowsu" smo imali prilike nedavno da se uverimo, zar ne?


Ja ni onda a ni sada nijesam radio "istrazivanja". Kad je receno kolika je cijena programiranja jedne linije koda, korisceni su pogodbeni oblici, ja ne prodajem vjecite istine tipa "NEMOGUCE je to i to uraditi na Linuxu".

Ti, ako te je volja, mozes mini-istrazivanje da napravis i sam. Otidji na web sajtove velikih kuca u telekomunikacijama, Alcatel, Nokia, Ericsson, Siemens, Cisco pa vala i Lucent (mada su oni najkonzervativniji u tom smislu), ukucaj "linux" u njihov search box, pogledaj sto ce da ti iskoci. Produkti (hardverski ili softverski) , inicijative, materijal.

0.9% marketa. Kineski ruteri.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 02:22 - pre 231 meseci
Citat:
...
<OWNER> = Regents of the University of California
<ORGANIZATION> = University of California, Berkeley
<YEAR> = 1998
...
Here is the license template:

Copyright (c) <YEAR>, <OWNER>
All rights reserved.

* Redistributions in binary form must reproduce the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.



Da vidimo, za primer, ftp.exe u Windowsu XP:

Citat:
Copyright (c) 1983 The Regents of the University of California.
All rights reserved.



Hm, šta je sad to? ;)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 03:29 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Hm, šta je sad to? ;)


Ja rekao negdje da su na svakom mjestu BSD copyright prekrsili? Ne ja. Opet mi se potura nesto sto nijesam rekao. Ka' i vazda.

A da su ih u proslosti hvatali sa spustenim gacama, jesu. ;) Pretrazi mrezu, nadji sam.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 03:41 - pre 231 meseci
Pa hoćeš da pokažeš gde su to prekršili licencu? :)

Ili opet ništa kad treba konkretno da se pokaže? Ja sam ti dao primer gde je, mada nisam ni trebao, izgleda sve OK, a ti nađi bar jedan primer gde nije tako. Ti ih i teretiš da su licencu prekršili.

Opet ono vaše: "Svi mi znamo..", "Poznato je da.." hehehe A kad treba konkretno.. šipak.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 03:58 - pre 231 meseci
Nijesam rekao "svi mi znamo". Opet ti se prividjaju stvari. Rekao sam "pretrazi mrezu".

Posto si me lijepo pitao da pokazem link, evo izvoli:
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 05:35 - pre 231 meseci
Pa gde tu piše da su prekršili licencu? Primer kršenja licence?

Šta sam te pitao u prethodnoj poruci, a šta si ti linkovao kao odgovor? :)))

Onaj "Copyright (c) 1983 The Regents of the University of California" tekst je deo Windowsa (kako rekoh, ima ga, za primer, ftp.exe), tako da priča o tome šta se koristi na Hotmailu - totalno je nebitna. Čak i da jeste sve 100% Windows tamo, opet ima BSD koda jer ga svaki Windows ima.

Ali gde to oni krše licencu?? Sećaš li se ti uopšte šta si pisao vezano za MS, BSD kod i licencu? Ostaje ti da guglaš do jutra, pa ako nešto ispadne..

Kako da pričamo kad ne znaš šta si pisao pre ~sat vremena?
Citat:
E treba stvarno da si sampion da uslove te i takve licence prekrsis, ali je to majstorima iz (svetog) Microsofta (koji ubiva azdahu komunizma i brani kapitalizam od open source-a) poslo za rukom.


Ne znam ja baš kome se ovde priviđa (npr. da je potrebno plaćati hiljade $$$ da bi se programiralo na Windowsu, da je MS "maznuo" kod ili da krši tu licencu) i ko lupa šta god stigne samo da je anti-MS.

I ko nije u stanju da ostane na jednoj konkretnoj temi duže od 2 poruke, pitam se zašto.. :)


S obzirom da si, po meni, više lik kome leži eeeeeeeepika nego iole tehnička rasprava, moraćeš dalje bez mene da besediš kako to Sveti Linus ubija aždaju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 18:45 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Pa gde tu piše da su prekršili licencu? Primer kršenja licence?

Šta sam te pitao u prethodnoj poruci, a šta si ti linkovao kao odgovor? :)))

Onaj "Copyright (c) 1983 The Regents of the University of California" tekst je deo Windowsa (kako rekoh, ima ga, za primer, ftp.exe), tako da priča o tome šta se koristi na Hotmailu - totalno je nebitna. Čak i da jeste sve 100% Windows tamo, opet ima BSD koda jer ga svaki Windows ima.

Ali gde to oni krše licencu?? Sećaš li se ti uopšte šta si pisao vezano za MS, BSD kod i licencu? Ostaje ti da guglaš do jutra, pa ako nešto ispadne..

Kako da pričamo kad ne znaš šta si pisao pre ~sat vremena.


Hotmail radio na BSD? Servis, upakovan i ponudjen korisnicima? Licenca kaze da mora da se zna da radi na FreeBSD.

Licenca je prekrsena ovdje:
Citat:
Just two days earlier, it had specifically denied the existence of any such software at Hotmail.


Primijetices da se ne samo radi o tome da tekst licence nije distribuiran u propratnim materijalima, nego je tvrdjeno da tog koda uopste nema u upotrebi.

U tom trenutku je Microsoft "maznuo softver, prelijepio svoju markicu (Hotmail) i valjao ga kao svoju stvar". Onda su ih uhvatili "sa spustenim gacama" (dakle na djelu) :
Citat:
Much of Microsoft's use of the software at
Hotmail was uncovered Thursday evening by Trevor Johnson, a FreeBSD
developer in Los Angeles who used standard Internet monitoring tools
to check on the computers at Hotmail. Johnson said he acted because
he was skeptical of Microsoft's claim, in a Wall Street Journal
article Thursday, that there was no FreeBSD left at the service.


Pa je onda, brze-bolje, uradjen damage-control da se ukloni razlog za potencijalnu tuzbu:
Citat:
But Friday, Microsoft conceded FreeBSD was still being used at
Hotmail on machines that track advertising and that run a crucial
Internet function known as "DNS hosting." A Microsoft spokesman said
he couldn't explain why Microsoft had given out incorrect information
on the topic.


Tako da ja em znam sve sto sam pricao "prije sat vremena" em mislim da nista pogresno nijesam rekao po pitanju FreeBSD koda i Microsoftovog koriscenja istog.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:04 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Ne znam ja baš kome se ovde priviđa (npr. da je potrebno plaćati hiljade $$$ da bi se programiralo na Windowsu, da je MS "maznuo" kod ili da krši tu licencu) i ko lupa šta god stigne samo da je anti-MS.

I ko nije u stanju da ostane na jednoj konkretnoj temi duže od 2 poruke, pitam se zašto.. :)

S obzirom da si, po meni, više lik kome leži eeeeeeeepika nego iole tehnička rasprava, moraćeš dalje bez mene da besediš kako to Sveti Linus ubija aždaju.


Ovdje "Anti-MS" price nije bilo jer ja uopste pricao nijesam o oblasti u kojoj, a da ja znam, Microsoft uopste igra. Naime, ja ne znam da je iko dosada iskoristio i/ili napravio kovanicu "Carrier-Grade Windows", ili razmisljao o upotrebi "babaroga" tehnologije u telekomunikacionim switch-evima. Ti si utrcao na prvo pominjanje termina "Microsoft" i po obicaju, pokusao citavu pricu da prevedes u "ovi opet laju na Microsoft".

Sto se zadrzavanja na temi tice, na dvije teme na kojima sam zapoceo pricu sa tobom doslo je do necega sto ja tek treba da probam na svojim masinama (pokretanje procesa sa administratorskim privilegijama, provjera sto tacno taj Microsoft-ov firewall radi), za sto mi treba vremena, za mene igranje sa Microsoft igrackama nije toliko kriticna i urgentna aktivnost, da izvines.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:13 - pre 231 meseci
Citat:
Apatrid
Hotmail radio na BSD? Servis, upakovan i ponudjen korisnicima? Licenca kaze da mora da se zna da radi na FreeBSD.


http://www.opensource.org/licenses/bsd-license.php

Da vidimo sta kaze BSD licenca:

Citat:

Redistribution and use in source and binary forms, with or without modification, are permitted provided that the following conditions are met:

* Redistributions of source code must retain the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer.
* Redistributions in binary form must reproduce the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.
* Neither the name of the <ORGANIZATION> nor the names of its contributors may be used to endorse or promote products derived from this software without specific prior written permission.


Apatrid, gde ti vidis da ponudjac servisa mora da napise da koristi BSD u svojem back-endu kad se taj BSD kod ne distribuira u binarnom obliku na front-end (client) korisnika (web browser)

Mozda sam ja glup za posao advokata, ali ja zaista ne vidim ama bas ni jedan razlog zasto bih besplatno reklamirao BSD ako moj centralni ruter, recimo, koristi BSD za DNS poslove. Na sta bi licio ovaj svet da se zahteva perpetualno reklamiranje proizvoda koji ucestvuju u enablingu servisa.

I postedi nas linkovanja na junacke opensource-deseterce, nego nam cistim advokatskim, moze i obicnim - ali svakako ne kafanskim srpskim objasni gde u BSD licenci pise da si obavezan da naznacis da ti je servis baziran na BSD-u.

Eto ti licenca gore, to je sve sto ti treba :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.05.2005. u 20:22 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:20 - pre 231 meseci
Gde licenca kaže da moraš javno da kažeš koje servere koristiš unutar firme?

Nisam nikakav stručnjak za pravo, ali ne vidim to tamo u licenci.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:21 - pre 231 meseci
Ja, Ivane, mislim da je tacku na tu dilemu (da li je to dovoljno da se utuzi ili ne, te da li se radi o povredi licence) stavio Microsoft kad je reagovao u roku od dva dana poslavsi portparola da se preznojava i kaze "da ne zna zasto je tvrdjeno ono sto nije".

Te klauzule, koliko sam ja shvatio, su zahtjev za endorsement. Takve stvari se ne razrijesavaju time sto se BSD reklamira na naslovnoj stranici Hotmail, vec sto se ostavi nekakav "legal issues" link koji vodi na "sitno pisani tekst" koji niko ne cita.

Takodje, kad upakujes na bilo koji nacin njihov produkt, negdje u svojoj dokumentaciji, "sitnim slovima", kazes "BSD is trademark..." or words to that effect.

I niko ne moze da te tuzi, reklamiranje BSD-a prevelikog nema (to ko istrazuje sto je tehnologija, ekipa kao ova ovdje, ce naci), vuk sit i ovce na broju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:22 - pre 231 meseci
:) Ivane :))

Great minds think alike :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
66.11.188.*



Profil

icon Re: Windows vs. Linux? Iskustva?14.05.2005. u 19:23 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Gde licenca kaže da moraš javno da kažeš koje servere koristiš unutar firme?


Unutar firme, a za servere koji se ne vide kao dio servisa koji ti nudis, mozes da radis sve sto ti je zakonom dozvoljeno i ne moras nikome nista da pricas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs. Linux? Iskustva?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79783 | Odgovora: 603 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.